Náhrada Fiio Ex1

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Aventedor 3. 1. 2018 16:56

Zdravím všechny, asi rok a půl používám fiio ex1 hlavně na poslech doma před spaním, takřka vůbec je jinam netahám, ale bohužel se na jednom sluchátku přerušil kabel a nehraje. Uvažoval jsem, zda se pokusit přerušení opravit, ale nepodařilo se mi najít způsob, jak se k místu přesně u sluchátka dostat, takže přemýšlím, zda je někam donést opravit, nebo pořídit ideálně podobnou náhradu, jejich charakter se mi neskutečně líbí a těžko by se mi zvykalo na něco horšího. Nicméně poslouchám často z mobilu, na krátkou cestu do práce nic nenosím a u pc mám k712. Přehrávače x3 2nd gen a e12 a Mont Blanc se proto zbavuji, takže hledám náhradu nenáročnou na zdroj signálu. A jelikož se s nimi valím v posteli, asi budu radši za možnost kvalitnějšího odnímatelného kabelu, který bych snadno vyměnil, což u EX1 udělat nemohu. Koukal jsem na KZ ZS5 ale nejsem si vůbec jistý, klidně si i připlatím, pokud na ně mobil jako zdroj bude stačit a nevyužiju jen polovinu limitu, jelikož na přenosné audio další peníze utrácet nechci, to bych si musel přehrávač nechat a zas mi to přijde škoda mít to jen u postele :-D
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 1. 2018 17:16

Ako nahrada za EX1 pri podobnom zvuku asi Fiio F9 (verzia s odnimat.kablom). ZS5 ma trochu iny zvuk a aj ked ma asi niekto ukamenuje, nebude to rovnocenna nahrada za EX1.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Trifidek 3. 1. 2018 22:25

❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aventedor 5. 1. 2018 16:43

Díky za tipy, prozkoumu oboje a pak se rozhodnu :)
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod Vere 8. 2. 2018 08:28

Byl by mi někdo schopnej říci zda se vyplatí jít do FiiO F9 Pro místo základní verze?

Zajímalo by mě zda ten zvukový rozdíl je odpovídající ceně. Lepší příslušenství mě nechává chladným.

Vlastním právě zmíněné FiiO Ex1 a krmim je z FiiO X3i.
Vere
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trifidek 8. 2. 2018 22:05

jsem z FiiO F9 Pro hodně nadšený, za 4k jsou to nejlepší sluchátka v této ceně co jsem slyšel, kovové tělo, pěkně sedí v uchu nic netlačí, středy a výšky naprosto vyrovnaný, příjemné basy a hlavně symetrický kabel v balení ;-)
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aventedor 13. 3. 2018 08:03

Hmm docela jste mě těmi Fiio F9 Pro namlsali. Popravdě se mi v lednu posunul o 2 měsíce termín hor a tak jsem musel koupi sluchátek odložit a na řadu to přišlo až nyní. Může mi někdo říct/potvrdit, jak náročná jsou F9 Pro na zdroj zvuku? Pořád je plánuji používat pouze s telefonem, nějaký DAP s DAC a zesilovačem by přišel v úvahu možná příští rok. Jde mi o to, zda by mi teď F9 Pro prokázala dobrou službu i z horšího zdroje, nebo jestli naopak nebude lepší jít do nějakých levnějších a lepší sluchátka řešit až pokud je budu mít čím krmit.

Tedy teď to budou buď klasické F9, nebo iBasso IT01 (případně jiné)

nebo rovnou F9 Pro a časem bych eventuálně pořídil i lepší zdroj zvuku. Díky.
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 13. 3. 2018 09:52

Sluchátka dělají majoritní podíl zvuku! Podle mého je VŽDY dobrý nápad koupit dobrá sluchátka a zdroj řešit až jako dodatek, zejména bavíme-li se o IEMs.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 13. 3. 2018 10:14

Za sebe určitě doporučuji iBasso IT01, mám je cca tři týdny a stále jsem z nich doslova nadšený. Z poslední doby mám přímé srovnání s Trinity Icarus (ta půjdou zřejmě do světa) a ačkoli Icarusy jsou oficiálně (či spíše byly) dražší a to podstatně, tak IT01 jsou v podstatě ve všech ohledech lepší, snad až na šířku podávaného prostoru (tan je sice menší ale krásně podávaný s přesnou lokalizací jednotlivých nástrojů, vokálů atd.). Fiio F9 Pro jsem neměl možnost zatím porovnat, nicméně za svou cenu jsou IT01 "must have" záležitost a v kombinaci např. i s levným Benjie S5 se jedná o fantastickou "budget" kombinaci :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aventedor 13. 3. 2018 12:27

asi půjdu do jedněch od Fiio už jen kvůli tomu kabelovému provedení, které pro mě na první pohled vypadá, že něco vydrží. U ex1 se mi po těch 2 letech kabel vyloženě "přeštípl" u sluchátka, ale nemám jim to za zlé. U těch F9/F9 pro díky tomu pogumování či co to je za materiál by to mohlo vydržet o něco déle. A když nevydrží, koupím holt jiný kabel a nebudu muset kupovat komplet sluchátka. Nebo ty iBasso pořídím o pár měsíců později a bude :D
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 3. 2018 00:08

Původní F9 nebyl žádný zázrak, vzal bych rovnou F9 Pro, popř. iBasso IT01 nebo 1MORE Triple Driver.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aventedor 14. 3. 2018 22:02

Tak F9 pro objednané :). Mohu jen otázku jak je to s doporučením DAC/Amp, případně DAP? Ty Ex1 jsem používal s X3 2nd gen + Mont Blanc E12A a obojího jsem se nedávno "zbavil" přehrávač jsem nechtěl, jelikož to prostě byla další krabička navíc a spíše mi sloužil jen jako externí DAC k notebooku jeden čas a ten amp mi prakticky u ex1 k ničemu nebyl. Zkrátka raději poslouchám prostě z telefonu, než abych u sebe měl dalších x zařízení navíc. Takže otázka první - stačí, když si v telefonu pustím písničku v bezztrátovým formátu a pak výstup "vylepším" jen zkrze externí DAC/Amp, nebo záleží už na samotném výstupu z telefonu? Víceméně kombinuji klasický playlist se spotify, jenže spotify nemá v androidu takovou kvalitu, jako na desktopu a ani na desktopu nemá bezztrát, ale tuším jen 320Kb/s mp3. Nicméně pro mě je to zajímavý způsob jak objevovat nové a nové skladby, udržet se v dění atd. Jak je to s DAPy? Používají je uživatelé, kteří prostě chtějí oddělit muziku od telefonu a zároveň v nich mají i zabudovaný DAC a zesílení ani nepotřebují? A prostě jim vyhovuje mít to takhle rozděleně? Přijde mi, že skupin je vícero. Někteří poslouchají jen z telefonu na ***** sluchátkách, někteří z telefonu s dobrými sluchátky, ale něco jim chybí. Některým stačí jenom ten lepší DAP s lepšími sluchátky no a někteří mají DAP a k tomu i další externí převodníky a zesilovače :D. Takže: vystačím si pouze s telefonem a bude stačit někdy v budoucnu pořídit přenosný DAC+Amp (ideálně budu rád za tip, jestli postačí levnější, nebo vzít radši rovnou třeba chor mojo) - i když zas nechci pořizovat zbytečně něco drahého, co mi sice vystačí na vše ostatní případně do budoucna, ale zas tu nechci mít "hračku" pro kterou bych neměl využití no.
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 15. 3. 2018 01:14

Jako DAC/AMP k mobilu Audioquest DragonFly Red, event. Black přes OTG. Více zde: Prenosny DAC/AMP k telefonu
Chord Mojo by byl imho overkill. To už by se více vyplatilo vzít třeba ten DragonFly a k tomu sluchátka v ceně Mojo.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aventedor 15. 3. 2018 03:00

Tak to vypadá hodně zajímavě. Jen mě trochu trápí to usb připojení. Každý den poslouchám hlavně "před spaním" :D a mám mobil píchnutý do nabíječky (vím, přes noc to není ideální, ale co už) takže absencí toho jediného konektoru co telefony mají (fakt divný, že nikdo ještě nepřišel s mobilem který by měl alespoň 2 vstupy, když už tu je to OTG) bych přišel o možnost nabíjení :D. Další věcí je, že mám Oneplus 2 a co vím, tenhle telefon měl děsný problémy s OTG bo vývojáři cosik podělali. Zkusím doma rozchodit flashku s tím telefoem a pokud to pofrčí, asi mi nic od koupi bránit nebude :). Btw víte o možnosti OTG kabelu, který by měl kromě usb konektoru právě pro vážku i rozbočku, kam bych mohl zapojit napájení (na Alíkovi to mělo vždycky 6 dalších kabelů a podobný hovadiny...) Když ne, tak bych si případně poradil i bez toho no, vážku koukám můžu koupit za fajn cenu i na Alze, tak to asi prubnu a když to z nějakého důvodu nepůjde, holt to vrátím a podívám se po jiném řešení. Každopádně fakt díky za tip, o tomhle jsem vůbec nevěděl a je to asi lepší, než mít k mobilu další velkou cihlu :D

EDIT: OTG jsem asi řešil už tehdy a od té doby nepoužil :D no usb flashku mi to načetlo, otázkou je, jak si to poradí s tou vážkou, nezbývá, než vyzkoušet (asi to nechám na příští měsíc) a co se OTG rozdvojky pro napájení týče pár jsem jich na Aliexpressu našel, ale nejsou úplně dobře hodnocené, takže bych pořídil leda něco zde osvědčeného.
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod Aventedor 16. 3. 2018 03:39

editovat už bohužel nemůžu... zjistil jsem, že NFB-11 od Audio-gd funguje i na androidu a naštěstí mi to na tom mým funguje v pohodě :), takže by vážka neměla být problém (záleží, jak napájení no). Až přijdou ty F9 Pro, zkusím, jak to bude hrát čistě z telefonu a jak budou hrát přes NFB-11 a jestli tam ten rozdíl bude, pořídim k nim vážku, i když to asi nebude takový luxus jako s NFB-11 :).
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků