QE55Q6F info ze Samsung.cz

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kelly01 7. 1. 2018 11:08

Vrazím flešku, nastavím region a jedou korektně..

Jo, nevím co je DLNA ani pwm...
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2018 11:42

DLNA a titulky mohou zlobit u různých TV. To je známý fakt. Nicméně vždy je varianta nainstalovat DLNA server třetí strany - kupříkladu Serviio, které umožní vypálit titulky přímo do filmu... tudíž jsou následně vidět.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czervv 7. 1. 2018 17:28

Tak jsem se byl dnes podivat na TV v Electroworldu a TV vypada zajimave. Ma ji nekdo uz doma a podeli se o zkusenosti? Jinak porovnaval jsem to s vystavenou UE55MU7072 a na prodejne jsem nevidel nejaky zasadni rozdil - ale je pravda, ze tam bezely pouze jejich promo videa.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 7. 1. 2018 18:01

Pokud by to měla vyhrát MU7, tak bych doporučil spíš MU7002 -na papíře ti vypadá stejně, ale přitom je to obrazem lepší než MU7072/MU7042 ....má lepší HDR díky vyššímu jasu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Silvarts 7. 1. 2018 22:04

Kelly01 dej nám nějaký bližší info :) popřípadě zkus, pokud máš, ps4 pro v HDR jak to vypadá a dej vědět, taky nad ní dost uvažuju. Určitě ale zkoukni nějaký videa nebo si pohraj s nastavením, udělá to dost :) Díky
Silvarts
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Airacobra 14. 1. 2018 11:23

Zdá se mi to nebo ta Q6F z velkých českých shopů právě zmizela?
Airacobra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czervv 14. 1. 2018 11:38

Taky jsem si toho vsimnul.Mozna jenom nestihaji vyrabet a je vyssi poptavka.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod Kelly01 14. 1. 2018 12:10

Pohrát s nastavením bych si mohl, to jo, ale musel bych najít nějaké doporučené nastavení bo nejsem odborník..
Jinak mám PS4 pro i Xbox One, ovšem nevím co a jak zkusit, jsem běžnej uživatel..

Některé ripy mi kostičkují, některé ne, ale bude to asi jejich kvalitou, zkouším je od 15 do cca 60GB - teď je zkusím v noťasu a uvidím jestli to bude stejný nebo OK..

A už jsem narazil na rip u kterého mi to napsalo že TV nepodporuje zvukový formát, byla to nějaká Wonder Woman kolem 65GB-už jsem to ale smazal tak nenapíši která...

A málo vstupů USB jsem vyřešil rozbočovačem, takže mám připojené 2HDD a asi 4 flešky najednou, vše funguje..
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod babca 17. 1. 2018 11:23

majkom píše:Pani znalci, pouzivaju tv pwm? Nebo ne? A jestli jo, je to pouzitie rozdielne pres ruzne tv?


Byl jsem se podívat v elektro, LG OLED65B7V a Samsung QE65Q7F.
Samsung PWM bohužel měl. LG OLED65B7V neměl.

Každopádně obraz byl v prodejně naprosto na stejné (vysoké) úrovni. Ten QLED vypadal se svou černou jak OLED. Nejeden by si tento Quantum dot LCD od Samsungu s OLEDem spletl, alespoň tedy v prodejně za silného zářivkového osvětlení (doma večer v přítmí to bude dost možná jiné).

  • Samsung QE65Q7F - má PWM, a to pouhých 120Hz viditelné pouhým okem :-(
  • Samsung QE55Q7F - PWM 120Hz
  • LG OLED55B7 - flicker-free/PWM-free, konstantní jas
  • LG OLED55C7 - flicker-free/PWM-free, konstantní jas
  • LG OLED55E7 - flicker-free/PWM-free, konstantní jas
  • LG OLED65B7 - flicker-free/PWM-free, konstantní jas
  • LG OLED65C7 - flicker-free/PWM-free, konstantní jas
  • LG OLED65E7 - flicker-free/PWM-free, konstantní jas

Obecně:
Samsung QLED - mají PWM (stroboskopicky blikají).
LG OLED - svit je čistý plynulý (=nemají PWM)


-- 17. 1. 2018 11:23 --

majkom píše:ta krabicka cez ktoru sa pripajaju vsetky hdmi atd, nepridava to na input lagu, pripadne iny negativny dopad?

Myslis breakout box. Marketingovy nazev "Samsung One Connect Box". TV je k boxu pripojena optickym kabelem (2017+), nebo asi 30pinovou metalikou (2016). To samo o sobe ale nic neznamena. TV obecne moc nehledi na input lag, protoze se soustredi na prehravani videoobsahu. Koukam po netu, situace se asi docela zlepsila. Zaroven jsem nasel zajimavy poznate k breakout boxu:
The MAJOR problem with the Samsung TVs is that if you use Game Mode (needed to get these low latency numbers), you WILL get screen glitches (red, blue, or green vertical lines) that flash on the screen randomly, every few seconds. This issue is related to the “One Connect” box that Samsung has been using, and this has been a known issue for at least 2 years. Some users are noticing the issue right away, and some users are noticing the issue after using the TV for around 1 month (myself included). Samsung has not been able to fix it, and users have tried to have their TVs repaired to no avail.

I used to be Samsung fan, but I’d recommend avoiding Samsung TVs if you plan on doing any gaming. FYI, the issue is the worst on the most recent “KS” (2016) model TVs that are featured in this article.

It’s been reported on AVForums, PS4 Forums, Reddit, TomsGuide, nVidia Forums, and other sites. Just search for “Samsung one connect box blue lines” or something like that.

Nevím co za technologie/protokoly pro optický přenos použili, ale očividně v Game Modu mají vyplou korekci chyb pro zlepšení input lagu, ale za cenu chyb v obrazu. Pro hry asi samsung s breakout boxem nebrat.
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 17. 1. 2018 14:19

Naopak input lagy mají jedny z nejlepších a hraje se na nich pěkně. Game mode počítá s vypnutou interpolací, a tak naopak chyby nezobrazuje. Interpolace vedoucí k vyšší plynulosti naopak brutálně navyšuje inpul lag a zároveň přináší obrazové artefakty.

Pokud zapneš LED Clear Motion, tak to zostří pohyb (KS serie KS7002 zejména to měly lepší než KS9 nebo než třeba aktuální QLEDy, kde je vidět takové zdvojení hran při tom vynucení LED Clear Motionu), ale obecně tato funcke je tolerována jen malým počtem lidí - mnoho lidí z toho bolí hlava, nicméně ten pohyb je ostřejší.


PWM je na pohyb super. Zkuste si schválně jeden malý experiment:
Pusťte si třeba motion blur test z RTINGS.COM a koukejte na telku skrz větrák (já jssm zkusil synkův fidget spinner :) ) ...dropne jas, ale pohyb je výrazně ostřejší ..ty probliky naruší princip sample and hold zobrazování, něco jako sub field drive na plazmě ...několikasetkrát za sekundu to problikne a lidské oko, když sleduje letící míč (nebo kdo ví co jiného), tak přestává vnímat tu čmouhu za tím objektem. Akorát ty plazmy to zobrazují "o něco málo" komfortněji než LCD nebo OLED s použitím větráku/spinneru :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kelly01 17. 1. 2018 16:04

Pokud to někomu pomůže - nevím ted, osobně. a co mi to má říci?

Ale při testech(kdesi tu byl odkaz) na QE55Q6F, namátkou těmito soubory, jsou výsledky:

jellyfish-180-mbps-4k-uhd-h264.mkv 180 Mbps 3840x2160 H.264 High 5.1 N/A 647 MB - plynulé
jellyfish-180-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv 180 Mbps 3840x2160 HEVC Main10 5.2 High 658 MB - škube

Jakou nejvyšší "mbps" mají kvalitní soubory/ripy cca do 50GB?
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod Marek71 17. 1. 2018 16:10

Pokiaľ budeš mať rip, ktorý bude mať 50GB a bude to film povedzme 2 hodiny, tak na hodinu je to 25GB dat. To odpovedá datovému toku cca. 50-60 Mbps. Pokiaľ z hlavy počítam správne :-)
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kelly01 17. 1. 2018 16:25

OK, takže půjdu dolů z 4k-uhd-hevc-10bit.mkv 180 Mbps až se dostanu na "plynulo" :)

směrem nahoru u:
jellyfish-200-mbps-4k-uhd-h264.mkv 200 Mbps 3840x2160 H.264 High 5.1 N/A 718 MB
je to 0K..

-- 17. 1. 2018 16:39 --

Finále - pokud to někomu pomůže při rozhodování.....
plynule jedou:
jellyfish-160-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv 160 Mbps 3840x2160 HEVC Main10 5.2 High 586 MB
a
jellyfish-200-mbps-4k-uhd-h264.mkv 200 Mbps 3840x2160 H.264 High 5.1 N/A 718 MB
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod babca 23. 1. 2018 18:22

indeshit píše:Naopak input lagy mají jedny z nejlepších a hraje se na nich pěkně.
A jakou TV máš? Tu s externím boxem přes optiku? Já narážel na to. (Téma je o TV co mají optiku.)

indeshit píše:PWM je na pohyb super. :)

To sice je, ale není PWM jako PWM. A pokud je použito prasácké PWM, tak to omluvitelné není.
To tady totiž není implementované pro lepší pohyb, ale pro snížení nákladů na elektroniku. Źe lidé trpí je už věc druhotná - především proto, že většina z těch neví ani proč, v této oblasti je neznalá. Pak si na to ve výsledku výrobci ani nikdo nestěžuje, krom pár citlivějších jedinců z řad nadšenců (opravdu malá skupina).
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 1. 2018 20:20

indeshit píše:PWM je na pohyb super.

Kdejaká věc, která něco vylepšuje, Ti vadí. Ale stroboskop ne. Zvláštní. Pravda, když se pohyb cuká a dáš stroboskop, tak je to očím jedno. Odchází mozek i oči... jejich majitel pak neřeší nějaké cukání :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků