Multimediální centrum k uhd 4k tv

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 1. 2018 13:38

Pretoze tam sa nepise nic o filmovych ripoch ale len cisto o bluray. Ten asi do TV nenapchas...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 12. 1. 2018 14:39

Jestli máš TV s podporou DV tak potřebuješ ještě nějaký UHD BD přehrávač s podporou DV a pak k tomu 4K disky s podporou DV. Těch filmů na UHD BD s podporou DV moc není (cca 12).
Nejlepší se jeví Apple TV 4K,kde těch filmů s podporou DV je asi nejvíc ,nevýhoda pouze české stereo.
Když půjdeš cestou ripů třeba přes Kodi tak tam je jen HDR 10 a kvalita všelijaká.
Otázka je jestli jsi/jsme schopní rozeznat a ocenit viditelný rozdíl mezi HDR10/DV .
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TUNN 12. 1. 2018 16:20

No konečně odpověď. Ale ten apple myslím že nepodporuje kodek h. 265. Píšeš že 12 filmů??
Až v červnu mají prý vycházet první s českým dab.

-- 12. 1. 2018 16:43 --

Ten Apple 4k tv je MMC a UHD BD nechci. Co se týká MMC tak je velmi špatný viber.
TUNN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Almighty 12. 1. 2018 16:51

Já pořídil ShieldTv a maximální spokojenost, hraje mi to vše bez problémů.
Almighty
Junior

Odeslat příspěvekod TUNN 12. 1. 2018 17:07

Mne taky prehraje tv veškeré formáty. Ale řeším to jestli si mám pořídit MMC pro co nejlepší zobrazení 4k UHD filmů a vše co s tím souvisí. Protože někdo tvrdí že je to lepší a nikdo ze nic neziskam.
TUNN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Almighty 12. 1. 2018 17:20

Rozumím, já reagoval hlavně na těch zmíněných 90 %.
Co se kvality týče, tak já si polepšil, u některých h265 souborů mi tv občas velmi drobně kostičkovala (např. třikrát za hodinu, zhruba na 2 cm obrazu na zlomek sekundy), to se se Shiledem u těch samých souborů neděje.
Také seek a uživatelské rozhraní (v mém případě Kodi) je řádově rychlejší (a příjemnější), vše je téměř okamžité, bez ohledu na soubor (žádné problémy s 40GB remuxy). Tv mám 65KS7002. V obou situací se přehrávalo ze Synology DS214play po Gbit LAN a ani v jednom scénáři nedocházelo k reencodingu na straně NAS.
Almighty
Junior

Odeslat příspěvekod Lucas_F 12. 1. 2018 17:24

Rozdíl mezi HDR10 a DV je naprosto jednoznačnej, měl jsem doma měsíc LG OLED a XE93 a ten stejnej obsah v HDR10 vs DV je noc a den v konkrétních scénách, ty dynamický metadata pro každou scénu dělaj velkej rozdíl oproti plochýmu hdr10. Osobně funguju na Apple TV, kde je hodně obsahu v HDR/DV, kvalitní komprese, vypadá to výborně a blu-ray ripy posílám do ATV přes Infuse Pro.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod TUNN 12. 1. 2018 17:33

Ok takze mate MMC k tv 4k?! Takze by jste mi doporucili MMC k tv 4k nebo je to ve finále zbytečnost? Dnešní tv dokážou přehrát veškerý video formát na trhu í zvukový!
TUNN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 13. 1. 2018 13:56

Tunn:
Asi bys mel upresnit co vubec chces resp. co od toho ocekavas. Zacal jsi s dolby vision a ted koukam ,ze ti jde spis o mmc.
Dolby vision retezec znamena mit kompatibilni TV - prehravac a ted to nejdulezitejsi obsah. Uhd prehravac nechces tak ti zbyva jen apple tv 4k a placeny obsah.
Pak uz jsou jen “piratske ripy”. Kdyz ozelis DV a postaci ti 4k hdr tak Kodi ,tzn. Android tv nebo android box. Navic musis mit hodne rychly internet abys ty 50gb ripy ustreamoval. Pripadne stahovani z netu a pak by ti mel stacit integrovany prehravac v TV (zalezi na TV). Myslim ,ze krome Panasonicu maji dnesni tv prehravace co prehraji skoro vse.

Prehled UHD disku s Dolby vision
https://www.blu-shop.cz/4k-ultra-hd-blu-ray/
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TUNN 13. 1. 2018 15:59

Takže pokud nebudu mít BD přehrávač tak DV prakticky nezískáme??? Ten MMC bych chtěl právě kvůli DV protože jsem čet o tom řetězci DV. Potřebuji se dopatrat toho jestli má cenu si pořizovat MMC nebo ne. Proč si to tedy lidí pořizují MMC??
TUNN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 13. 1. 2018 16:15

MMC s DV sice poridis,ale bude ti chybet obsah. Treba se to časem zlepsi.
On-line sluzby a formáty se vyvijeji a TV s timto vyvojem nedokazi drzet krok a potom je lepsi koupit mmc než porizovat novou TV.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TUNN 13. 1. 2018 17:09

Jsou stazitelna dvě dema DV. Mám je na ssd a když to prehravam tak mi tv ukáže ze je to DV ve formátu ts. Ten přehled UHD disků s DV tak 4 filmy ž toho mám a tv mi ukazuje že je to HDR ne DV.
TUNN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 13. 1. 2018 17:37

Ty filmy mas na 4K UHD BD ?
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TUNN 13. 1. 2018 18:24

Ne. Jako ripi
TUNN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 13. 1. 2018 19:05

Nevim ,jestli uz nekdo umi delat ripy s DV .Zatim se objevuji jen s HDR10.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků