Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 1. 2018 15:35

Hynex píše:Ještě se optám, reproboxy budu potřebovat zvednout o cca 7 cm. Uvažuji o žulových podstavcích takového tvaru :

Obrázek

pod jedním podstavcem povedou kabely od pc, bohužel jinou možnost nemám. Ale co mě zajímá ... jestli je nutné pod ten podstavec dávat ještě hroty nebo nějaké gumové podložky nebo to stačí na hulváta položit na stůl.
Případně jestli nemáte nějaké levnější efektivní řešení, jak je zvednout a zachovat kvalitní reprodukci ... díky ;-)

To už jóga kocky nefungujú?
https://www.ebay.com/itm/263444894191
stojan a odvibrovacia podložka v jednom, nejakých 49kč/ks.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 3. 2. 2018 16:16

Tak podstavce mám vyřešené. Už jsem se asi i "zahořel" a zvukový projev se mi líbí. Měl jsem problém při zapojení monitorů do stejných zásuvek jako notebook a dac ... bzučák jako prase. Nakonec vyhrálo zapojení obou monitorů a dacu do zásuvky z vedlejší místnosti (asi i jiná větev), brum je trochu slyšet pouze když nic nehraje. Co mi ale dělá vrásky, je slyšitelnost "bordelu" na usbčkách. Mám ny mysli nepravidelné praskání (něco jako statika vlasy + hřeben) .... není to hlasité, ale občas slyšitelné a otravné. Třeba, když pohybuju myší, tak ty práskanečky odpovídají přibližně rytmu pohybu nebo když připnu externí hdd, tak se to také projeví ... prostě veškerá činnost na usb portech se někdy projeví do reprodukce. Koukal jsem na usb izolátory, chtěl jsem jít nejlevnější cestou a začít u tohoto kousku :
https://www.aliexpress.com/item/New-USB-Isolator-1500v-Isolator-ADUM4160-USB-To-USB-ADUM4160-ADUM3160-Module/32790288849.html
myslíte, že mi to signál vyčistí ?
Případně použít "ground loop isolator" na analogové části, ale tam se trochu bojím, jestli mi to nebude degradovat zvuk z Casey do Fluidů :hm
Jenom podotknu, že řetězec mám takovýto : Notebook (Foobar2000) - M2tech Hiface - Casea Lyra Digital MKII - Fluid Audio.
Díky za reakce ...
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmickey 5. 2. 2018 18:44

Máte někdo Behringer 40 / 50 USB připojené k PC právě přes to USB?

http://digitalstereophony.blogspot.cz/2 ... akers.html
V téhle recenzi borec píše:
I had to turn the gain rocker on the back of the speakers to minimum and then lower the windows volume settings to 2/100 (SIC!) to get anywhere near the nomal levels, quiet listetning is quite hard to accomplish. If you plan using them connected via USB You have to be aware of that otherwise You will be dissapointed.


Což mě celkem odrazuje... Můžete to někdo potvrdit jak se ta hlasitost přes USB chová? O:-)
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 5. 2. 2018 19:29

Môžem to potvrdiť, hrá to veľmi nahlas ale nie je to taký veľký problém. Stačí vo Windows stiahnuť hlasitosť.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmickey 6. 2. 2018 07:28

Na jakou úroveň to ve Windows při běžném poslechu cca máš? Nějaký tišší večerní poslech se s tím taky dá? :-) Díky
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 17. 2. 2018 13:04

Ahojte,
chcel by som sa poradit pri kupe novych reproduktorov.

Hladam nieco k pc na stol a dost ma lakaju Eris 5. Miestnosť v ktorej ich chcem pouzivat ma 20m2 a vacsinou by boli vyuzivane na hudbu sem tam film. Hudba je u mna najviac vocal trance.

Je adekvatny vyber tychto repro k integrovanej zvukovke od asus alebo zvolit vacsie repro kvoli stylu trance na plnsie basy?

V tomto som zaciatocnik nakolko som aktivne studiove monitory nevlastnil a tak len citam recenzie plus pozeram aj na vzhlad i ked zvuk nerobi vzhlad.

Dakujem pekne za rady.
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod Fr3d1 17. 2. 2018 15:04

Presonus Eris 5 můžu doporučit. Přijdou mi trochu basovější a na trance (obecně elektronickou hudbu) se celkem hodí. Možná, ale bude lepší pouvažovat o lepší zvukové kartě. Z integrované ze stolního počítače se v mém případě přenášelo rušení (byl slyšet pohyb myši, chroustání disku, apod.). Na notebooku a externí zvukovce to bylo v pohodě. Ještě se zkus poohlédnout po Fluid F5.

Teď přecházím na Focal Alpha 65, takže kdybys měl zájem, tak je budu dávat sem na fórum k prodeji (včetně RG62 kabelů a Alctron tlumících podložek, záruka do konce roku).
Schiit Modi 2 Uber -> Sommer cable DIY -> (Schiit SYS -> Adam Audio T7V) | (PM PRE4 -> Sennheiser HD 800)
Fr3d1
Junior

Odeslat příspěvekod Chicanoo 17. 2. 2018 15:43

Dakujem skusim ich pozriet.

Zakladnu dosku mam
https://www.asus.com/us/Motherboards/RO ... US-X-HERO/

urcite si rad necham poradit aku zvukovku by ste mi odporucili a este viete mi poradit ake kable si mam dokupit na tieto repro ? Predpokladam ze v baleni nie su ziadne. Treba kabel na kazdy reproduktor zvlast alebo je v baleni nejaky ktorym sa prepajaju vzajomne?

Ak predavas Eris 5 aka by bola cena?
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod Fr3d1 17. 2. 2018 16:05

Záleží jaký máš celkový rozpočet. Ze svojí zkušenosti bych doporučil zvukovou kartu s optickým vstupem. Například Schiit Modi 2 Uber. Nemusí to být, ale nezbytně nutné. Nejprve bych asi vyzkoušel jak to bude hrát na té integrované zvukovce.

Kabely si budeš muset koupit. U Presonus Eris 5, Fluid F5, apod. budeš potřebovat kabely s RCA koncovkou. V případě, že je budeš chtít zapojit do integrované na základní desce, tak ještě potřebuješ redukci jack na 2xRCA (případně pořídit kabel jack > rca). No a u Modi 2 bys zase potřeboval optický kabel, který zapojíš do základky a externí zvukovky. Ze zvukovky už pak přes kabely RCA - RCA.

Ohledně ceny napíšu SZ, ať zbytečně nespamuji.
Schiit Modi 2 Uber -> Sommer cable DIY -> (Schiit SYS -> Adam Audio T7V) | (PM PRE4 -> Sennheiser HD 800)
Fr3d1
Junior

Odeslat příspěvekod Chicanoo 19. 2. 2018 08:03

Najviac sa mi pozdávajú eris 5. Priznám sa že ma k nim ťahá viac vzhľad ako možno kvalita keďže nepoznám ich moc a len čítam. Vyskúšať tiež nie je veľa možností.

Bojím sa pri nich že mi budú chýbať basy a chcem sa spýtať čo poviete na kombináciu eris 5 a sub temblor 10?

Radšej by som niečo mal bez sub a preto ešte pozerám alternatívy a tuším sa tu vychvaluju aj fluid audio fx8 alebo audioengine A2+. Vraj KRKy sa odporúčajú k elektronickej hudbe hm

Prípadne by bola lepšia možnosť eris 5 a temblor 10?

Možno sa už zbytočne zamotavam.
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 2. 2018 16:38

Začnime z iného uhla, aké je dispozičné riešenie. Spomínaš PC stôl, aké sú rozmery? Maj na pamäti, že monitory nie sú práve najmenšie.

Úprimne, mal som Klipsch RP-160M aj Fluid FX8 a úprimne...už nechcem (a to mám veľký stôl) a úoprimne mi nielen rozmermi ale aj zvukom viac vyhovujú "lacné" JBL LSR305 a nemenil by som ich ani zadarmo.

A inak, KRK sú...zvláštne,
https://www.youtube.com/watch?v=lBUD3hyRil8
LSR305 znejú prirodzene a priestorne, pričom tie KRK mne osobne prídu tak divne znejúce, je tam nejaká vada pri podaní priestoru.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 19. 2. 2018 17:27

Moj stol ma cca 180cm dlzku cez 60cm hlbku samozrejme minus bedna pc .. a za stol je stena preto by som rad bass reflex vpredu.

Tieto ERIS 5 mi pride svojou velkostou uplne super.

Este by som sa chcel spytat ci najlepsia volba pre mna su prave aktivne studiove monitory. Pytam sa preto lebo chcem to vyuzivat na pocuvanie hudby filmy a proste klasicky vyuzivanie pri PC. Monitory vlastne ukazu nedostatky nahravky alebo sa mylim? Podaju vlastne zvuk taky aka je nahravka.

Preto som aj uvazoval nad niecim len klasickym k pc napr JAMO DS7 alebo nieco take lenze stale si myslim ze prave aktivne monitory su naj volba co sa tyka kvality zvuku.

Viete na take bezne pouzivanie denno denne a to co chcem vyuzivat nie je lepsie volba prave pre mna nejaky system 2.1 kludne aj tie jamo ?
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 2. 2018 21:23

https://www.youtube.com/watch?v=FpW1u234FMc

Port vpredu nepotrebuješ, na to sú určené voliče vzadu, osobne ich mám veľmi blízko pri stene a mám basy na -2dB

A čo ja viem ale je dôvod, prečo som nahypovaný z LSR305, majú veľmi prirodzené podanie zvuku, basy rovnako kvalitné ako ostatní (ale napríklad v porovnaní s Rokit a Presonus s menším dôrazom na vyšší bas).
A potom napríklad pri Rokitoch mám pocit ako keby mi zaľahlo v ušiach. :-D

Ale ak je to aj otázka vzhľadu a Presonusy sa ti páčia, tak bež do nich
https://www.music-city.cz/presonus-eris-e5-36868.html
tu sú vo výpredaji.

Prípadne potom aj link na LSR305 na Thomannovi (alebo z Muzikeru, keď máš zľavový kupón)
https://www.thomann.de/cz/jbl_lsr_305.htm .

A ono vieš, každé repro, ktoré hrá kvalitne bude ukazovať vady nahrávok, rovnako ako u slúchadiel.

Každopádne, tak či onak potrebuješ potom k tomu aj niečo, čím to budeš ovládať (monitory majú osobitné ovládanie hlasitosti a hlavne vzadu, okrem Fluid F5, ktoré majú tie extra nepresné potenciometre vpredu (vlastná skúsenosť s tým "nepresné", nedokážu vyvážiť aspoň trochu bližšie k presnosti ani pár v jednom balení), teda pokiaľ si nestačí to, čo ti dajú multimediálne klávesy na PC.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 20. 2. 2018 20:38

Tak na 99 percent som teda rozhodnutý pre ERIS 5. Určite dokúpim externú zvukovku (odporúčaná mi bola Focusrite Scarlett 2i2 2nd Generation). Samozrejme ešte kábel (AudioQuest Audio Tower). Časom by som riešil aj podstavce alebo inú alternatívu (hroty prípadne niečo iné). Ak by sa mi zdalo, že mi basy chýbajú dokúpil by som sub Temblor T10.
I keď asi naj by bolo kupit hneď aj zvukovku.

Teším sa nato a som zvedavý ako to bude hrať a dúfam, že som sa rozhodol správne.

Zvažoval som aj iné monitory, ale ja si neviem pomôcť a Eris sa mi páčia vzhľadom i keď si uvedomujem, že vzhľad nerobí zvuk.
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 2. 2018 22:27

Odkiaľ prichádzaš na tie odporúčania? Scarlett-y nie sú dobré zvukovky, sú to skôr interface-y pre mikrofóny. Tam sa zíde potom niečo iné.

A dizajnovo by
https://www.ebay.com/itm/112801341763
nevyhovovali? :-D
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků