DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dkdkdk 20. 12. 2017 21:26

_daRK: tohle bylo na výběr v 3.xx

Standard: Mainline kernel for Raspbian.
Advanced-LL: Low Latency Audio kernel.
Advanced-RT: Real-Time Audio kernel.

All three kernels provide up to 384K rate over I2S.
- DSD128 format support via 352.8k rate.
- Bypass OS filter in Burr Brown PCM/TAS chips via 384k rate.
LL and RT kernels are optimized for audio.
- Adjustable latency levels in LL kernel.
- High throughput task scheduler in RT kernel.
- Fixed 64fs bclk ratio option for 2 ch, 32/24/16 bit audio.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 12. 2017 22:50

Díky Pixxel, návod so scriptom od HeeBoo je naozaj supereasy, bez nutnosti znalostí Linuxu a množstva manuálnych vstupov od používateľa :tleskani . Z Moode 4 mám zatiaľ pozitívny dojem, pôvodne to malo byť na skúšku, no asi nie je dôvod vrátiť sa do Moode 3.x . ...aj keď čakal trochu viac zmien aspoň v GUI.

Ešte by som poznamenal, že pri prvom prihlásení cez ssh je meno heslo pi/raspberry a to sa hneď na začiatku zmení na pi/moodeaudio, ak by niekto bol nedočkavý a chcel kontrolovať priebeh.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 1. 2018 13:24

Ak by niekto vyberal vhodnú zvukovku k raspberry pi, dávam do pozornosti ALLO Digital Boss DAC, ktorú jeden z overených recenzentov na webe menom Darko (podobnosť nickov čisto náhodná) dáva na úroveň DragonFly Red, iFi micro iDSD black label, Schiit Bifrost Multibit a pod.
http://www.digitalaudioreview.net/the-darko-dac-index/
Je tam aj odkaz na recenziu tejto karty.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Odeslat příspěvekod _daRK 8. 1. 2018 13:06

Trochu som patral ake su aktualne dostupne karty a pripravil som daky update k tomu, ake su moznosti pre ziskanie kvalitneho zvuku z Raspberry, snad to niekomu pomoze.
Zaujali ma recenzie od toho recenzenta Darka. Podla vsetkeho najlepsia DAC karta k RPi je aktualne ALLO BOSS DAC (asi sa mu vyrovna len nieco z Audiophonics s chipom Sabre), napr. o tych Allo Piano napisal Darko, ze su oproti BOSS poznatelne slabsie (sorry, Pixxel :) ).
Ak by niekto zvazoval ist este zvukovo vyssie, nebyt zavisly od HAT karty (napr. ta ALLO BOSS) a chcel by ten najlepsi zvuk dosiahnutelny s Raspberry, doporucujem ist cestou Allo DigiOne (cize len vystup na COAX, velmi pozitivne recenzie, ma to v sebe reklocker,galvanicku izolaciu,min. jitter, cena $99) alebo nieco podobne od JustBoom, prip. HifiBerry ci IQaudIO. Ak chcete pouzit ext DAC, ktora ma len USB, riesenie je tiez od ALLO a to USBBridge . Nedoporucujem krmit ext. DAC priamo z USBcka raspberry, podla informacii, co som cital, je to velmi zle riesenie.
Ak budete riesit zdroj napajania, podla vsetkeho prinos takeho IFI ipower ($49) oproti originalnej nabijacke RPi je len zanedbatelny.
Aj ked aktualne zhanam skor DAC/amp k sluchatkam, neodolal som a objednal to Allo DigiOne, neskor napisem dojmy. S povodnou kartou IQaudIO DAC+ nie som nespokojny (prave naopak), no ak za tych par chechtakov to vie byt este lepsie, tak za pokus to stoji.
https://youtu.be/8Iey5yKd-p4
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 8. 1. 2018 15:42

Co člověk to názor:). Jak jsem hledal co kupit tak jsem čerpal převážně z tohoto testu.
Pokud jde čistě o porovnání Piano 2.1 vs Boss, tak je lepší opravdu Boss protože Pianu chybí ten reclocker, kdežto Boss svůj recloker má jestli se nepletu. Pokud se Pianu dopřeje právě reclocker, tak kvalita jde asi hodně nahoru. Mě je to celkem jedno, rozdíl bych asi na svých Teslách ARS 821 neslyšel:). Tak či onak mi bedýnky s piánem hrají skoro božsky :oboze
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 1. 2018 15:53

Nechcel som mojim prispevkom povedat, ze mas slabu kartu, len ked bude niekto iny vyberat, tak upozornit aj na ine moznosti ako mame my tu popisovane. :)
Je na pocudovanie, ze sa tieto krabicky netesia vacsej oblube, maju v sebe velky potencial, lebo streamery vedia stat v stovkach a tisicoch EUR. Aj ten chlapik z mojho linku na youtube ich rad recenzuje a doporucuje. Je to daky HIFI analytik ci co v Holandsku a ma doma setup za 4000 a 35000 Eur s Mytekom :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 9. 1. 2018 16:22

Měl jsem tehda v merku právě Bossa kdybych nechtěl utrácet moc peněz anebo piano 2.1+Kali. Četl jsem, četl a vyšlo mi to na to piano s reclockerem protože mě zaujalo využití dvou čipů (dualmono režim), kdy každý kanál využívá svůj čip. Navíc jsem předtím někde četl, že jde Kali nějak softwarově přinutit s pianem aby společně valili na 100%. V moode všechny tyto vychytávky mám zaplé a jde to slyšet. Prostě vidina dodatečných úprav ve prospěch zvuku u mě vyhrála před penězi. Navíc Kali může fungovat s jinými HATy a podpořit je.
Teď už jenom k RPI zabudovat zesíček, dát to celé do krabičky a pak OLALA!:D
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 9. 1. 2018 17:30

Dobré shrnutí _daRK,sice jsem tohle resení uz jednou opustil,ale vývoj jde nezadrzitelne dopredu.A protoze jsem hravej,asi do toho zase skocím.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 1. 2018 23:45

Po dvoch dnoch testovania roznych zostav skusim napisat postrehy. Skusal som rozne setupy zalozene na RPi3 (mam doma 3ks), vsetko pre mna zname 100x obohrane MP3jky v 320kbit resp. par FLAC 16/44 z NASky, vsetky mozne styly. Prehravac som pouzil Moode Audio, vsetko bez pouzitia EQ alebo inych uprav zvuku.

A. Test so sluchatkami HifiMan HE400i a qJAYS II:
1. Rpi + ALLO DigiOne + ext. AUNE X1S zapojene cez DYI kvalitny COAX RCA kabel (novy setup, co mam doma od piatku)
2a. Rpi + IQaudIO PiDac+ (moj aktualny all-in-one setup streamera s DAC/amp)
2b. Rpi + IQaudIO PiDac+ s vystupom do AUNE X1S (t.j. pouzita DAC z IQAudIO a sluchatkac z AUNE)
3. RPi + USB DAC AudioQuest DragonFly Black
Na moje pocudovanie vsetky 4 setupy hrali takmer rovnako. Zvuk bol neutralny, velmi detailny, podobny soundstage, velmi spokojny som bol so zvukom vsetkych styroch. Pri DragonFly Black som zaznamenal v sotva postrehnutelnej miere mensie detaily a soundstange, ale ak by som to vyjadril %, tak bol rozdiel cca 5% voci 1, 2a. a 2b. a to som napinal usi "na maximum" :)
Skusal som zo zvedavosti v setupe 1. zmenit RCA kabel za par centov z elektra, viac rozdielov som vnimal pri tejto zmene, akoby zvuk stratil detaily a cistotu, az sa mi to nezda - ci to nebude len placebo efekt :)

B. Test s reproduktormi DALI Zensor 3:
4. Rpi + ALLO DigiOne + ext. AUNE X1S s analogovym vystupom do receivera Philips FR986 (chudak, ma uz cosi za sebou, vymenu bude absolvovat coskoro). DAC som teda vyuzil z AUNE.
5. Rpi + HifiBerry s coaxialom vyvedenym do Philipsu, teda DAC bol pouzity z receivera.
6. Spotify (extreme quality) + ChromeCast Audio s optickym vystupom do receivera.
Rovnako ako v teste so sluchatkami, rozdiely medzi 4 a 5 takmer ziadne, vsetko hralo k mojej plnej spokojnosti. Poznal rozdiel voci setupu 6 s Chromecastom, no odhadujem to na 10%... nic zasadne, bolo to cosi menej dynamicke a detailne.

Sam tomu nerozumiem. Vsetky setupy s rozsirujucimi kartickami, prip. ext. AUNE hrali tak podobne, ze ani jednu nemozem oznacit za svojho favorita.
Pricin moze byt podla mna viac:
- povodne IQaudIO PiDac+ a Hifiberry DAC nie su poznatelne horsie (pre cloveka bez netopierich usi) ako ALLO DigiOne + AUNE X1S (bavime sa o zvuku, samozrejme AUNE ma vela moznosti pouzitia), pricom ALLO DigiOne by mala byt najlepsia aktualne dostupna karta pre dosiahnutie najlepsej kvality zvuku s raspberry pi a AUNE tiez nebude ziadna hracka.
- premyslal som, ze jeden clanok v zvuk. retazci mohol byt limitom pre ostatne, ale ja som de facto menil vsetko (aj zdroje napajania pre RPI). Okrem sluchatiek a repro jediny spolocny prvok je ta Raspberry (resp. verzia), ale podla clankov, co som precital a recenzii na YT, nie je to o nic horsie ako klasicke PC pri pouziti spravnej rozsirujucej karty.
- som hluchy ako poleno... ano, mam podozrenie aj na tuto moznost :hm Skusil som zapojit do testu B. s reprakmi aj partnerku a cca potvrdila moje zistenia... ona ma vsak zase netrenovany sluch, tak to nijako nevyvracia fakt, ze som hluchy ako poleno :pozor
- alebo mate iny dovod ? Alebo nápad, čo zmeniť?

Musim teraz premysliet, ci zostanem pri mojich starych setupoch a vratim ALLO+Aune alebo ALLO si necham a skusim este ine ext. DAC/amp kombo.

P.S. Uvedomil som si, ze najvacsi prinos vo zvuku som zaznamenal nausnikmi MrSpeakesr Alpha Pad (pisem o nich v inej teme k moddingu HE400). Mam ich len pozicane, ale ak nic ine, tato cesta je MUST HAVE.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 15. 1. 2018 09:54

Zkus ještě připojit raspberry na baterky, prý to hodně lidem ve zvukové kvalitě pomohlo. Já jsem to testoval skrz adapter i přes baterky a přes baterky to hrálo trochu jinak ale řekl bych kvalitou stejně nebo jenom o trochu lepší. Nicméně to mám napojené na baterky stále pro klid v duši:). Velký skok pro mě bylo, přidání filtru Schaffner FN2020-16-06 na napájecí kabel od mého AVR Onkya. Tam jsem hned slyšel rozdíl, nemohl jsem se odtrhnout od poslechu z bedýnek i když jsem velmi spěchal pryč:D. Mám tam ještě jeden filtr, Schaffner FN2090-10-06 ale ten nepomohl tak hodně jako 2020ka u onkya. Možná tam máš na síti nějaký problém, který degraduje možnosti těch karet. Osobně těm filtrům moc nerozumím ale mě osobně přinesli dobré výsledky.
O těch náušnících na HE400i jsem slyšel, že hodně pomůžou, já zkusím na náušníky použít SockMod a ještě nějaké vychytávky co jsem kdysik zkoušel a uvidím jestli to bude k čemu a pak když tak kupím ty APčka.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 1. 2018 10:41

Baterky nechcem riesit... dovod preco som siel do RPi bol hlavne ten, ze som nechcel neustale cosi nabijat (okrem dovodu prehravania z NAS, ale to sa da riesit velkymi SDckami).
Pozriem na ten filter, aj ked ci to pomoze u mna netusim, pri prerabani bytu som dal na doporucenia elektrikara a nesetril. Da sa objednat v condradovi, tak cosi pohladam k tomu.
Pozrel som si ten SockMod, tak toto myslim necham tak a radsej zaplatim par desiatok EUR za nausniky :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 15. 1. 2018 11:05

Mám do KALI reclockeru napojené 4x18650 baterky paralelně a na ně mám napájenou nabíjecí desku za 20kč. Baterky těch 7-8h vydrží hrát a dá se to použít jako přenosné zařízení "do kapsy":D. Plánuju s kolegou udělat k tomu zesík s čipem do 5,2V který taky bude napájený z těch baterek a pak to půjde použít všude a vždycky:).
Ještě hodně uvažuji o koupi Allo I2S ISOLATOR pač to může celkem asi hodně pomoct.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 1. 2018 11:32

Pixxel : konečne som sa dostal k tomu testu z tvojho linku zo dna 8.1. V ňom podľa testera je Kali/Piano naozaj lepší ako Boss DAC. Avšak on nikde nepíše, ktoru verziu Boss ma, podla iných for je 1.2 o poznanie lepšia, ako verzia 1. Na fóre Roon to v jednom vlákne niekto s menom Janis najskôr porovnaval v rovnakom teste a tiež mu Boss vysiel najhorši z tých troch. Potom robil retest s verziou 1.2 a dal Boss vysoko nad tie dve. Čo je zvláštne, ze napr ten tester Darko a Holanďan Hans Beekhuyzen, ktorého som spomínal testovali verziu 1 a rozplyvali sa :)
Premyslam, ze Allo DigiOne vrátim a vezmem bud Boss DAC 1.2 ale Kali/Piano 2.1 a k tomu Schiit Magni 3, nakoľko ten moj porovnávací test mi ukázal, ze pre vyššiu kvalitu treba zainvestovat ďaleko viac (Chord Mojo, iFi iDSD Micro,...) alebo je to pre moje uši zbytočné.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 1. 2018 23:12

Tak ext.zvukovka Aune aj Allo DigiOne je z domu... Nehralo to zle, ale rozdiel voči mojej aktuálnej IQaudIODac+ bol menší ako som očakával. pozn. Allo DigiOne ma na nete lepšie odozvy ako Hifiberry Digi Pro. Použijem IQaudIO kartu ako "poloprenosny" streamer po byte a ako ďalšie vyskúšam Allo Boss Dac 1.2 , ked to uz toľko ten Beekheyzen vychvaloval a v recenzii prirovnal k svojmu 4000e setupu. A k tomu napajaci zdroj iFi iPower (ako alternatíva k linearnemu zdroju) a samozrejme sluchatkac (o2 z massdropu ale Schiit Magni 3,ak ich niekedy naskladnia v Holandsku). Ak máte s tou kombináciou skúsenosti, uvitam info.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků