Jak zprovoznit TV v údolí

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Albeda 16. 1. 2018 11:28

Zdravím,
snažím se rozchodit TV v obci Hněvkov ( https://goo.gl/maps/fJ2xP1U3H772 ), která je v údolí.

Volal jsem na odbornou montáž a ti mi řekli na rovinu, že klidně přijedou. Za 800,- mi to tu proměří, ale stejně mi TV na 99% nepůjde. Že polský síto je v mém případě možná i lepší volba (díky větší směrovosti) než plzeňské síto. A že pokud jsem chytl nějaký signál, tak stejně nebude trvalý, protože je to určitě odraz. Že jediná možnost je satelit.

Mě se párkrát už povedl chytit signál pro obě TV a měli jsme přes 20 programů. Teď jsem anténu umístil na konzoli a tam bohužel je signál špatný. Na jedné TV je kvalita dobrá a na druhé TV obraz kostičkuje krom programů "ČT". Takže budu konzoli převrtávat a hledat lepší signál.

Vás bych se chtěl zeptat, zdali nemůžu nějakým způsobem ještě vylepšit signál než jen polohou a nasměrováním. Moc nečekám, že mi budete schopni takto na dálku nějak efektivně poradit, ale třeba vás něco napadne. Pokud bude o něčem potřeba více infa, rád doplním. Děkuji

Seznam použitých periférií:
anténa - nějaký klasický polský sito
rozbočovač - ztratil jsem krytku, ale myslím, že je to TEROZ T 102 X ( https://www.gme.cz/antenni-rozbocovac-teroz-t-102-x )
koax. kabel - cb113uv/64t ( https://www.elima.cz/obchod/2305113500-s5265-koaxialni-kabel-cb113uv-p-24484.html ) Tenhle koax. kabel jsem dal i do antény, protože tam bylo předtím koax. kabel, který měl střed lanko.

EDIT: Tak jsem přesunul anténu a vcelku to běží dobře. Problém je akorát u programů: Nova, Prima, Prima Cool, Barandov, ... Chytnul jsem je ze dvou kanálů a lepší byl kanál 53 resp. přechodová stanice 12. Hustě sněží a občas obraz kostičkuje. Chtělo by to jen o trochu vylepšit signál a bylo by to ideální.

zesilovac2.jpg

rozbocovac2.jpg

antenna2.jpg
Albeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 16. 1. 2018 14:13

Vidím,že anténa je pod nějakou střechou...Na střeše jsi signál zkoušel?
I když nejsem zastánce instalace na střechu,tak v tomto případě je každý výškový metr dobrý....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albeda 16. 1. 2018 14:58

Na střechu jsem to nechtěl dávat "že by to hýzdilo celkový dojem", ale nakonec by se to tam mohlo dát. Na fotce to bylo původně a teď to mám cca o 3 metry výše na podobné pozici a signál se zlepšil. Takže možná by střecha pomohla.
Albeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 16. 1. 2018 15:02

Já to chápu,estetika dostavá zabrat.
Ale když není jiná možnost.....viděl jsem i 7 metrů stožár nad hřeben.
Alespoň udělej pokus,a na té TV,kde je signál stabilní,tak podle teploměrů signálu si ověřit,jestli došlo k zlepšení.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albeda 16. 1. 2018 16:35

Tu střechu raději vyzkouším až nebude sníh. Ukazatele signálu, kde jde televize v pohodě vždycky, jsou k ničemu. Je to sice smartTV, ale ukazatele jsou pokaždý na 100 ze 100 u síly signálu a na 94 ze 100 u kvality a 0 ze 100 u bitové chyby. Takže to vždycky musím sledovat podle té druhé TV, kde je síla signálu cca 80/100 a kvalita cca 35/100.
Albeda
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků