Který typ panelu upřednostňujete? IPS nebo VA? [anketa]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Který typ panelu v TV upřednostňujete?
1. Jednoznačně IPS (a klony) 11 %  14%  [ 11 ]
2. Spíše IPS (a klony) 7 %  9%  [ 7 ]
3. Jednoznačně VA (a klony) 42 %  54%  [ 42 ]
4. Spíše VA (a klony) 15 %  19%  [ 15 ]
5. Je mně to jedno (znám všechny typy a vím, jaké klady a zápory mají) 0 %  0%  [ 0 ]
6. Je mně to jedno (nevím, že něco takového existuje, neznám tudíž ani rozdíly mezi panely) 0 %  0%  [ 0 ]
7. Jak kdy a jak na co 2 %  2%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 77

Odeslat příspěvekod MgX 30. 1. 2018 20:36

Dobrý den, ahoj.

Zajímá vás před koupí, jaký panel má váš televizor? Upřednostňujete IPS, nebo VA panely? Znáte jejich klady a zápory? Jestli máte chuť a čas, můžete na toto téma zde diskutovat, anebo alespoň hlasovat v naší anketě. Každý má jednu možnost.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmulicnik 30. 1. 2018 20:41

VA, pozorovaci uhly tolik neresim, na TV koukame v 99% pripadu zepredu primo.
Sony 55XF9005
Asus Xonar Xense (rozžvýkány) + Senn PC 350
mmulicnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 30. 1. 2018 21:34

Díky za první příspěvek. Třeba se odváží i někdo další :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 30. 1. 2018 21:47

Mě nepřijde, že by ty úhly u VA panelů byly zas tak špatné, takže preferuji kvůli obrazu ty. Máme VA v kuchyni, kde se u nás na TV nedívá přímo snad nikdo, a žádný člen rodiny si nestěžuje. Obdobně u známých, co mají VA panel v místnosti pro návštěvy a lidi se dívají z různých úhlů, si nikdo nestěžuje.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 30. 1. 2018 22:03

Ahoj, mě to rozhodně zajímá ale proč se anketa týká jen LCD televizorů? Mám za to že komu na obraze záleží tak si LCD stejně kupovat nebude. :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 30. 1. 2018 22:04

VA! Ale mal by som dotaz, je nejaky zasandy rozdiel medzi VA a MVA?
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 31. 1. 2018 07:37

VA ... případné nedostatky VA totiž může vyřešit otočný držák na zeď :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 31. 1. 2018 07:47

MacPhenom píše:Ahoj, mě to rozhodně zajímá ale proč se anketa týká jen LCD televizorů? Mám za to že komu na obraze záleží tak si LCD stejně kupovat nebude. :hm

Protože anketa míří k LCD a typům panelů. Zajímá nás právě v této době, zda a jak moc lidé preferují určitý typ panelu. OLED je zcela jiná technologie.

Já preferuji VA panely. Nicméně musím přiznat, že jsem narazil na televizory, které při IPS měly výborně nastavené barvy a jejichž zobrazení všeho, kromě černé a detailů v tmavých odstínech, bylo výborné. Navíc je plusem větší pozorovací úhel, a to pro lidi, kteří nemohou z nějakých důvodů TV natočit. Je jedno, zda nemá telka otočný stojan, nebo uživatel nemůže využít montáž na zeď.

Pro běžné celodenní využití si IPS u TV s přirozenými barvami dokážu představit, byť patřím, jak píšu nahoře - mezi příznivce VA.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 31. 1. 2018 08:16

Děkuji za objasnění, já jelikož se na televizi dívám prakticky jen za tmy a černá je pro mě tudíž stěžejní přečkávám na plasmě a čekám až 65" OLED bude pod 50 000. :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 31. 1. 2018 10:27

A nedokonala bila vam nevadi? Teda, damozrejme bych sony a1 bral, ale argumentace cernou je podobna jak argumentace bilou...
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 1. 2018 11:14

To rozhodne nie je.

majkom píše:VA! Ale mal by som dotaz, je nejaky zasandy rozdiel medzi VA a MVA?

MVA je "poddruh" VA.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kawex 31. 1. 2018 11:38

Na pctuningu někdo píše že samsung používá 120hz PWM panely, to je též nějaký poddruh VA nebo je to nějaký blábol?
Kawex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 31. 1. 2018 13:34

Ryan Giggs píše:To rozhodne nie je.

majkom píše:VA! Ale mal by som dotaz, je nejaky zasandy rozdiel medzi VA a MVA?

MVA je "poddruh" VA.

to ze je poddruh, to mi doslo... spis ma zajima, ci bezny uzivatel ma vobec riesit MVA vs VA, nebo je to prakticky (co se tyce obrazu) jedno
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 1. 2018 14:04

Nie, nedoslo. Pod skratkou VA sa moze skryvat aj ten MVA. To je ako keby si sa pytal aky je rozdiel medzi opicou a zvieratom.
Konkretizuj s cim chces MVA porovnat. Tych VA variantov je niekolko.

Kawex píše:Na pctuningu někdo píše že samsung používá 120hz PWM panely, to je též nějaký poddruh VA nebo je to nějaký blábol?
To spolu vobec nijako nesuvisi. Miesas jablka s hruskami. PWM nema s typom panelu vobec nic spolocne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 31. 1. 2018 14:12

Pri novsich odnoziach VA panelov (xy MVA xy, xy-PVA...) realny rozdiel vo vlastnostiach je minimalny. (mozno o trosicku lepsi pozorovaci uhol u novsich PVA odnozi, a mam pocit ze lepsi papierovy kontrast je AMVA 3 ako u PVA...ale to moze byt, nemusi).
Mozno sa docitas viac, a pomoze Ti odkaz dole.
http://www.tftcentral.co.uk/articles/pa ... logies.htm
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron