Výběr recieveru a reproduktorů

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zimcol 15. 2. 2018 17:53

Tak blahozelam k dobremu nakupu a uzivaj si to. Mozes ukazat zopar fotiek novej zostavy?
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _mXMach 15. 2. 2018 19:12

Tady jedna fotka, az prijde tak poslu jeste woofer :)
Přílohy
785F2173-78C3-4865-97D7-174F5A9B2CD6.jpeg
_mXMach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 15. 2. 2018 21:31

To musí být teda sodoma basová ten sloupek v rohu místnosti a repro docela blízko od sebe, ale nic nebrání laborování a vytáhnout je do prostoru, budeš překvapený co nastane ;).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _mXMach 15. 2. 2018 21:40

No ted je mam 30cm od zadni zdi jeste to ruzne zkousim. Televizi chci mit na presnem prostredku gauce coz nedela uplne dobre s rozmistenim v mistnosti. Repro jsou od sebe 210cm na stred.
_mXMach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 15. 2. 2018 21:43

Aha tak to není tak málo, klame velká televize :). Ale určitě polaboruj s umístěním, pár cm a natočení repro udělá kolikrát víc než nějaké dohánění nedostatků kabelaží. Užívej poslechu ;).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _mXMach 15. 2. 2018 22:51

Kabelaz uplne neresim, z osobniho hlediska si myslim ze to je nesmysl. Koupil jsem 2x4mm bezkyslikatou med na predky a nechal jsem stejne dlouhy kabel na levou i pravou stranu. Cena 30Kc/m nemyslim si ze mi kabel za 400Kc/m nabidne lepsi zvuk nebo vetsi vykon reproduktoru pri stejnem prurezu. Jinak repro jsem kousek odsunul od zdi ted jsem na nejakych 33cm zed/bass reflex a pocitove mi to prijde lepsi. Vzdalenost reproduktoru audyssey zmerilo +- na 5cm tak jsem to premeril a doladil na presnost. Jen moc nechapu nastaveny crossover u centru a satelitu 90/40hz prijde mi to jako nesmysl 10cm reproduktor na centru nikdy nemuze zahrat 40hz ba ani 90.. tak nevim jestli do toho sahat nebo pri 5.1 zvuku to nikdy nizsi frekvence do satelitu a centru nikdy nepusti? Dalsi veci bude nastaveni subwooferu.. ale to me ceka az pristi tyden a uprime se na to tesim. Toto dolazovani detailu me neskutecne bavi :) jinak vsem dekuji za rady a hlavne tedy uzivateli s nickem zimcol. Jeho odkaz na britskou stranku s hodne velkou slevou mi usetril minimalne 15000,-
Naposledy upravil _mXMach dne 16. 2. 2018 11:33, celkově upraveno 1
_mXMach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zimcol 16. 2. 2018 08:21

Nastavenie crossoveru je niekedy u Audyssey nelogicke. Avšak nič sa nestane (Audyssey to dokonca odporúča), aby si užívateľ posunul manuálne crossover smerom nahor (nikdy však nie nadol), ak ho automatika nastavila neprimerane nízko. Avšak je možné, že kvôli chýbajúcemu subu to nastavilo takto nízko, alebo to môže byť aj kvôli akustike priestoru... Keď budeš mať sub, tak to znova nakalibruj.
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _mXMach 18. 2. 2018 23:09

Tak stale laboruji :) uz je mam odsunute asi 44cm od zdi vic uz nemuzu aniz by mi to zakazala ma draha polovicka. Pri zkouseni mi to primo na gauci sedi jen kdyz jsem se zkousel prochazet po mistnosti tak jsem zjistil ze nad konferencim stolem u gauce je markantne zvysena hlasitost v nizkych frekvencich. Zkousel jsem to na 60hz a v tomto miste to bylo az neprijemne ale v miste kde sedim uz to je dobre. Bohuzel s tim, ze je jedna v rohu nic moc neudelam. Jinak odehrano uz mam asi 15-20 hodin a na reproduktory uz jsem si plne zvyknul :) po prechodu z prebasovaneho logitech z5500 to byla trochu zmena. Uzivam si hlavne to, ze ve filmu pri urcite hlasitosti slysim dialogy a pritom mi to pak nechce pri akcnich scenach zbourat obydli. Mam jeste dva dotazy : 1) smer prednich sloupu mam mirit primo na stred moji hlavy? Protoze pri poslouchani na celem gauci (ja sedim vzdy na tom nejlepsim miste) si rikam jestli bych nemel smerovat osu spise cca pul metru/metr za moje misto aby to bylo vyvazenejsi na celem gauci. 2) zadni satelity mam hned za sedackou kazdy cca 115cm od stredu gauce (ten je siroky 3m) kam mam presne mirit reproduktorama? Nekde vidim ze miri primo proti slouum nekde zase miri primo na stred gauce.. coz mam nastavene ted. Dekuji jestli si nekdo ostrilenejsi nez ja najde chvilku casu na odpoved.
_mXMach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johanx 19. 2. 2018 01:37

Já měl zadky jednu dobu takhle natočené https://www.youtube.com/watch?v=2QYvFNIsWZM s tím že zvuk se spíš poplazí po zdi a nebude mi řvát do uší. :-) Pak jsem je fiknul na kloubové držáky na zeď. Teď mám jiné a taky na zdi, můžeš se mrknout do galerie. Zkrátka zkoušet a zůstat u toho co ti vyhovuje.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sozi 19. 2. 2018 13:06

Tak ako to mas otocene, je to spravne. Repro ma byt smerovane na stred posluchoveho miesta.
Kuk google:
https://www.google.sk/search?q=5.1+spea ... 92&bih=884

edit: Co sa tyka crossoveru, kym nemas subwoofer, tak moc nim nezmenis. Cela LFE stopa je totiz prehravana len L / P bednami. A v C a SL / SP toho pod 60 Hz tak vela nie je. Nastavenie crossoveru bude mat uplne iny rozmer, ked budes mat subwoofer.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Maathes 20. 2. 2018 21:47

jen se zeptám,na kolik crossover máte nastaveny vy ostatní ?
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sozi 21. 2. 2018 09:06

Maathes: To zalezi od toho kolko ti daju jednotlive repro. Aby bolo zabezpecene nevnimanie smerovosti, myslim, ze by nemal byt viac ako 120 Hz. Aj LFE kanal obsahuje frekvencie do 120 Hz. Ja mam napr. L / P / C na 60 Hz a SL / SP 80 Hz.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _mXMach 21. 2. 2018 09:16

Tak už mi přišel subwoofer, crossover jsem nastavil u předků 60hz a centru a surroundů 80hz ale stále to ladim. Jinak woofer hraje parádně gain mam asi na 1/3 z maxima a zatím nechávám všechno dělat AVR. Mam trochu problém s umístěním subwooferu. První věc je, že jsem teď zjistil kolik nekvalitního nábytk doma mám :D hodně toho rezonuje tak to dávam dohromady aby mě nic nerušilo. Druhá věc je umístění v místnosti zatim ho mám viz foto bohužel mistnost mi dovoluje pouze dvě umístění a podle poslechu mi víc sedne toto umístění. Je 60cm od jedné stěny a 90cm od druhé s tím, že sloupy jsem vytáhnul na 45cm stěna/bassreflex. Máte někdo nějakou radu jak měřit hlasitost v závislosti na frekvenci? Zatím jsem to zkoušel přes nějakou aplikaci ispectrum a obyčejný mikrofon připojený do macbooku, ale přijde mi to dost nepřesné. Napadlo mě to měřit přes aplikaci od Audyssey s názvem multeq editor. Co jsem četl recenze tak by měla pomocí jejich mikrofonu zapojeného do avr přímo ladit křivku s možností přeměření.. Jde mi o to, že si chci hrát s rozmístěním.. slyším rozdíl i u 10cm posunu reproduktoru ale díky nízke zkušenosti si neumim říct které umístění je lepší.
Přílohy
IMG_1579.jpg
IMG_1578.jpg
_mXMach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sozi 21. 2. 2018 10:06

Co sa tyka umiestnenia, malo by sa to robit takto:
Subwoofer poloz na posluchove miesto. Pusti si basovu muziku, alebo stopu s 20-30-50-70-100 Hz. A na kolena ako psik :) S hlavou pri zemi hladaj, kde su basy najlepsie. Na toto miesto potom treba dat SW. A vtedy prichadza cas na kompromisy - ja to mam napriklad rovno pred umyvackou riadu - a to manzelke nevysvetlis :)
Takze potom v ramci miest, kde ho umiestnit mozes presne urcis, odkial bude najlepsie zniet.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _mXMach 21. 2. 2018 10:31

Vzhledem k tomu, že mam dvě možnosti umístění tak to spíš zkoušim na jedno a druhé místo :) Musim říct, když včera přišla obrovská krabice s wooferem tak po jeho rozbalení a následném umístění už přítelkyni trochu přetekl pohár :D repro zkousla, každodenní přemistování, ladění a moje nevnímání její osoby z důvodu výše uvedených činosti taky, ale subwoofer už byl asi moc :D
_mXMach
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků