Panasonic TX-58EX780E vs Sony Bravia KD-55XE8596

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod spree 11. 1. 2018 11:39

TV s Direct podsvietenim je fakt kazovejsi ako Edge a preto ho Samsung nepouziva? Je to naozaj pravda?
spree
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 1. 2018 11:48

Nie, nie je. Zatiaľ ešte nikto taku štatistiku nepredložil. Neviem o tom žeby sa nejaky TV s direct podsvietenim kazil viac ako napr. Samsungy. Inak Samsung direct v nižšich kategoriach použiva. V tych top TV je použiť edge lacnejšie ako vymyšľať zložity dimming pri FALDe. A je to aj dizajnova zaležitosť, kedže edge TV môže byť tenši.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 1. 2018 12:04

aloisss píše:Panasonic nechci - neumí DTS obraz nic moc

Jen první část informace z Tvé klávesnice je pravdivá. Panasonic na rozdíl od mnohých dalších výrobců, umí a asi i chce nastavit barevné profily i pro náročnějšího diváka...přirozeně. Tady se hodně pleteš, nebo Tvé oči nechtějí přirozený, barevně reálný obraz. Což chápu a respektuji. Nicméně nic moc obraz mají jiné televizory.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 11. 1. 2018 17:30

Máš zcela pravdu, jen jsem vyděl náhodou v Electroworldu vedle sebe Panasonic tx 55ex703e a Sony KD55 ex9005 vedle sebe a Sonka byla hezci (vím neni to model od panasonicu ex780e) ale rozdil byl rekl velky.
Samozřejmě asi to chce si s každou tv pohrat dokalibrovat, ale bylo před vánocema a ja už nemel sílu neco řešit s prodejcem. Proto taková moje reakce.
Jsem takový zákaznik že přídu a musi mi to padnout do oka,jinak když už máte něco načteno tak pak je amen.

-- 11. 1. 2018 17:34 --

Jen jsem filmový fanda trochu více a hluboko do kapsy ,tak se nedivte, že očekávám od života trochu laskavosti do oka.

-- 11. 1. 2018 17:44 --

Jo a je pravda, že ze začátku do konce minuleho roku jsem měl u Sama UE46D7000 nastavený dinamický barvy až ty křiklavé. Po kalibraci barev už jsem nemohl sledovat ty přepálené barvy.
Kalibraci jsem nechal a vyhovuje mi to použil jsem toto je to sice pro D8000 ale paráda.

kalibrace :
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s ... 1304937593
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 1. 2018 19:22

Doma bys možná měl jiný náhled na rozdíl barevnosti u obou televizorů. Zvláště pak při večerním sledování. Stav na prodejně, hlavně jestli sis ani nenechal představit jednotlivé profily pro obraz, je nicneříkající dojem, který Tě může navést na špatnou cestu. Tím nechci napsat, že Sony XE9005 nemá slušný obraz. Jen je nutné pochopit, jak se obrazová krása rozvine zcela jinak v různých prostředích a s různými profily.

Dokonalost nenajdeš. Ani když si připlatíš, ani když vezmeš OLED. Opět může něco vadit. Bohužel. Zatím to tak je a myslím, že ještě mnoho let bude.

Mimochodem - dynamický režim je fakt hnus... hnus na domácí sledování.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 11. 1. 2018 20:48

Přesně si to vystihl a já musím jen souhlasit. Na přepálené barvy jsem koukal asi 7 led ,teď po kalibraci už nechci jináč.

Tak já to zchrnu:
během roku koupim TV 1 - 55" ale radši 65"
2 - android ten nechci!!!
3 - TV musí sama umět přehrát co nejvíce video formátů mkv. ,avi atd.
hlavne přehrát filmy ze sitového disku LAN
4 - umět číst titulky z mkv kontaineru a měnit barvu (nejradeji na žlutou)
5- Když novou TV tak aď už umí něco navíc než ta původní
4K a HDR tím myslim slušný HDR takže alespoň 1000nit.
6 - musí umět DTS zvuk (nechci kuli každý kravině zapínat domácí kino)
7 - smart nepreferuji na to mam pc a mobil
8 - koukám hlavně na Blu ray takže konverze na 4K upsaling (tedy jestli to jde)
na TV stanice nekoukam jen na zprávy ani na satelit
9- cena do 30tis.
Tak teď to mám ujasněný v hlavě a vycházeji mi dva modeli Samsung UE55MU7002 ,nebo Samsung QE55Q6F.
Nebo máte nějaký jiný nápad ???? Jsem jedno ucho a nechám si poradit.
Předem díky.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod Marek71 12. 1. 2018 08:38

Body 3,4 a 6 vyriešiš externým prehrávačom za cca. tisícovku a u TV sa radšej možeš sústrediť na podstatnejšie veci, ako je kvalita obrazu.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 12. 1. 2018 11:10

Body nevynecham . Umí to moje 7 let stará tv ,kromě změny barvy u titulků. Tak to musí umět i levou zadní ta nová. Jak jsem psal,nechci a nebudu kvůli každé kravine pouštět domácí kino nebo něco externího. A jak říkám Kodi a android nechci zatím do baráku.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod czervv 12. 1. 2018 11:13

aloisss píše:Body nevynecham . Umí to moje 7 let stará tv ,kromě změny barvy u titulků. Tak to musí umět i levou zadní ta nová. Jak jsem psal,nechci a nebudu kvůli každé karviné pouštět domácí kino nebo něco externího. A jak říkám Módí a android nechci zatím do baráku.


Tak to preju hodne stesti pri vyberu :)
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod patejrik 12. 1. 2018 11:14

Pokud nechceš body vynechat a nechceš Android, řekl bych, že asi nemáš z čeho vybírat.

Nevím, co jsi o Androidu kde četl nebo slyšel, ale já bych třeba domů už TV s jiným systémem nechtěl. Neříkám, že to je dokonalý systém, ale udělá daleko větší službu než Tizen, Firefox OS či webOS. V Nugátu už je dost stabilní a funguje.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 1. 2018 11:26

Ked nechces android, odpada Philips, TCL a Sony. Panak nevie DTS. A ak nechces android, zabudni aj na psie kusy s titulkami (farba). LG LCD nestoja za nic, na UHD oled nemas rozpocet. Takze ti ostava Hisense a Samsung.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 12. 1. 2018 12:27

[u]aloisss:[/u]
V pohode, je to tvoje voľba. Moj názor je ale taký, že u TV je potreba sa sústrediť na podstatné vlastnosti ako je kvalita zobrazenia. A také blbosti ako je podpora prehrávaných formátov a farba titulkov a podobně vlastnosti nemajú mať vplyv na výber TV, pretože v tom prípade si veľmi obmedzený vo výbere.

Radšej kúpiť kvalitnú TV a k nej multimediálny prehrávač. Mám jeden taký, stál ma asi tisícovku, má defaultne Android, ale hodil som tam linuxový LibreELEC + Kodi a maximálna spokojnosť, prehrá všerko až do 4K 60Hz, bez problémov. takisto aj zvukové formáty a titulky.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 12. 1. 2018 14:28

Chlapi jen malá otázečka . Jestliže např. blu ray přes hdmi pouští film do tv max 60Hrz.
respektive se filmi točí asi kuli realičnosti 24Hrz nebo snímku za sekundu.
S pohledu laika by byla 100/120Hrz asi zbytečná,jestliže dopočítává ty mezisnímky které tam vkládá kuli plynulosti ,které vlastne film neobsahuje ,tím pádem přetváří film jinak ,než byl původně natočen. Je těch 100Hrz opravdu tak nutnýh???
Naposledy upravil aloisss dne 12. 1. 2018 15:04, celkově upraveno 1
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 1. 2018 14:54

TV nic nedopocitava, kym ju neprinutis nastavenim. A to sa da aj na niektorych 50/60Hz.
Prave pre 24p filmy je 100/120 Hz lepsie, pretoze to vie tie filmy prehrat korektne bez judderu narozdiel od 50/60.

Plus je tam lepsia elektronika s lepsim upscalingom atd. Vo vysledku lepsi obraz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 12. 1. 2018 15:31

Zatim vede ,ale neni to konečná musím si přečíst nějakou recenzi sž budena Samsung QE55Q6F.

-- 12. 1. 2018 15:35 --

Jo a ten android s Kodi testuji na Minix NEO U1 4K, pro mě otřes. Už dva roky se s tím peru a radši si pustím domácí kino než Kodi. Pořizoval jsem ho hlavně kuli H265 kodeku. Pořád se to trhá jen občas to jde plynule.
aloisss
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků