Hľadám 40-42" 1080p TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 1. 2018 10:21

Ahojte,
mal by som otázku na výber TV.

Hľadám TV do prevádzky, kde by slúžila pre rôzne slideshow-ky, nejaké prez. video, prípadne nejaké ukážky.
Skúsil som predstavu zhrnúť do niekoľkých bodov:
- nebude sa na nej hrať
- zdroj bude PC
- IPS (chcel som VA ale vzhľadom aj na prostredie sa radšej zídu oveľa lepšie pozorovacie uhly)
- 40-42"
- ideálne, aby nebol predný rámček TV čierny (ideálne sivá (trebárs finiš ala "brúsený hliník") alebo biela --je to čisto kvôli dizajnu miestnosti)
- žiadne nároky na fičúrky, všetky vylepšováky budú povypínané (plus predpokladám, že aj tak pri prepnutí do PC režimu sa drvivá väčšina týchto fičúriek aj tak aut. vypne)
- základné Smart prostredie je vítané, ak by to nedajbože bol aj Android (teda v prípade potreby mať aj nejakú appku z Google Play), tak by to bolo ideálne
- raz za čas sa môže používať aj na prehrávanie obsahu z USB (foto, možno video)
- cena? čo najnižšie --viem, že nikto nemá rád takúto formuláciu (vrátane mňa) ale nemám celkovo predstavu o 1080p segmente; bol by som veľmi rád, ak by to nebolo viac ako 400€, už len s ohľadom na to, že za niečo cez 400€ som kupoval už svoj šestkový Ťamťung (4k)
- ideálne niečo v Alze (kvôli nákupu bez DPH).

Vieme niečo pomajstrovať?
Naposledy upravil dropadred dne 15. 1. 2018 10:46, celkově upraveno 1
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 15. 1. 2018 10:42

Hliníkový rámeček má Sencor SLE 43US500TCS. Na VA panelu bych nebazíroval, za světla, které tam asi bude panovat, ten rozdíl tak nevidíš, zato se na tohle využití budou hodit dobré pozorovací úhly.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 1. 2018 10:44

Myslím, že si práve trafil hřebík po hlavičce. Máš pravdu, toto som úplne podcenil, aby sa riešili aj pozorovacie uhly, veď už len spomínaný Samsung má aj z jemného uhla výrazne "vypraté" farby.

Takže v podstate upravujem aj bod vyššie...tu bude naozaj lepšie mať IPS. Nehovoriac o tom, že v osvetlenej miestnosti o to menej bude vidieť "nedokonalú čiernu".
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 1. 2018 10:10

Nejaké konkrétny tipy? Čo som tak pozrel Alzu, tak sa mi to zdá alebo jediný sivý rámček majú 5-kové Samsungy
https://www.alza.sk/lacne-televizory-s- ... 1186-13876
?
A aj tieto, cenovo sú o niečo vyššie ako som očakával...

Ak by sme neriešili sivý/biely dizajn, bola by nejaká optimálna voľba?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 1. 2018 09:46

Niekto?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 24. 1. 2018 12:52

Já si myslím, že ten Sencor co jsem psal klidně může posloužit.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 24. 1. 2018 13:43

T.j. nemusím sa obávať značky?

Ak by sa ten sivý/biely rámček neriešil, bola by iná možnosť lepšia? Vtedy už ide naozaj o čo najlepšiu obrazovú kvalitu ale bez potreby nejakých "obrazových fičúriek" - tie sa budú vypínať + samozrejme budú hrať z PC. TV sa tam pravdepodobne ani nebude pozerať.
Bude to proste veľmi veľký monitor.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 1. 2018 14:07

Napr. Philips 43PUS6162 sa vojde do rozpoctu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 24. 1. 2018 15:13

Rozumiem, ďakujem za nápady

Kvok, myslel si tento model
http://www.sencor.sk/uhd-televizor/sle-49us500tcs-1 ?
lebo na ich webe menší rozmer nevyzerá, že by bol.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod dropadred 24. 1. 2018 16:25

Ďakujem za link, na webe
http://www.sencor.sk/televizory/led-televizory
v tom výpise len 49/55. :(

A aj z tvojho odporúčania Ryan pozerám, že pre kvalitu obrazu (pozerať sa nebude zblízka, to porovnanie s monitorom len preto, lebo sa bude používať v podstate výhradne s PC pre rôzne demonštračné účely) aj tak končíme u 4k modelov. Takže 1080p už vlastne ani neriešiť?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 1. 2018 16:46

Kľudne aj FHD. Napr. LG 43LJ614V.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 24. 1. 2018 17:44

Predpokladám, že ale nejaké vážne rozdiely medzi tými TV nebudú, že?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků