Xelento vs Oriolus

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod razerfan 6. 2. 2018 14:50

Uf, to bylo těsně. Málem jsem vyhrál na ebay Xelento. Zajímal by mne váš názor na tyhle dvě sluchátka. Slyšel někdo aspoň jedny z nich? Pokukuju po Oriolus Reborn,ale měl jsem zálusk i na Xelento
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuborK 6. 2. 2018 19:35

Xelento zrejme vychazi ze sluchatek Astell&Kern AK T8iE Mk II, tyto jsou rekneme dost kontroverzni, jednak cena moc odpovida tomu, co dostanes. Kvuli luxusnimu baleni asi sluchatka nekupujes.
Jsou sice mala telem, ale jsou usazeny melko v uchu, takze nemas moc pocit, ze tam dobre drzi, alespon ja tento problem mel. Maji pomalejsi bas, celkove ten zvuk neni nic, z ceho bys udelal wauu...Ale jako machronika asi dobre, ale designove spise pro holku.Zpracovani musle je luxusni, ale nevim, zda to vyvazuje vyse jmenovane.

Oriolus Reborn, ja vlastnim pouze MK2, coz by defacto mohlo byt podobne jako Reborn.
Jinak MK2 jsou teplejsi projevem, musle je vetsi, akrylova, luxusne zpracovana.Stejne tak jako kabel. Prislusenstvi neni tak rozmanite jako u Xelenta, ale nechybi vlastne nic.Pokud bych mel vybirat jeste jednou, tak sahnu 100% pro Oriolus,ale zvuk je hodne o pocitech a preferencich daneho cloveka.

Vyjadreni k Reborn od Oriolus z me komunikace:
In your case, I think Oriolus Reborn will be the better choice. The sound is not very monitor like so that you will not feel tied for listening several hours. Not very bright but clear. And the bass feels well. Though the cheaper one “forsteni” is easy to buy but some of musician in Japan like the correct sound from Reborn, they told me that the sound of drum felt good and they like it than other earpieces. Anyway, feeling is very personally, the answer is up to you.
LuborK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod razerfan 6. 2. 2018 20:39

Dík. Takovou odpověď jsem potřeboval.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 7. 2. 2018 01:43

Oriolus Reborn/MK2 super volba v tehle cene pokud chces teplejsi zvuk. Za me velke doporuceni.

Me u Xelent/iRiver T8 vzdycky vadily ty stiznosti na MMCX konektor, byl nejakej precitlivelej a krome standardniho kabelu se s jinymi moc nekamaradil. Jinak jejich hlavni vyhodou je opravdu male telo a s tim spojene velke pohodli. Zvukove me za tu cenu nepresvedcila.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janekh 14. 2. 2018 09:22

U Oriolusů právě probíhá slevová akce před nadcházejícím CanJam. Stačí jim napsat o promokód, ten potom zadat v objednávce na jejich e-shopu. Objednal jsem teď tímto způsobem Reborny, funguje to.

Kopíruji z jejich FB:

==================================================

Special Limited Quantity Canjams DISCOUNT alert!
You can enjoy the following discount from today onwards to the coming Canjams weekend. Contact us to reserve a unit or to receive the discount code for our online shop now~! (Limited to a few units only so be quick!)

Oriolus Reborn IEMs
Commercial price: 880 usd
Special price: 748 usd (15% off)

Oriolus Forsteni IEMs
Commercial price: 374 usd
Special price: 318 usd (15% off)

Oriolus BA10 OAK Amplifier
Commercial price: 370 usd
Special price: 314 usd (15% off)

Oriolus NT-1 Nu-tube Amplifier
Commercial price: 352 usd
Special price: 299 usd (15% off)
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 14. 2. 2018 13:53

Lumpove, 15% slevu na Melianus nedaji :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 23. 2. 2018 17:11

Tak to jsem prošvihl, ale nevadí, Acoustune HS1551CU by měly být na cestě. Máte s nimi nějaký zkušenosti, Františku?
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků