Hifiman HE-400 modding

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 1. 2018 21:04

Vie mi niekto poradiť, o koľko môžem predĺžiť kábel k HiFiMAN HE-400i, aby nedošlo k poznatelnej strate kvality? Aktuálne je dlhý 1.5m, potreboval by som predĺžiť o cca 2m, napr. káblom Inakustik Star. Nie rada Premium, lebo plánujem kábel neskôr úplne nový, takže len dočasne riešenie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 1. 2018 10:00

To absolútne nerieš pri takej dĺžke. Kúp pokojne obyčajný predlžovák v Muzikery alebo na Alze, trebárs
https://www.alza.sk/connect-it-wirez-au ... 291692.htm .
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 1. 2018 10:15

To som prekvapeny, kedze sa kable tolko riesia... bezkyslikata med a pod., myslel som, ze je to dolezite. Takyto predlzovak ako ten Connect doma mam cca 2m a testoval som ho a nejako som rozdiel nezistil, no uz pre ten pocit som to nechcel riskovat uplne lacnym kablikom.
Ok, budem pouzivat ten svoj, kym poriesim novy kabel. Ten bude tiez celkovo cca 3m.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 1. 2018 10:40

V káblovom biznise je možné všetko. Bájky o 99,9999999% čistej medi; kryogenicky "ošetrenej" medi je naozaj halda. :D

Ten pocit ignoruj, práve ten pocit je dôvod, prečo vznikli tie tlachárne ako "ak prekročíš zostavou sumu 1000€, tak minimálne 15% musíš dať na káble!!!!" alebo "ak prekročíš zostavou sumu 5000€, tak minimálne 25% musíš dať na káble!!!!!" ... len preto, aby nejaký segýň, ktorý len chce maximum zo zostavy teraz dával stovky eur za bájky. Alebo ako mi jeden chalan, keď som sa ho na jednom inzerčnom portály pýtal, že prečo predáva jeho 800€ AQ kábel, tak odriekol, že "reťazec je len tak dobrý ako jeho najslabší článok", takže ostáva mi len hádať, že či to je len agenda kvôli predaju alebo ten segýň upgradol na nejaký 1500€ kábel.

Ak ide o slúchadlové káble, tak to je čisto a čisto a čisto len vec vzhľadu. Nebudem argumentovať voči medeným a strieborným (ale myslím naozaj strieborné vodiče, nie len postriebrenú meď) káblom, ale inak to je úplne jedno a je to čisto len vec toho, že "hej, mám cool vyzerajúci kábel" a toho, že trebárs je príjemne ohybný, má pekný oplet alebo je zakončený so 4-pinovým XLRkom.

A len tak, pomimo, ak chceš riešiť nakoniec celý "fancy" kábel, tak naozaj do drahšieho ako Forza Audioworks kábla nechoď. Síce je extrémne drahý (vidno to už aj v uňho na eshope v sekcii DIY, kde predáva kábel, ktorý používa za 3-5x cenu ako jeho originál z UK) ale aj tam sa mi nepáči, že už z toho ich nie hlúpo drahého kábla dal preč možnosť čierneho opletu, ktorý používa a už ide štýlom ako "Extended Bass Upgrade (AWG20 wire):" ale budiž, to je už móda opisovať "ako znejú káble" a asi som jediný, kto opisuje svoju kabeláž ako "Ako znie/znejú môj/moje kábel/káble? Ticho, presne tak akoby kábel mal "znieť".".
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 15. 1. 2018 12:15

V těch nejlepších kabelech jsou na molekulární úrovni vložené takové malinkaté čerpadýlka, která pomáhají těm elektronům, co nesou výšky (nebo basy, středy - záleží, jak se to nastaví...), aby na konci drátu byly líp....

Jinak Cryo technologii - zařízení na hluboké mražení materiálů máme, tím pádem informace o vlivu/ nevlivu taktéž...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 1. 2018 13:23

Ja na tú tému rád linkujem môj obľúbený príspevok z témy
https://hydrogenaud.io/index.php/topic,36908.0.html
"What amazes me is that these breakthroughs in physics only happen in the audio world and are only reported in the popular or trade press. Could it be a conspiracy in the scientific world? Has to be. It is the only logical explanation. Move over Einstein. "

Má inakšie neskutočnú pravdu, veda šuvix v porovnaní s pokrokmi v audio kabeláži!
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 2. 2018 14:53

Od včera mam doma ZMF Ori pads, bohužiaľ ich uz neviem priamo porovnať s Mrspeakers Alpha Pads, no aj pri týchto nastal rovnaký WOW ako pri Alpha Pads (AP). Zvýraznenie dolného pásma, zvyšok cca rovnaký oproti Focuspad, povedal by som zvukovo sú ZMF totožné ako pri AP. Rád som odložil Focuspad do suflika, ten pocit keď ma pichal ich velur na tvári, bol hrozne otravný. ZMF Ori maju oproti AP menšiu hrúbku a tak nemusím nastaviť posuvnik na hlavovom moste na maximum - kedy AP aj tak po chvíli tlačili, u ZMF sa to nedeje.Možno mám nekonfekčnú veľkosť hlavy. Objednal som priamo z USA, tu nie je šanca ich zohnať.
Ak ma teda niekto problém s pohodlim Focuspadov, toto je cesta - ako bonus hlbšie basy... oba typy náušníkov su stále omielane na Head-Fi, môžem to potvrdit, ze oprávnene. Mal som BrainWavz Rounded Sheepskin, ale tie boli zle (par príspevkov dozadu o nich píšem-basy doslova zmizli), vraj sú OK tie oválne (angled verzia), no tie sa zle nasadzuju na krúžky (AP a ZMF úplne bez problémov).
Ešte by mohli byť dobré aj nausniky k Audezee a Deconi, ale nie su tak populárne ako tieto dvoje.
Uz len poriesit ten debilny nepoddajny kábel a bude na veľmi dlho pokoj.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 12. 2. 2018 00:59

#dropadred Je to hrozné, keď dávaš také silné príspevky o tom, jak ty sám nepočuješ rozdiely v kábloch, pre Teba to možno pravda je, ale to je asi tak všetko. Prepáč, bez urážky.

Ja rozhodne rozdiel počujem, mám 2 rôzne káble od spomínanej Forzy a je tam rozhodne počuť, že jeden má silnejšie basy a ten drahší zas celkovo čistejší prednes, ale trochu slabšie basy.

Na mojich Aëdle musím povedať, že super pomohol od original káblu, lepšia separácia a hlavne trochu viac priestoru.

Ale hlavne teda čistejší zvuk a tá separácia, a to platí i na Philips alebo AKG čo som mal.

Keď to nepočuješ, tak to nerieš, to máš pravdu...

-- 12. 2. 2018 01:02 --

_daRK tie náušniky rozhodne skúsim, lebo som maximálne prekvapený ako dobre tie he-4xx hrajú, len trochu basov pridať by to chcelo
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 2. 2018 11:38

Ja rešpektujem ľudí s tak dobrými ušami ako ty, hlavne, ak to dokážeš medzi sebou vymieňať v priebehu sekundy-dvoch, aby to nebol len žvást z domyslenia. To, čo popisuješ je potom neskutočné, lebo ak by to nenamerali ani tie extrémne presné prístroje, tak potom si nadprirodzený
https://www.innerfidelity.com/content/h ... ments-wrap .

Úprimne, poznám z vlastnej skúsenosti, že niekedy počujem a všetci počujeme to, čo chceme, nie niečo, čo tam aj je. A vďaka tomu, že mám skúsenosť-dva s káblikmi a typy ľudí, ktorí sa o ne zaujímajú, tak viem o to viac, že v okamihu, keď v nejakej debate niekto začne o tom ako počuje rozdiel medzi káblami, tak je to signál na to odísť čo najskôr.

Tak...je to hrozné, keď dávaš také silné príspevky o tom, ako ty sám poučuješ rozdiely v káblov, pre Teba to možno pravda je, ale to je asi tak všetko. Prepáč, bez urážky.

Pekné, čo? Funguje to oboma smermi. Toť ale bohužiaľ, keď sa spoliehaš na niečo, čo by mali problém zachytiť aj prístroje za tisíce eur, ktoré sú presnejšie ako náš vydunený sluch.

A čo ja? Ja mám rád, ak sú káble tiché...ešte to by som tak potreboval, aby sa mi tam zvukovo do toho všetkého miešal ešte aj hlúpy kábel (názor mňa, človeka, ktorý sa venuje výrobe kabeláže, nehovorím to zo srandy).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 12. 2. 2018 12:22

Já to tedy nepoznám na hifi s bednama.jiné je to ale v IEM,mám Savanty a s původním kabelem to nebyla zádná sláva.Pak jsem si kabely půjcil na zkousku a spatne se mi vracely.
Dnes uz k nim mám kabel,který hraje líp.
A to nejsem ve svém veku netopýr,spís hluchon....Na druhou stranu,kdo to neslysí,tak usetrí.
Jinak pred tím půjcením jsem byl stejne skeptický.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 2. 2018 12:36

dropadred píše:... A vďaka tomu, že mám skúsenosť-dva s káblikmi a typy ľudí, ktorí sa o ne zaujímajú, tak viem o to viac, že v okamihu, keď v nejakej debate niekto začne o tom ako počuje rozdiel medzi káblami, tak je to signál na to odísť čo najskôr.

... no tak to by si mal čo najskôr z tejto témy odísť! ... Prepáč, bez urážky.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 2. 2018 12:42

Tvoja schopnosť pochopiť niečo v zmysle "obrazne" bez toho, aby to tam bolo výslovne napísané, má očividne nejaké nedostatky ...Prepáč, bez urážky.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 2. 2018 13:00

... moja schopnosť pochopiť niektoré tebou propagované duchaplnosti je skutočne na bode mrazu ... a to nielen "doslovne", ale aj "obrazne"

... keď chceš, tak sa kľudne môžeš aj uraziť 8-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 2. 2018 14:13

Ale nie čosi, je to vzájomné.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 2. 2018 18:16

dropadred píše:(názor mňa, človeka, ktorý sa venuje výrobe kabeláže, nehovorím to zo srandy).

No, ve chvíli, kdy výrobce kabelů začne tvrdit, že mezi kabely nejsou rozdíly, je to jasný.
Rozdíly mezi kabely neexistují. Nemůžou, protože kdybych přiznal že jo, tak by pak logicky lidi chtěli ty co hrajou líp a Já bych pak měl problém ty svoje obyčejný kabely prodávat, nemám pravdu?

Nepatřím k těm co se pomocí kabelů za desetitisíce snaží ladit zvuk sestavy, ale s rozdílem mezi kabely už jsem se taky setkal. Jestli Ty jsi ale skutečně nikdy nezaznamenal rozdíl ve zvuku mezi kabely, tak buď vlastně rád. Vykřikovat tu ale, že vy všichni co slyšíte rozdíl jste nahluchlí, jedině Já vím jak to je a jen Já mám pravdu a ještě tu blahosklonně zesměšňovat a utahovat si ze všech kdo si s tebou dovolí nesouhlasit, to chce opravdu pořádnou dávku sebevědomí. Ale jestli jsi nás tu chtěl pobavit, tak dobrý, povedlo se :-D.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků