AV přijímač Yamaha rx v440

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pastyri 13. 1. 2018 01:48

Ahoj .Mám od roku 2004 yamahu RX v440 - http://www.hifi-review.com/149918-yamaha-rx-v440.html - přijímač celou dobu šlape v pohodě - často používaný -
připojené hlavni repro Yamaha NS-777 - používám na přehrávání hudby 80% ve stereu a 20 % pro ozvučení filmů v prostorovém zvuku 5.1 - sub. magnat kolem 8000 Kč a střed a efekt nějaké yamahy komplet 5000 Kč - uvažuji o koupení noveho přijímače yamaha rx v483 nebo 583. Prosím poradte má to cenu kupovat - bude zvuk lepší a nebo se to posune jen o kousek že je to zbytečné - jde mě hlavně o zvuk až na druhém místě jsou moderní funkce nového příjímače. Děkuji za rady.
pastyri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 13. 1. 2018 08:21

Ahoj tento receiver jsem před lety měnil kvůli HDMI konektivitě. Koupil jsem nástupce ve stejné čtyřkové řadě a byl jsem těžce zklamàn. Hned jak se naskytla příležitost jsem ho prodal a skočil rovnou do řady Aventage. Jestli chceš měnit kvůli zvuku tak minimálně koukej na 683 a 783. 583 bude zvukově identická s 483.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod satanas1 13. 1. 2018 08:30

Nesúhlas. Mám Yamaha RX-V573 a spokojnosť. Určite vymeň starý receiver. HDMI ARC, HD kodeky a ďalšie veci sa zídu.. Nezáleží či za 483 alebo 583, ja som si vybral 573 namiesto 473 hlavne kvôli možnosti pripojiť repro do druhej zóny.
Yamaha RX-V573 ♫ Yamaha HPH-MT220 ♫ TANNOY MERCURY M3 ♫ AQ Toba center ♫ AQ Tango 84
satanas1
Junior

Odeslat příspěvekod pastyri 13. 1. 2018 09:44

Díky za info - ale opravdu řeším jen zvuk - 440 má možnost také druhé hlavní repro a nikdy jsem to nepoužil - jde čistě o zvuk zda tam bude slyšitelný posun - myslím z 440 na 583 , 683 - vynechme všechny hdmi .wifi.usb atd a porovnejme jen zvuk - nechci kupovat něco co bude znít stejně a rozdíl nepoznám.
pastyri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 13. 1. 2018 12:12

Tak jak jsem psal. Jestli ti jde o zvuk tak si pohorsis. Vyhodis prachy oknem a dostaneš zvukove horší receiver a navíc v plastu. Mimochodem nový receiver je o 3kg lehci.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 13. 1. 2018 15:38

Myslim si, ze si nepolepsis a to sice vzhladom ku kvalite tych Yamaha NS-777...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 13. 1. 2018 18:33

:?: Divím se že s poměrem využití 80/20 provozu ve stereu uvažuješ o AVR.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pastyri 13. 1. 2018 21:41

No vetsinou za tyden kouknu za na 2- 3 filmy - a proto chci prostorovy zvuk - jen me tedy udivuji ty recenze na yamahu 483 na zahranicnich strankach kde ten zvuk hodne vychvaluji - ze by 14 roku stara 440 byla zvukove lepsi ? Nekde jsem cetl ze ta 483 ma nejaky vymakany zvukovy cip nebo tak neco - moc tomu nerozumim. Mam tedy zustat kde jsem - Jen se jeste zeptam - vyplati se investice do sluchatek za 10000kc ktere bych pripojil do te 440 - bylo by to na original cd - nebo to je take vyhazovani penez -diky.
pastyri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Orendas 13. 1. 2018 22:16

Jo, je to vyhazování peněz.
Jestli chceš lepší zvuk, tak by to stálo hromadu peněz a vyměnit vše, ale hlavně si jít něco poslechnout.
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 13. 1. 2018 23:02

Pokud ti jde tedy o zachování 5.1.a chceš kvalitnější zvuk ve stereu dá se to řešit přiřazením ke stávajícímu AVR slušným koncovým stereo zesilovačem na výstup pre out na AVR (pokud ho má).Slušné koncáky Yamaha jsou k sehnání do 10K a posuneš se jak v DK tak ve stereu.Jednu z těchto dělených Yamah jsem měl a hrajou opravdu suprově.Nevím jestli tvoje Yamaha má pre out ale takto by ses za málo peněz posunul se zvukem hodně dopředu.https://www.google.cz/search?q=yamaha+m ... 80&bih=878
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pastyri 14. 1. 2018 02:23

Tak myslim ze to nepujde - zde zadek prijimace https://www.fein-hifi.de/images/product ... tspure.jpg
takze jsem asi v ....
pastyri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jack_lib 20. 12. 2022 15:34

Ahoj, tento model jsem uvedl po delší době do provozu (cca 2 roky, stále byl pod proudem) a bohužel vykazuje několik závad. Nelze v podstatě zvýšit hlasitost, v režimu mute nehraje, po zvýšení hlasitosti hraje potichu a již ji nelze měnit. Tato závada se projevuje i po připojení sluchátek. Po úpravě basů/výšek začne v reproduktorech "lupat". Sporadicky se vypíná, někdy po pár vteřinách. Přístroj odpojen na pár hodin od zásuvky, odpojen od repro, resetován, závada trvá. Mám k dispozici SM, ale k ničemu jsem se nedopátral. Receiver má za ta léta naběhána tak do 500 hodin, nepotřebuji přístroj s BT, WiFi apod...
Poradíte prosím, v čem by mohla být závada? Děkuji
jack_lib
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PetrJč 20. 12. 2022 21:03

Zdali byl receiver léta pod napětím, ale nebyl používán (zapnut), je třeba se zaměřit na zdroj standby – v servisním manuálu označen jako Power Relay. Je tam pár součástek, je to ještě klasický nespínaný pomocný zdroj. Kondenzátory budou po letech pod trvalým napětím možná zralé na výměnu, ideální je možnost je přeměřit - nemám rád bezhlavou výměnu - ale pokud ta možnost není....
Překontrolovat napětí (správné hodnoty uvedeny v SM) a zaměřit se na hlavní napájecí relé RY701, které spíná napětí pro hlavní transformátor. Přes jeho kontakty jde veškerý výkon receiveru, je potřeba změřit přechodový odpor sepnutého kontaktu (pomocí zdroje konst. proudu a voltmetru...)
Pokud je tam velký přechodový odpor, nastává problém a relé je třeba vyměnit.
Také překontrolovat sběrnici S12 – cca 13V DC, která vede na IC602 (78L05) což je stabilizátor, který vyrábí 5V pro napájení procesoru a dalších obvodů. Zkontrolovat jak těch cca 13V, tak těch 5V na výstupu IC602…
Doufám, že tam nebude nic jiného zásadního, někdo šikovný a trochu zkušený by si měl poradit. :-)
PetrJč
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků