Beyerdynamic DT990 + AMP/DAC+AMP+zvuková karta - ořech pro m

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sahara_79 11. 1. 2018 17:00

Přišel jsem na to,že než udělám unáhlený závěr bude lepší se zeptat vás audiofilů na názor, adekvátní rady, aneb jak se nechat vyvést z omylu.
A předem bych rád poděkoval za vaši účast a trpělivost, protože toto téma už tu bylo mnohokrát.
Na úvod spec, který jsem používal sluchátka BD DT 990 Pro 250 ohm + zvuková karta Creativ Sound Blaster X-Fi Fatal1ty a Win 8.1Pro, jelikož nejsem
audiofil, ale spíše hudební požitkář přišla mi tato kombinace vcelku dostačující. Problémy jsem měl s ovladači na w 7 pohoda w 8.1 hrůza w 10 nic moc,
k tomu občasná EMI - jednoduše nejsem spokojenj.
Posledních pár dní jsem se věnoval získávání informací na webu,fórech,recenzích (a už nemůžu :) proto jsem tady. Rád bych uspokojil požitek se schluchátky BD DT 990 Pro 250 ohmů + propojení s pc (tak, aby to stálo za to) - to je prioritní, dále budget cca 10 tis. (amp/dac + zvuková karta) uvítám cenově nižší i vyšší varianty. Doplňková informace rád poslouchám hudbu hodně hlasitě (deep, chillout,vážnou hudbu,house atd..)
+ občasné hraní her + sledování filmů. Není podmínkou mít výstup na reproduktory,domácí kina atd. beru to jako bonus.
Je možné, že s odstupem času můžou přijít v potaz jiná sluchátka jako BD DT 1990 Pro nebo Stax L300

Bod první - jakou zvolit zvukovou kartu ? externí - interní - nebo zvukovou kartu na MB dostačující?

V tomto bodě si nevím rady pokud zvolím interní nemusím se vyhnout EMI a to rozhodně bych rád (nevím jestli dac nebo amp tento problém vyřeší nemám zkušenosti).
interní
např.
- Creative SOUND BLASTER ZxR + Sound Blaster DBpro
- ASUS Strix Raid Dlx
nebo
externí (vyhnout se problému EMI)
např.
- Creative Sound Blaster Omni Surround
- Creative Sound Blaster X-Fi Surround
- ASUS Xonar U7
Jiné značky ??? Z vlastní zkušenosti pokud máte..

Bod druhý - další zařízení zvolit DAC nebo DAC/APM nebo DAC a AMP (zvlášť) nebo jen AMP
Ohledně tohoto bodu se vše odvíjí od zvukové karty pokud je s DAC převodníkem a je dostačující či výborný.
Líbilo by se mi řešení AMP - AUNE X7s ,pokud není DAC dostačující tak se nabízí řešení od stejné firmy DAC/AMP AUNE X1s,
nebo obojí do budoucna (vyšší cena).
Další možnost
- Modi2(DAC)/Magni2(AMP) od firmy Schiit (vyšší cena)
- SMSL Sanskrit 6th USB DAC + SMSL Audio M3 USB AMP
- SMSL Sanskrit 6th USB DAC + FiiO K5 AMP
- Audinst hud-mx1 DAC/AMP nebo Audinst hud-mx2 DAC/AMP

Jsou to varianty, které se mi honí hlavou.Snad jsem se do toho moc nezamotal, nicméně
doufám že mi zde pomůžete najít to správné řešení jak u navrhovaných mnou nebo navržených vámi.
Sahara_79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 11. 1. 2018 19:35

Vynechal bych bod první a zvolil nějaké kombo DAC/AMP. Něco od AudioGD, Schiit jak píšeš Pro-Ject a podobně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 11. 1. 2018 21:16

Do vyberu bych zahrnul i kombo DAC/AMP od SMSL. Varianta 1) se nikdy nevyrovna 2).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sahara_79 12. 1. 2018 23:24

díky za rady a vaše komentáře a pro zatím sem přehodnotil výběr a to na

- Audio-GD - NFB 11.28 TCXO 2017

- Pre Box S2 Digital -

- AUNE X1s
Sahara_79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 1. 2018 00:24

Snažil si sa zaradiť temu kade tade, ale netrafil si sa ani raz. Správne to malo byť v Prevodníky a zosilovace, prip. Sluchatka.
Skus pozrieť toto : viewtopic.php?style=5&f=1920&t=1275676
... a napíš do jednej z tých dvoch tém, ktorú nechces použiť.
Audio GD 11.28 je dobra voľba, okrem Nfb-11.28 ešte pozri verziu R2R.
Aune x1s som dnes kúpil na skúšku, ale k iným sluchatkam ako mas ty, pre bežného poslucháča je to slušný základ (ak bavíme o cene, ktoru si tu naznačil).
Pro ject Pre Box je tu teraz veľmi populárny, ak si ho zaobstaras, budeš mat v tejto cene asi najlepší DAC s priemerným výkonom sluch. zosilňovača, no ten môžeš vždy dokúpiť, ak ti náhodou nebude stačiť.
Schiit stack si preco vylúčil? To nie sú zle mašinky (Modi2, Modi2 Uber, Modi Multibit / Magni3, Vali2).
A internú zvukovku fakt nerieš, v externých mas vacsi výber a viac možností vyskladania audio setupu,nehovoriac o zvuku samotnom.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sahara_79 13. 1. 2018 17:14

Ahoj,

děkuju za tvůj komentář poslal jsem žádost na smazaní zdvojeného tématu,abych tady nikoho neiritoval.
Důvod proč ti píšu je, že mě zajíma tvůj pohled na Aune x1s,který jsi právě koupil. Jde mi o ovladače na jaké platformě to používáš,jestli je nějaký problém?
Jak jsi psal abych se podíval také Audio-GD - R2R 11 stalo se. A popravdě byl to můj top výběr,ale bohužel několik uživatelů na fórech psalo o problému s praskáním při přechodu skladeb s jinou vzorkovací frekvencí (tedy při připojení přes USB) pokud jsem to pochopil správně stejně tak v review od Z reviews -https://www.youtube.com/watch?v=Jzr2efjAaU8 ,tento "neduh" se objevil i u Audio-GD - NFB 11.28 TCXO 2017 kde je o poznání nižší. Pro mě by to bylo něco co bych asi nemohl odpustit, u compu jsem někdy hodiny a používám youtube atd. A nakonec jsem koukal na svk forum hifi.slovanet.sk na Pro-Ject Pre Box S2 tam se našli též nějaké rušivé elementy u USB připojení,ale začal mě zajímat více. A Popravdě nerad bych do toho zabřednul víc než "pokolena".Chci být uživatel ne otrokem o dosažení nejlepšího - ty doby jsou už jsou za mnou. Schiit stack jsem vyloučil z duvodu jednoduchosti,myslím že pro mě bude jedna krabice "kus železa" až až Nejraději bych objednal všechny tři a vyzkoušel to by bylo nejoptimálnější řešení :)


S pozdravem Petr
Sahara_79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 1. 2018 17:48

Na nejaký feedback k Aune x1s si treba ešte počkať, včera v noci som to zapojil a dnes mi dcera nedá veľa priestoru :)
Som si istý, že táto krabička nehifistu určite nesklame. Výhodou je, ze ju maju v CZ / Sk shopoch bezne dostať a tak sa dá vyskúšať, rovnako ako Project Pre Box a možno Mojo sa dá.
Známy recenzent Zeos hodnotí X1s ako svoj najobľúbenejší DAC / amp. https://www.reddit.com/r/Zeos/comments/ ... mbo_units/

Kvalita Schiit stacku určite prevýši ten fakt nutnosti 2 krabiciek.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 13. 1. 2018 18:33

Sahara_79 píše:Jak jsi psal abych se podíval také Audio-GD - R2R 11 stalo se. A popravdě byl to můj top výběr,ale bohužel několik uživatelů na fórech psalo o problému s praskáním při přechodu skladeb s jinou vzorkovací frekvencí (tedy při připojení přes USB) pokud jsem to pochopil správně stejně tak v review od Z reviews -https://www.youtube.com/watch?v=Jzr2efjAaU8 ,tento "neduh" se objevil i u Audio-GD - NFB 11.28 TCXO 2017 kde je o poznání nižší. Pro mě by to bylo něco co bych asi nemohl odpustit, u compu jsem někdy hodiny a používám youtube atd.

Na margo R2R11 ti môžem dať pár info z prvej ruky. Praská? Praská - ale to praskanie je čudné. Takmer výhradne ho zažívam len ak sa ozve zvuk vo Windowse a aj to nie vždy. Raz za uhorský rok sa objaví pri prepínaní skladieb vo Foobare, pri zapínaní videa, či už v prehliadači alebo v prehrávači ani raz.

I keď mi je smiešno z toho, čo si pán Kingwa vymyslel a ako to popísal
"•Without any mute switches for keep the signal without degrade"
ale budiž. Najlepšie AiO riešenie (ako aj ostatné NFB) a ja osobne za ten čas, čo ho mám (bral som ho nie dlho po tom ako bol vydaný) som ani nepomyslel, že či môžem dostať niečo iné, lepšie, za rovnaké alebo väčšie peniaze.
Multibit, veľmi výkonný diskrétny zosík, prepínanie výstupov, voľba medzi variabilným/fixným výstupom...čo si viac priať?
To praskanie nie je najmenším dôvodom, prečo doň neísť.

Inak, ak máš možnosť použiť optiku, tak ju pokojne použi, ja by som to aj spravil (mať pokoj od ovládačov), ak by som mal tú možnosť. A jo, aj k tomu praskaniu, vo Windowse mám 16/44,1 a idem bez Wasapi -- nebudem predsa šaškovať s vyššími "vzorkami" (aby sa mi zvuky upsamplovali) a nebudem riešiť nejaký kernel streaming kvôli 1% hudby na trhu a 0,5% štúdií, kde sú schopní aj zaistiť také rozlíšenie pri nahrávaní.

Je možné, že ak má človek 32/384, tak praskáčky môžu byť ešte častejšie.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 14. 1. 2018 22:50

Toto jsem u NFB15 resil take, ale uz nevim jak jsem problem odstranil :). Doporucuji na flashku nainstalovat KODI s LibreELEC (Openelec), kde jede kazdy DAC nativne bez ovladacu a vselijakych nastaveni Foobar a hned vyloucis drivery respektive SW.
Obecne me stvalo, jestli neni zvuk pod Win(foobar) nejak "zmrseny" vlivem ovladacu nebo nastaveni a tak jsem od nej upustil.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků