Uzavřená sluchátka do práce + chord mojo

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Geniál 12. 2. 2018 12:49

Zdravím zdejší audiofily,
nedávno jsem se rozhodl pro upgrade zvukových zážitků, tak jsem si pořídil chord mojo. Se svými pracovními současnými sluchátky HD 439, musím říct že je to úžasné zlepšení. Nicméně začal jsem mít najednou pocit že chci víc. Ale nevím kam se vydat.

Oslovily mne hodně nová sluchátka od sennheiseru hd820. Řekněme že z finančního hlediska je mi to jedno. Jen se bojím nového 4.4mm ballanced konektoru, to bych asi Mojo mohl zahodit...

Nejvíce mne asi zaujaly BeyerDynamic T1 gen2, viz https://www.youtube.com/watch?v=DXD6wFEpYeA, samozřejmě bych nejradši hd800 ale ty jsou otevřené a do kanceláře tak naprosto nepřijatelné.

Styl hudby je totální mix, občas dostanu chuť na Bon Joviho, Rammstein, Linkin park, pak nějaké elektro, mám rád třeba i Skrillexe. Bassy mám rád, ale ne přebassované. Nakonec nepohrdnu ani klasikou, občas Vivaldi etc, nebo piánem jako je Für Elise. Mám rád female vocal style "How Deep Is Your Love", "Kiesza - Hideaway" , pak takový indie, jako je "You Don't Know Me" nebo "Him & I", "Lazyboy Empire - Vampire", "Maître Gims - Est-ce que tu m'aimes".

Co Vy na to? Je nějaká možnost z 4.4mm dostat 3.5jack i když chápu, je to unballanced?

Ještě bych uvedl že mám docela velkou hlavu a sluchátka mám na hlavě 6hodin +, přítlak radši menší

Díky
Naposledy upravil Geniál dne 12. 2. 2018 15:31, celkově upraveno 4
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 12. 2. 2018 13:17

Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 12. 2. 2018 13:33

wow, ty vypadají skvěle. Určitě si je napíšu až pojedu do audiga na zkoušení. díky
PS: vypadá to, že lidi kombinaci s Mojo a MrSpeakers AEON Flow Closed mají fakt rádi. Tak to je možná trefa do černého :hmm:
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod sarga 12. 2. 2018 14:52

https://www.audigo.cz/Sluchatka/Profesi ... is-9936832
Možná tady tyhle Audeze XC by k moju mohly být slušné. Já čekám na X model, co má každou chvíli přijít.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 12. 2. 2018 15:02

Tam už mě malinko znepokojuje váha 650g a spousta stížností na Audeze po celém internetu, ale určitě se pokusím tento model vyzkoušet :)
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 12. 2. 2018 15:09

650 gramů si na hlavě nedokážu představit, zvlášť na delší dobu poslechu.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 12. 2. 2018 16:08

Palec hore za Aeon Flow Closed a Mojo. U Aeon slúchadiel mám výhrady len ku koženkovým náušníkom, ktoré sú vlepené do mušlí. A dodávaný kábel je hotová katastrofa. Nechápem ako môže byť u slúchadiel za 900 EUR taký kábel.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Geniál 12. 2. 2018 16:16

dík za postřeh, máš tam srdconě. To je škoda..
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Geniál 12. 2. 2018 17:18

Co trochu nechápu je z https://www.audigo.cz/Tema/Recenze-a-te ... low-Closed , cituji "Pravda, přenosným přehrávačům dává jejich plné vybuzení hodně zabrat a mnohem lepší je párování se stolním zesilovačem" - když mají uvedenou Impedanci 13 ohmů?

Všiml jsem si že Mojo má při 600ohmech výstupní výkon 35mW a při 32 Ohm 720 mW, k čemu je mi ale tenhle údaj, když u sluchátek jsou uvedeny pouze ohmy a ne doporučený příkon v mW?

A skutečně uvažuju počkat na HD820, jen se bojím toho kabelu. Tuší někdo jak je to s těmi jacky? :)
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod lithrai 12. 2. 2018 17:58

Drvivá väčšina prenosných prehrávačov Aeony nevybudí. Ale s Mojo hrajú dobre. Síce sa nájdu ľudia, ktorí túto kombináciu zatracujú a to sú fanúšikovia Moja.

Nechápem prečo sa bojíš kábla u HD820, existujú redukcie. Alebo si dáš spraviť iný kábel.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Geniál 12. 2. 2018 18:13

jj tohle už jsem zažil, když jsem potřeboval k Moju do mobilu microUSB A <> A. Tedy samec samec. K nesehnání. Musel jsem objednat z amazonu v Německu... Tedy na blind což úplně nesnáším, protože řada těchto kabelů není kvalitní nebo nefunguje datové OTG.

Redukce z 4.4mm ballanced na 3.5mm unballanced také neexistuje, protože je to nesmysl - kdo by asi tak chtěl přijít o výhody ballanced výstupu...? aha

A k té impedanci, stále to nechápu, odpor těch sluchátek je 13ohmů, což znamená, že mojo do nich naleje tak 1000mW, tedy 1W. To budou řvát jako kráva... Tedy když bych Mojo omylem připojil na maximální výkon, mohl bych tak sluchátka poškodit? To je celkem dost podstatná věc
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 2. 2018 18:43

Aeony majú extrémne nízku citlivosť ... preto sa pri ich nízkej impedancii iba 13ohm a vysokej hlasitosti može uvariť skôr koncový stupeň v Mojo
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 12. 2. 2018 21:46

A jake prametry ma teda mit zesik pro sluchatka s 13 Ohm impedanci a citlivosti -93??
Mam Hifimany a s Schiit Fulla 2, ktery je podle nekterych zde nevybudi, to hraje moc nahlas uz v 1/4 ovladace hlastosti
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 2. 2018 22:43

Pre porovnanie Mr.Speakers Aeon uvádzam tabuľku niektorých typov sluchátok zoradených podľa napäťovej citlivosti [dB/1V] spočítanej na základe databáze meraní innerfidelity.com

dB_1V_tab_innerfidelity_aeon.jpg
dB_1V_tab_innerfidelity_aeon.jpg (83.56 ) Zobrazeno 5600 krát
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 13. 2. 2018 16:54

Takže jsme se zase nic nedověděli :). To už je na zdejších fórech taková rutinna :). I tak díky
Geniál
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků