Sluchátka pro domácí poslech kolem 4 tisíc

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod amarok 21. 2. 2018 16:39

NADa C320 jsem měl a náročný K701 rozehrál naprosto bez problémů. Dokonce líp než zvukovka ASUS STX II.
Lidi na Head-fi si C320 velmi cení a srovnávají ji se sluchátkáčema za 200$.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 21. 2. 2018 17:37

U K550 MKIII je výhoda odpojitelného kabelu takže si k telefonu můžeš dát kratší (není součástí balení, pokud vím) ale zas stojí o 1000 víc než MKII. Každopádně na svou cenu hrajou pěkně. Já tenkrát kupoval MKI za 6000 a nikdy jsem toho nelitoval. Dodnes je používám. :-) Naopak zvuk K701 se mi nelíbil nikdy, ty měl kolega (tehdy asi za 11 000) a přišlo mi to až moc analytické a "bez koulí", časem je vyměnil za Shure SRH1840.
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 21. 2. 2018 18:09

Ještě vezmi v úvahu Beyerdynamic DT 880. Jsou extra pohodlný, zvuk je vyvážený a vyrábějí se s různým odporem.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 21. 2. 2018 18:17

... na toho NADa budú výborne fungovať aj planárne Fostexy T50RP Mk3!
http://www.headphones.cz/inshop/profesi ... rp-mk3.htm
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 21. 2. 2018 21:31

amarok píše:Ještě vezmi v úvahu Beyerdynamic DT 880. Jsou extra pohodlný, zvuk je vyvážený a vyrábějí se s různým odporem.

DT 880 nejsou co se týče pohodlí špatné ale s K550 to nejde srovnat, ty jsou ještě mnohem pohodlnější. ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 22. 2. 2018 14:07

Pánové, děkuji za Vaše tipy. Mám toho teď na přemýšlení opravdu hodně :-)
Zajedu si do Audiga a vyzkouším. Zatím mě to nejvíc táhne k Audio-technica ath-ad700x, jsou citlivá, prý velmi pohodlná a dobře zpracovaná. Ale je pravděpodobné , že po mé návštěvě Audiga bude všechno jinak :-)
Ještě bych poprosil o vaše tipy na sluchátkový zesík a DAC ke sluchátkům kolem pěti tisíc?
Díky všem.
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 2. 2018 17:30

Za mě je DAC za 5000 pro sluchátka za 4000 overkill, to bych ten poměr radši změnil na 3000 za DAC a 6000 za sluchátka jestli se to má vlézt do 9000. Teďka ve vedlejším tématu si tazatel pořídil K550 a pak popsal že hrajou parádně ale rozdíl ve zvukovce nepozná (zkoušel tři a kupil čtvrtou).. takže proč za to dávat 5000? :-D
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 22. 2. 2018 17:51

Aha, asi jsem se špatně vyjádřil.
Myslel jsem to tak, že když koupím sluchadla za pět tisíc, tak jaký k tomu zesík.
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 2. 2018 17:55

Jo takhle.. Jsem to špatně pochopil. Nejlíp uděláš když si do Audiga vezmeš svůj zdroj zvuku (notebook? telefon?) a porovnáš jestli externí DAC se sluchátkáčem přinesl nějakou znatelnou změnu.
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 2. 2018 18:45

Lepsie sa vybera DAC/amp az ked budes vediet, ake sluchatka naozaj mas - nie kazda kombinacia je vzdy vhodna. Uplne idealny stav je, ak to clovek vybera vsetko naraz, ale to sa niekedy tazko realizuje. Tak ako pise MacPhenom, financie treba rozdelit tak, aby najvacsia cast sla na sluchatka, lebo tam to najviac ocenis. Pomer ti presne nikto nepovie, zalezi od cenovej kategorie ale aj od typu sluchatiek.
Pre sluchatka okolo 5000 skus pozriet z tychto napr: FiiO E10k, SMSL M3, Micca Origen+ a Schiit Fulla 2. Ak by si predsa len chcel pri pocuvani vyuzivat ten mobil, pozri aj Audioquest DragonFly Black/Red, ale tu uz viac zalezi na tych sluchatkach (kvoli dostatocnemu vybudeniu, najma pri verzii Black).
Z vlastnej skusenosti odporucam neunahlit sa s vyberom a nesetrit velmi na tom, lebo ked zistis, ze tie nove budu hrat daleko lepsie ako KPP a potom vyskusas ine sluchatka len o "par korun" drahsie ako tvoje nove, ale daleko lepsie, budes mat dilemu, ktora bude mat dopad bud na penazenku alebo spokojnost :)
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 2. 2018 19:54

MacPhenom píše:Za mě je DAC za 5000 pro sluchátka za 4000 overkill, to bych ten poměr radši změnil na 3000 za DAC a 6000 za sluchátka jestli se to má vlézt do 9000...

... žiadne optimálne cenové pomery neexistujú! Podľa takýchto "teórí" by napríklad na sedemstovkové ákágéčka stačil DAC/Amp za 80€, čo je samozrejme úplný nezmysel. Naopak cca dvakrát drahšie Meze 99 Classic budú fungovať prakticky na hocijakom lepšom telefóne. Vždy záleží na konkrétnej kombinácii DAC/AMP/sluchátka a najmä na zvukových preferenciách a nárokoch poslucháča!

... obecne platné pravidlo neexistuje ... cena DAC/Amp sa može pohybovať kľudne v intervale od jednej pätiny až po päťnásobok ceny sluchátok a zvukový výsledok môže byť vynikajúci
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 2. 2018 15:13

Maximum prostředků bych teď vrazil do sluchátek. Nepíšeš , co máš za CD player, ale pokud to není úplný šmejd, tak by se dal použít a přikoupit jen sluchátkáč. Ale tohle bych řešil případně až později.
V té cenové relaci do pětky určitě vyzkoušej HD 579, DT 990, AD700X a Grado.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 23. 2. 2018 15:40

Mám letitý Technics SL-PG580A.
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 24. 2. 2018 20:08

Ještě bych se chtěl zeptat - kolega z práce mi velmi vychválil svoje AKG K550 Mark II. Příští týden si je k němu půjdu zkusit. On je poslouchá k notebooku.
Pokud by se mi jejich zvuk líbil, určitě bych si je chtěl vyzkoušet v Audigu a koupit případně celou zvukovou soustavu. Poradili byste mi prosím jakou kombinaci přenosného zdroje zvuku (přehrávače) a zesilovače k nim? Notebook nemám a na poslech ze Samsungu S7 jsem už rezignoval.
Díky
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 24. 2. 2018 20:50

Dragonfly Red.
EDIT: Aha, až teď vidím, že chceš přehrávač. Každopádně ten Dragonfly můžeš připojit k mobilu.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků