Reprosoustava do 20 tisíc

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod osha 11. 2. 2018 19:21

Zdravím, sháním basovou soustavu stereo reciever a bedny kolem 20 tisíc. . K připojení k PC, poslech hudby(soul, hip hop, funk). Zalíbily se mi recievery NAD C 316BEE , Yamaha R-N301. A nemám moc představu, který se více hodí např. k těmto reprobednám. JBL Studio 230 , Dali Spektor 2. JBL se mi zamlouvá spíše kvůli hutnějším basový frekvencím ale rád si nechám v obou případech poradit, či doporučit něco jiného.
osha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 12. 2. 2018 12:46

Za dvacet klacků k PC si kup aktivní bedny, budeš s kvalitou dále než s lowend bednou a zesíkem.

Třeba za 14 tisíc:
https://www.melodyshop.cz/studiove-moni ... -alpha-65/

Za zbytek si kup nějaký DAC a máš vymalováno.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sly666 13. 2. 2018 10:43

Zrovna Ty Focaly nejsou magneticky stíněné, jestli to bude to pravé ořechové. Možná za 13k https://www.alza.cz/klipsch-reference-r ... 25.htm?o=2 a případně dokoupit
https://www.alza.cz/klipsch-r-8sw-d5150896.htm?o=22 za 7k.
LG OLED65C8PLA, Onkyo HT-S9800THX, Klipsch R-15PM + Klipsch R-8SW, Samsung S21+
sly666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 13. 2. 2018 16:04

Tak to nějak upřesni, protože jsem na to strašně zvědavý na to tvoje "nejsou magnetické stíněné"
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sly666 13. 2. 2018 18:01

Ono, já totiž řeším skoro stejné zadaní jako zakladatel,slušné repro k pc do 20k. Zde je to přímo uvedeno v popisu https://kytary.cz/focal-alpha-65/HN167284/ .
LG OLED65C8PLA, Onkyo HT-S9800THX, Klipsch R-15PM + Klipsch R-8SW, Samsung S21+
sly666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 13. 2. 2018 18:37

No a v čem je problém, že nejsou mag. stíněné? Na moderní CRT televizi to bude dělat fleky?
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 14. 2. 2018 09:15

ruší to mobil když ho máš na stole.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sly666 14. 2. 2018 10:46

Má to být u pc kde jsou pevné disky, spousta kabelů atd. Ale jesli někdo provozuje nestíněné reproduktory u počítače, uvítám jeho postřehy.
LG OLED65C8PLA, Onkyo HT-S9800THX, Klipsch R-15PM + Klipsch R-8SW, Samsung S21+
sly666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 14. 2. 2018 13:05

Podobnou věc (ozvučení PC) kolem 20tis jsem řešil koncem roku 2016 a nakonec jsem skončil u kombinace zesilovače/dacu Teac AI-301DA a páru repro beden Q Acoustics 3020. Sice v dnešních cenách je to asi 3.500,- Kč nad limit, ale kombinace je to výborná. PS. Nejen mobil výše uvedenou sestavu neruší.
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Junior

Odeslat příspěvekod krmelec 14. 2. 2018 15:58

vencaxxx píše:ruší to mobil když ho máš na stole.


To jako, že když odpojíš bedny od elektriky, tak po přiblížení se telefonu, se bedny samostatně i rozehrajou? A nebo to dělá jen když je bedna pod proudem a souvisí to trošku s něčím jiným a ne se stíněním reproduktoru?
Bo já fakt nevím a rád se něco nového zase naučím.


sly666 píše:Má to být u pc kde jsou pevné disky, spousta kabelů atd. Ale jesli někdo provozuje nestíněné reproduktory u počítače, uvítám jeho postřehy.


Focal vyrobil aktivní bedny, které jsou vlastně neprovozuschopné bo to ruší kabely a ničí pevné disky. Asi tě nenapadlo, že to bude spíš díky všudypřítomné EMI, které má mnohem větší vliv na samotnou elektroniku, kabely atd. Takže jestli ti něco brumí nebo cvrliká, tak hledej problém spíš v elektronice než v nestíněném repráku.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morlith 16. 2. 2018 22:10

sly666 píše:Má to být u pc kde jsou pevné disky, spousta kabelů atd. Ale jesli někdo provozuje nestíněné reproduktory u počítače, uvítám jeho postřehy.
No mam zrovna Focaly 65 asi 30-40cm od monitora a pocitaca a nevsimam si problemy s PC, monitorom ani zvukom, takze za mna dobry :) Ak samozrejme ides HC oldschool CRT 240 hz tak nedoporucujem. Jedine s cim som mal problem boli pazvuky ked som pouzival netienenu najlacnejsiu kabelaz, ktoru som mal k Adamom A3x (a tie boli prikladne ticho).
To Osha: uz ench sa rozhodnes pre cokolvek, ked je to k PC asi by som bol opatrny na bassreflex dozadu, ak nemas stol/stojan dostatocne daleko do steny moze to robit bordel + neodporucam drzat bedne vzadu na stole, aspon nejaky podstavec :)
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků