Špunty 6000-10000Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 12. 2. 2018 21:32

Ahoj,

moc prosím o radu. Asi jsem se zblaznil do Tidalu nebo Spotify (ještě nevím), jen staré CX300II už jsou spíše na vyhození.
Nové budu používat samozřejmě pro poslech z mobilu (Samsung). Doma používám Audio Technica ATH-ADG1 a jsem s nimi moc spokojeny a tak bych něco klasického do uší (ne kolem uší). Cena 6-10tis Kč.

Poslouchám asi mix všeho, v poslední době více psychedelický pop/rock, indie, synthpop.

Díky :)
Naposledy upravil CzechBlackhawk dne 12. 2. 2018 23:14, celkově upraveno 1
Foto: Sony Alpha A7 + Canon TS 17mm f/4 + Zeiss Batis 25 f/2 + Konica Minolta AF 70-210 f/4

Audio: Jays q-JAYS II
CzechBlackhawk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kostival 12. 2. 2018 22:54

FiiO F9 Pro mají skvělý poměr cena/výkon zařadil bych je mezi kandidáty. Pokud budeš poslouchát z mobilu, tak nejspíš ani nema cenu uvažovat o něčem lepším.

https://www.audigo.cz/Sluchatka/Do-usi/FiiO-F9-Pro
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 12. 2. 2018 23:05

Aha, takže myslíš, že jsem to s cenou přepálil? Jinak jak jsem psal nejraději bych něco co se nedává kabelem kolem uší. Úplně jsem si na to nezvykl. Každopádně jestli jsou tak dobré...
Foto: Sony Alpha A7 + Canon TS 17mm f/4 + Zeiss Batis 25 f/2 + Konica Minolta AF 70-210 f/4

Audio: Jays q-JAYS II
CzechBlackhawk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 2. 2018 06:11

Drviva vacsina lepsich spuntov sa nosi kablom za uchom. To sa ti ten vyber dost zuzi.

Co sa tyka ceny, tak samozrejme 10-tisicove sluchadla budu hrat o dost lepsie ako 3- tisicove (aj z mobilu a so Spotify), ale pri pocuvani z mobilu ich potencial nevyuzijes. Tam uz to chce investovat do lepsieho zdroja. Tak je otazne ci ma taka investicia zmysel, preto ta na to kostival vyssie upozornuje.

Napr. take Echobox Finder by nemuseli byt marne. Usadzuju sa klasicky.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 13. 2. 2018 09:54

A pokud se chces priblízit horní hranici,tak bych ti doporucil Oriolus Forsteni.Dospelý zvuk za slusnou cenu.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 13. 2. 2018 09:57

Ještě jedna málá poznámka: pokud se chceš zbláznit do streamované hudby zdarma (neuvažuješ o placené verzi s vyšší kvalitou), nemá smysl utrácet za lepší sluchátka. Na 160kbps stream z netu ti budou klidně stačit i ty postarší Senny CX300, což sou mimochodem docela slušný sluchtáka na takové to pouliční žvýkání. Začínal sem s nima svou inearovou dráhu. :-)
Mimochodem, kabel za ušima je z praktických důvodů, eliminuje mikrofoní efekt ;-) (přenášení ruchů od interakce kabelu s okolím) a praktikoval sem to už i u těch CX300, přestože na to stavěné vlastně nejsou pokud vím.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 13. 2. 2018 12:56

No prave myslim jen ty premium verze. Zatim se mi nejvice libi ty F9 pro. Dokonce mi ke i kamos dnes doporucil, ze hraji vyborne.

Kouknu jeste na ty dalsi, ale uz nejsou v cz distribuci
CzechBlackhawk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hainz 13. 2. 2018 14:12

Mám už skoro 10 let q-Jays a jsem s nimi do dneška spokojenej. Už jsem vyzkoušel kde co, ale většinou mi do uší nezalezou tak dobře jako právě tyhle. Jsou úzký a s malým nástavcem je zasunu fakt hluboko. No a pak zvuk je samozřejmě super. Koukal jsem ale, že dnes jsou o dost dražší než za co jsem je kupoval před lety.
Hainz
Junior

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 13. 2. 2018 22:15

Tak jsem koupil ty f9 pro a opravdu za ty penize super nakup. Moc diky. :)

Sice me nemile prekvapil jeden nastavec ktery byl po stranach jakoby ohlodany, ale to jen detail.
CzechBlackhawk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trifidek 14. 2. 2018 00:23

nejlepší nástavce jsou ty pěnové ;-)
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 2. 2018 04:47

Hainz píše:Mám už skoro 10 let q-Jays a jsem s nimi do dneška spokojenej. Už jsem vyzkoušel kde co, ale většinou mi do uší nezalezou tak dobře jako právě tyhle. Jsou úzký a s malým nástavcem je zasunu fakt hluboko. No a pak zvuk je samozřejmě super. Koukal jsem ale, že dnes jsou o dost dražší než za co jsem je kupoval před lety.
Pretoze su to uplne ine sluchadla, rovnaky maju len nazov a podobny dizajn. Tie nove hraju o X galaxii lepsie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 30. 6. 2018 18:32

Ahoj, uplynula nějaká doba a F9 sice hrají dobře, ale vadí mi to co jsem si myslel. Nosím brýle a nošení kolem uší mi leze krkem. Taky špatně filtrují okolní ruch a někdy mám pocit, že nedokážu navolit správnou hlasitost (Tidal) u určitých nahrávek.

Chci se tedy zeptat jestli sluchátka Jays q-JAYS by posunuly poslech zase trochu dál a zpříjemnila ho? Jestli navýšení té ceny ve srovnání s F9 by za to stál?
Poslech z mobilu přes hifi Tidal.

Moc díky.
Foto: Sony Alpha A7 + Canon TS 17mm f/4 + Zeiss Batis 25 f/2 + Konica Minolta AF 70-210 f/4

Audio: Jays q-JAYS II
CzechBlackhawk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 6. 2018 19:14

q-Jays (2.verzia) nie sú úplne pre každého, výšky su trochu ostrejšie (da sa to trochu zjemnit modom), mozno menej muzikálne, ale zato veľmi detailné. Precitaj si recenzie, ak ti ten popis bude blízko k tvojim preferenciám, nebudeš sklamaný. Používam ich pomenej, ale zbaviť sa zatiaľ ich neplánujem, lebo su fakt výborné. Nedávno ich ktosi tu v bazáre ponúkal.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod f1sker.com 30. 6. 2018 20:13

Mam F9 pro a tiez nosim okuliare. Tu pevnejsiu ciernu buzirku na konci kabla som skratil na cca 1,5 cm aby mi za uchom viedol len kabel a je to vyrazne lespie.

Pripadne sa pozri na Flare audio, maju ted akciu. Zvukovo by som povedal uplny protipol ku q-jays 2

https://www.flareaudio.com/products/flares
f1sker.com
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků