DAP do 10 000

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 12. 2. 2018 13:31

Tak mám asi vyřešeno :) Pokud je tohle dobrá konfigurace pro někoho, komu toho tolik prošlo rukama a ušima, má to váhu. Navíc jsem ani nedoufal, že se cenově vejdu do takové částky.

Každopádně mě mrzí, že to nebudou ty ostatní. Má smysl koupit v týhle cenový relaci něco na doplnění do komba nebo spíš koukat někam výš?
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 12. 2. 2018 13:53

LOPO_X : to snad nemyslis vazne, ze BENJIE S5 ma lepsi zvuk ako Walnut V2s... Walnut V2s je zvukovo na rovnakej urovni ako Xduoo X3, a uz zalezi len od vkusu... Chces povedat, ze prehravac s displejom (a myslim ze aj vnutornou pamätou, ak nie, oprav ma) za 20Eur ma lepsi zvuk ako Walnut V2s ktory je osideny o uplne vsetko len v prospech zvuku ? Keby to tak bolo, DAVNO BY SA TU O TOM PISALO. Avsak co som ja cital, tak Benjie S5 ma zvuk niekde medzi FiiO M3 a X1... Walnut V2s sa vsak zvukovo da porovnavat aj s FIIo X3kou 2nd GEN (tu uz ale o cosi vyhrava X3 2nd GEN) ...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod LOPO_X 12. 2. 2018 14:26

K tomuto se nebudu vubec vyjadřovat.
Teď mě ten přehrávač překvapil tim že jsem tam našel češtinu.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 2. 2018 14:58

NOWOCAYN_2 píše:Avsak co som ja cital, tak Benjie S5 ma zvuk niekde medzi FiiO M3 a X1... Walnut V2s sa vsak zvukovo da porovnavat aj s FIIo X3kou 2nd GEN (tu uz ale o cosi vyhrava X3 2nd GEN) ...


A kde jsi to četl? Já měl v ruce všechny Tebou zmíněné přehrávače. S5 je výbroná, jen přehraje pouze některé formáty stejně jako V2s. Zvukově jsou si oba rovny. Jsou malinko jinak laděné, ale oba hrají přibližně na stejné úrovni. S X3 druhé generace bych to asi nesrovnával, ta je už někde jinde po všech stranách a na dnešní dobu je už i překonaná.

Já osobně doporučuju tu S5 jako začátek, po čase třeba tu X10, která k IT01 pasuje výborně a navíc umí už přehrát kdeco. A pokud by i to bylo málo, tak se časem podívat ještě dál, ale pro tento okamžik bych začal jak píšu. Za cca 300USD to bude kopa zábavy.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 12. 2. 2018 16:51

Mě třeba to benjie moc nesedlo, takže bych ho přeskočil. Rozpočet je do 10k, proto není třeba radit jedno z nejlevnějších dobře hrajících řešení. Pokud tedy nechce uživatel něco malého na sport. Vzal bych rovnou x3 nebo x10. U x10 mám lehký problém, že bez zesilovače mi příjde extrémně nudná, x3 jde podle mě poslouchat i samostatně. Ale berte to jen jako osobní postřeh a jak už všichni víme, vnímáni zvuku je subjektivní záležitost.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 2. 2018 16:55

Zase ke špuntům za 100USD za každou cenu utrácet 400USD za přehrávač taky smysl nemá. To Benjie je za pár peněz a pokud nesedne, nebude problém se ho zbavit. X3, X10, N3, Nové FiiO X3, těch možností je určitě dost.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 12. 2. 2018 17:24

Jasně, ale tazatel bude dap využívat i s ATH MSR7. I IT01 dost ocení lepší zdroj. Za mě x3, nebo x10. Benjie pouze jako doplněk.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 12. 2. 2018 18:19

Tak to je v riadnej pizzy toto... Mrazimovo tu pisal pred asi rokom, ze prehravac BEZ DISPLEJA za nejakych 140Eur (Pico ci ako sa ten DAP volal) hraje znatslns borsie ako Walnut V2s, a teraz sa dozviem, ze Benjie S5 s displejom za 20Eur hraje na urovni Walnut V2s.... POTOM TO JE K*RVA FIX, ZAZRAK !!!!! Preco nexalozite vlakno "HOTOVY BUDGET ZAZRACNY DAP BENJIE S5" ????
Kedze nema vlakno, spytam sa tu.... Ako je ladeny BENJIE S5 (ktory viem ze nema EQ) ? ... V2s ma pre mna zial prilis malo basu...
Neverim, ze cistotu, detail a priestor ma S5 porovnatelny s V2s.... Potom vase 500Eurove prehravace Sony, Astel&Kern, Cowon a ine predavajuce sa u nas, by mali stat 100Eur !!!...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 2. 2018 18:29

Už jsi tu dlouho nebyl a je vidět, že jsi se stále ještě nenaučil slušnému chování.

Najdi si vlákno z tour levných přehrávačů, tam je o S5 zmínka a tam by bylo vhodnjěí klást otázky ohledně obou přehrávačů.
Přímé porovnání Ti mohou udělat pouze Ti, co oba přehrávače vlastnili. LOPO_X například. Jenže, jelikož ten bude mít asi rozdílné preference a hlavně jiná sluchátka, tak to asi nebude zcela směrodatné. Za mne osobně je v čistotě, detailu a prostoru určitě lepší Benjie.
Je třeba si uvědomit, že se na trhu stále objevují nové kousky a nebo objevujeme my to co u nás na pultech není. Prostě to co platilo včera, bylo včera, dnes je dnes.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 2. 2018 18:30

Za mna S5 fakt dobra. Tym, ze je skor neutralna az temnejsia, tak tvori s vyskovejsimi qJays neskutocny par. Je to cudne, ale tato mala krabicka hra lepsie (pre mna!) ako XDUOO X3 a Fiio X3 II. Aj ked moznosti SW su asi na urovni Xduoo (bez RockBoxu), co mi nevadi - mam to len ako prenosne zariadenie po byte. Myslim si, ze spolu s KZ ZS6 by tvorila tazko porazitelne "budget kombo".
P.S. S5tka EQ ma, ale len prednastavene profily.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 12. 2. 2018 18:54

Chlapci, dakujem pekne za odpovede. Vzhladom na to ze ja vuem byt nezny len k zivim tvorom a nie k veciam (hadzem ich na postel, do suflika...ale nie prudko), tak ja si ziadny DAP ci sluchadla nad 100Eur nezasluzim :D
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod LOPO_X 12. 2. 2018 20:39

Ano už to psal mrazík. Benjie s5 je čistší a detailnější a dark odpověděl na další věc co jsem chtěl napsat. EQ tam je akorat to jsou ty na tvrdo nastavené presety jako vždy takže vcelku zbytečné.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 13. 2. 2018 11:11

S Walnutem (a mene s Benjie S5) mi prijde, ze jsou to prehravace pro fajnsmekry/ experimentatory a ne pro bezne uziti, protoze oboje ma sice super zvuk, ale na bezne uziti jsou to polofunkcni kramy-spatne UI, spatna tlacitka, maly/zadny display. Predstava, ze tam dam kartu s 2000 pisnickami a hledam neco bez displeje je silena. I na Benjie S5 to moc neslo (a pokulhava i FiiO M3).To je jako auto, ktere jede 300km/h, ale ma dojezd 100km, a v interieru jen predni sedadlo. Vetsina lidi by so ho nekoupila.

Proste radsi pouzivam FiiO M3, ktery ma aspon uchazejici UI(i kdyz taky nedotazene), a nejradsi posloucham pres FiiO X3 2.nd gen.

Takze nekomu kdo chce jeden funkcni DAP bych doporucoval DAP funkcni po vsech strankach.
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 2. 2018 12:18

tonik666, mas pravdu, ale dolezite je to "jeden" v poslednej vete. Asi si tieto lacne DAPy nebude kupovat niekto, kto ho chce ako hlavny prehravac. Ja ho mam napr. len vtedy, ked nechcem pocuvat na svojom hlavnom sete (ktory nie je prenosny), prip. na zaspavanie. Neviem ci si niekedy videl UI z tolko ospevovaneho XDUOO X3, okrem vacsieho displaya nema nic navyse, dokonca nema oproti S5 ziaden EQ - niekomu sa moze hodit. Nechcem tu robit osvetu S5tky, len si myslim, ze kazdy ma ine preferencie :)
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr63 15. 2. 2018 22:55

A co Cayin N5ii , cenově se vejdeš , zvuk super , přehrává všechny současné myslitelné formáty , výdrž dobrá , perfektní zpracování , lze i symetriku . Posloucháno i s těmi IT01 a napoprvé mi padla dvojitá brada na třetí pozici :-)) . Zkoušení Oriolus forsteni , 1More Triple, Oriveti New Primacy, 64Audio , vždy spokojen
mistr63
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků