Který typ panelu upřednostňujete? IPS nebo VA? [anketa]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Který typ panelu v TV upřednostňujete?
1. Jednoznačně IPS (a klony) 11 %  14%  [ 11 ]
2. Spíše IPS (a klony) 7 %  9%  [ 7 ]
3. Jednoznačně VA (a klony) 42 %  54%  [ 42 ]
4. Spíše VA (a klony) 15 %  19%  [ 15 ]
5. Je mně to jedno (znám všechny typy a vím, jaké klady a zápory mají) 0 %  0%  [ 0 ]
6. Je mně to jedno (nevím, že něco takového existuje, neznám tudíž ani rozdíly mezi panely) 0 %  0%  [ 0 ]
7. Jak kdy a jak na co 2 %  2%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 77

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 2. 2018 11:23

stormborec píše:A kde si můžu koupit OLED TV do 42" ???

Můžu se zeptat proč by sis v dnešní době takhle malou televizi pořizoval? Prostorově se ti větší nevejde?
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houranni 4. 2. 2018 11:37

Dokud sem neviděl na vlastní oči rozdíl mezi IPS a VA, tak sem se přikláněl k IPS.
Dlouhá léta sem snil o OLED, ale když došlo na výběr nové TV, zvolil sem QLED, ať už kvůli stále vyšší pořizovací ceně, tak i kvůli problematice vypalování obrazových bodů (používám TV jako monitor) a nejasné výdrži panelu.
Mám kamaráda, kterej se dostal k OLED za velice rozumnou cenu a ten mi sám říkal, že kdyby si měl koupit OLED za plnou cenu, zvolil by raději tu samou TV jako já.
Pořídil sem tedy nakonec TCL U65S9906 a nemůžu si stěžovat - ani na barvy, ani na kontrast, ani na podání černé.
Houranni
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 2. 2018 11:49

Jo, z důvodu prostoru. 55" to už je kino. Ovšem LCD panely v menších úhlopříčkách taky nemají kvalitu.

MicroLED je zatím jenom technologická ukázka, takových už bylo - OLED takhle předváděli snad 20 let, než se to reálně začlo prodávat a cenově se to dostalo na rozumnou úroveň tak sotva před 2 rokama. Takže na nějakého nástupce OLED asi nemá cenu čekat.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 4. 2. 2018 11:58

Plazma,r.2013 50st60,LCD-ani jedno,IPS-možná pro uhlový pohled,ale i tak ne,čekám na OLED 55" panas.do 30 tis.,plazma musí vydržet-i s tím,že mi zase zvedli elek. o 200 :grr: ,a to mi jedna trčí v dětském 42px80 :-D !
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 2. 2018 13:05

Ovšem i ten OLED od panas. bude mít panel od LG...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 2. 2018 13:18

spyko
Já taky přečkávám na 50st60 a lituju že jsem tenkrát nevzal 55". OLED koupím rovnou 65" až bude za rozumější peníze.

stormborec
Jak daleko od té telky sedíš? Mimochodem panel se na obraze prý podílí ani né z poloviny takže to že v OLED Panasonic je panel od LG neznamená že když si koupíš onu LG tak bude to úplně stejné.
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 2. 2018 13:40

To bývalo dřív, dnes už ty kalibrace jsou kvalitnější co vím i u těch "horších" výrobců. Zpracování obrazu už taky zvládne každá krabička za tisícovku, takže tohle už taky není problém, že by nestačil výkonnostně.
Mám to tak asi 3 metry od TV, ale pusť si na tom něco v DVD kvalitě (nebo ripu) a pak by to už vypadalo dost slabě na 55". Ale ta TV je tam koncipovaná tak, že se tam stejně větší než zhruba těch 42" nevejde - brzo by ji někdo rozbil dveřmi nebo oknem... A v mítě kde by se vešla není elektrika - prodlužovačka by musela jít někde středem pokoje po zemi, nebo to dát nad futra, což by vypadalo...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 2. 2018 14:01

Pokud bys měl zobrazovač dost velký na to abys poznal rozdíl, proč by sis dneska pouštěl něco v DVD kvalitě? I starší filmy a seriály jdou bez větších obtížích sehnat v HD. To že o to asi nestojíš je samozřejmě jiná věc. Třeba já bych na tvém místě už zařizoval elektriku tam kde by se telka vešla. :-)) To samozřejmě může být problém pokud jsi například v nájmu a vysekat novou zásuvku ti nedovolí.. :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 2. 2018 14:19

Zas se mně s tím nechce moc srát kvůli TV v bytě... U těch LCD by mně asi nejvíc vadilo nerovnoměrný podsvícení. Má starou LCD ještě s podsvícením CCFL nebo tak nějak a navíc je to ještě poctivá 100Hz, 10-bit panel, bohužel jen IPS a 32". Takže nějaká řekněme 42" OLED by byl ideál... Někde jsem četl, že se časem taky začnou vyrábět
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 2. 2018 14:35

Vyrábět se možná začnou ale ze tří metrů tam víc jak SD stejně nebude mít smysl. Třeba se do toho časem pustíš, přiděláš tu elektriku, pak pořídíš alespoň 55" a budeš mít to kino jak si o něm mluvil. ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 4. 2. 2018 15:19

OLED od Panasonicu je na totálně jiné úrovni než LG. To samé Sony. Obě jsou vždy lepší. Všude vídám LG OLEDy vypálené, v dosti žálostném stavu. Jiné OLEDy jako Panasonic, Sony, Philips tím trpí výrazně méně. PS: vím, jak dlouho jsou tam vystaveny a dozvěděl bych se, kdyby je vyměnili.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 2. 2018 19:33

Tomu teda nevěřím, protože tohle je čistě vlastnost panelu, na kterou nemůže mít P. ani S. vliv
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 2. 2018 19:56

Samozřejmě že na to vliv má, co takhle pixel orbiter a jiné technologie které ho chrání? Můžou se výrobce od výrobce lišit.
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 4. 2. 2018 20:09

stormborec píše:Tomu teda nevěřím, protože tohle je čistě vlastnost panelu, na kterou nemůže mít P. ani S. vliv



já jsem tomu taky nevěřil, dokud jsem to neviděl :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dargy 7. 2. 2018 10:49

Mal som obe typy panelov. IPS mám ako monitor, bleeding a ips glow ako vyšitý (3kusy vymene). Ako TV som mal VA od panaku AS640 za par dni letela preč, čierna bieda, uhly bieda v noci to svetlo čo na mňa žiarilo aj pri 0 podsvietení sa nedalo nijako ukočirovať a boleli ma oči. Tak som si zaobstaral bazárovu plazmu panák 50" UT50 za 250€ a krochtám blahom. Ako hlavná TV majú kompletne LCD zákaz vstupu do bytu. A ešte mám u brata samšunt 55KS7000 4K a rohy už očividne idú do modra lebo VA. A to bola dlhobodo doporučovaná TV.
dargy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků