Onkyo HT R993 - problém s připojením k TV

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Schmitke 11. 1. 2018 10:16

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu s AV receiverem Onkyo HT R993.
Propojil jsem receiver s TV přes HDMI (ARC) na obouch zařízeních, zařízení se úspěšně spárovala, na TV je nastaven výstup zvuku do receiveru, ale receiver mlčí... Pročetl jsme jak základní tak pokročilý manuál, ale nikde jsem se nedozvěděl v čem je problém, oslovil jsem podporu Onkyo, ale bez reakce. Pokud propojím zařízení optickým kabelem tak vše funguje bez problému...

Nesetkal jste se někdo s podobným problémem? Pravděpodobně bude něco špatně nastaveno, ale nevím už co.

Předem díky za jakoukoli radu.
Schmitke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 11. 1. 2018 13:17

Podporuje receiver ARC? Máš u receiveru správně namapovaný TV vstup?
Musíš v setupu receiveru nastavit, odkud má brát na TV vstupu zvuk. Zda z optiky, analogového připojení nebo HDMI.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Schmitke 11. 1. 2018 15:20

Receiver podporuje ARC.

Toto nastavení (namapování) není nikde popsáno a nikde jsem ho nenašel. Pokud zvolím jako vstup "TV/CD" (je bud na DO nebo přímo na receiveru) tak to přijímá zvuk z optického kabelu, když optiku odpojím, tak nic. Skrze stejné HDMI porty obraz z receiveru do TV jde. Poškození receiveru vylučuji, jelikož jsem ho zakoupil před pár týdny...
Schmitke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 11. 1. 2018 19:13

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků