EarSonic Velvet V2(Crystal)-minirecenze

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 12. 2017 22:47

Díky. :-)
Na Headphones.cz jsem se díval a jediný který by určitě pasoval je ten od Fiia.
S kabelama je to v ČR fakt bída. 8-)
Zřejmě budu muset zkusit FiiO RC-78B.
Pokud se neosvědčí,tak budu muset objednat origo od Thomanna(koupím rovnou 2 ks+nástavce),páč mi nic jiného nezbyde. :-\
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 28. 12. 2017 01:45

pseudomagick píše:Nevíš zda by pasoval i kabel od Westone?

Zde: https://imusicdata.cz/westone-vymenitel ... 27cm-cerny

Je sice 2 pinový,ale nevím jaký je rozdíl v tloušťce pinů a jejich rozestupů.


Jedna se o obycejny Plastics1 kabel, je tedy totozny s tim, co ke sluchatkum dava Earsonics. Maximalne to bude jedna ze starsich varek, ktera mela jinak tvarovany jack konektor. A pak byla nejaka rada, co mela westone design on Y splitu. Ale vsechno to bude pasovat do Earsonic.

Ale chtit za kabel v cene 35USD 1 500 Kc je ne uplne prijemne


Tento kabel by byl jistě superodolný,ale je to cenově dost hardcore. :shock:
Zde: https://www.audigo.cz/Prislusenstvi/Pro ... -5-mm-Jack

Docela by mě zajímalo který inearisticko-dapistický audiofilák si takovýto kablík koupí. :D


Kabel to bude o neco mohutnejsi, ale ne nutne nijak vice odolny.

Kabely v podobne cene(1 000 USD+) jsou pomerne vzacnosti i mezi temi nejnadsenejsimi high-end in-earisty(Asie budiz vyjimkou), preci jen pouze par znacek si troufne vydat in-ear kabel s takovou cenovkou. Jeste na tom nejsme tak spatne jako klasicti Hi-fisti s jejich repro kabely. A pokud si uz nekdo koupi neco v takove cene, v posledni dobe sahne po Effect Audio nebo PWAudio. Tenhle tebou odkazovany je spis snaha z kupcu predrazenych iRiveru dostat jeste dalsi penize.


mrazíkovo píše:Pokud chceš kabel za málo peněz, tak koukni na nabídku penonu. Pokud potřebuješ kabel rychle, tak prozkoumej inzerci na headfi. Muzes zkusit kontaktovat Forzu, jestli by nemel neco skladem. Ja mam dva kabely od BeatAudio Lab. Psal jsem tu o nich, koukni do vlakna o kabelech. Tady v CR moc kabely nefrci a na kramech je tu prd. Headphones.cz ma v nabidce kabely Furutech, ale jestli maj i dvoupin, to nevim. Vyborny a levny kabely ma Impact Audio, ale dodaci lhuta bude cca mesic.


On Pseudomagic ma trochu specificke pozadavky na placeni, proto se toci jen kolem ceskych prodejcu a Thomanna, tedy zahranicni malovyrobci a bazar na Head-fi mu bohuzel nepomuzou.

A ADl/Furutech 2 pin nedela.

pseudomagick píše:Díky. :-)
Na Headphones.cz jsem se díval a jediný který by určitě pasoval je ten od Fiia.
S kabelama je to v ČR fakt bída. 8-)
Zřejmě budu muset zkusit FiiO RC-78B.
Pokud se neosvědčí,tak budu muset objednat origo od Thomanna(koupím rovnou 2 ks+nástavce),páč mi nic jiného nezbyde. :-\


Co prosimte povazujes za "origo z Thomanna"? Protoze jak jsem psal, Earsonics ma obyc plastics1 kabel, takze drzet se zuby nehty "originalu" nema moc smysl.

Kdyz zbezne projedu Thomann, vidim kabely podobne natazene jak cesky prodejce Westonu, tedy kolem 1500. jediny levnejsi je FIscher Amps s jejich vlastnim kabelem(ten bude pasovat do Earsonicu) https://www.thomann.de/cz/fischer_amps_ ... phones.htm
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 12. 2017 04:23

Bíno,díky moc za info. :-)
Origo kabelem od Thomanna jsem myslel ten samý,který jsem koupil s Velvetama.
Tento: http://www.earsonics.com/store/produit/ ... placement/
Asi tuším,že EarSonics nemá své vlastní kabely a doplňuje je k in-earům od nějakého dodavatele.
Šlo mi spíše o to zjistit zda se 2 pinové kabely nějak liší tloušťkou pinů a vzdáleností pinů od sebe,resp.zda je u výrobců in-earů v 2 pinových kabelech nějaká shoda či zda si každý výrobce dělá kabely dle sebe.
Na obrázcích 2 pinové kabely vypadají stejně. :D

-- 28. 12. 2017 04:35 --

Ta cena kabelu od Astell&Kern za 24k je fakt brutal. :shock:
Za takovou cenu bych čekal,že mi vydrží celý život.
Nemohl jsem si nevšimnout velmi podobného jacku,který se v Muziker.cz prodává za 53,- 8-)

Kabel za 24k zde: https://www.audigo.cz/Prislusenstvi/Pro ... -5-mm-Jack
Jack za 53,- zde: https://www.muziker.cz/neutrik-nys231bg ... 8UQAvD_BwE
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 12. 2017 05:28

Tak už se mi podařilo najít info na Amazonu.com,že kabel od Westone na EarSonics pasuje.
V druhé recenzi zde: https://www.amazon.com/Westone-2-Pin-Re ... B00C66XYAY

Doprava od Thomanna by mi vyšla na 390,-(15 EUR)a z imusicdata.cz na 59,-,takže volba je jasná.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 28. 12. 2017 05:33

pseudomagick píše:Tak už se mi podařilo najít info na Amazonu.com,že kabel od Westone na EarSonics pasuje.
V druhé recenzi zde: https://www.amazon.com/Westone-2-Pin-Re ... B00C66XYAY


Jsem moc rad, ze si informace ode mne overujes prochazenim recenzi na amazonu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 12. 2017 05:36

Na kabely od Effect Audio a PWAudio jsem koukal...taky poněkud vyděšeně. :-)
K in-earům za pouhých 15k koupě asi nemá cenu.
Až si příště koupím nějaké top hi-end in-eary,tak si nějaký takový kablík koupím.

-- 28. 12. 2017 05:43 --

Bína píše:
pseudomagick píše:Tak už se mi podařilo najít info na Amazonu.com,že kabel od Westone na EarSonics pasuje.
V druhé recenzi zde: https://www.amazon.com/Westone-2-Pin-Re ... B00C66XYAY


Jsem moc rad, ze si informace ode mne overujes prochazenim recenzi na amazonu.


Ověřuju,páč jsi EarSonics neměl a stále nevím zda jsou všechny 2 pinové kabely stejné.
Myslím,že jsem někde četl(už ani nevím kde),že někomu 2 pinový kabel nepasoval.

-- 28. 12. 2017 06:01 --

Tak jsem asi rozdíly v 2 pinových kabelech našel.
Kabel pro Ultimate Ears UE TripleFi 10 (Pro), Superfit 5 Pro / 5EB / 3 jakož i M-Audio IE-40, IE-30, IE-20 XB a IE-10 by měl být jiný,než kabel pro Westone UM3XRC, W4R, NF Audio NF2, NF3, NF4, JH Audio JH13, JH16 a Earsonic SM64.
V čem je ten rozdíl?

-- 28. 12. 2017 06:05 --

Srovnání v produktech FiiO.
Zde: https://www.muziker.cz/fiio-rc-78b
Zde: https://www.muziker.cz/fiio-rc-ue2

-- 28. 12. 2017 06:10 --

Bína píše:
pseudomagick píše:Tak už se mi podařilo najít info na Amazonu.com,že kabel od Westone na EarSonics pasuje.
V druhé recenzi zde: https://www.amazon.com/Westone-2-Pin-Re ... B00C66XYAY


Jsem moc rad, ze si informace ode mne overujes prochazenim recenzi na amazonu.


Doufám,že si to nebereš nějak špatně. :roll:
Věřím ti,ale ten Westone kabel jsem si náhodně vygooglil angl. zadáním kabelu pro EarSonics. :D
Navíc,i tak bych ještě ověřoval jeho kvalitu dle recenzí,když ne kompatibilitu.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 12. 2017 07:30

Takze PayPal je fuj? Nicmene jeste jsme nezminili kabely od Linum z Danska. Taky nestoji majlant a kvalita je dobra.
Jinak takovy ten nejobycejnejsi dvoupin nabizi vetsina vyrobcu sluchatek. Je tudiz mozno jej zakoupit treba i u Custom Art.

A rovnez tak je bezne, ze vyrobci iem kabelu pouzivaji bezne dostupne komponenty od Eidolic, Neutrink, ViaBlue, ...
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 28. 12. 2017 08:24

pseudomagick píše:Ověřuju,páč jsi EarSonics neměl a stále nevím zda jsou všechny 2 pinové kabely stejné.
Myslím,že jsem někde četl(už ani nevím kde),že někomu 2 pinový kabel nepasoval.

Tak jsem asi rozdíly v 2 pinových kabelech našel.
Kabel pro Ultimate Ears UE TripleFi 10 (Pro), Superfit 5 Pro / 5EB / 3 jakož i M-Audio IE-40, IE-30, IE-20 XB a IE-10 by měl být jiný,než kabel pro Westone UM3XRC, W4R, NF Audio NF2, NF3, NF4, JH Audio JH13, JH16 a Earsonic SM64.
V čem je ten rozdíl?



Je spousta sluchatek co jsem nemel a i tak ti dokazu u vetsiny i zpameti rict, jaky kabel do nich bude nebo nebude pasovat.

Ten 2pinovy existuji ve vice verzi.

Zminene konektory na UE Triple fi, 5 a jejich verze od M-Audio jsou velmi stare, v soucasnosti to uz nikdo nepouziva. Jedna se o 2pin o prumeru 0.75 milimetru, navic castecne vystouply. Na fotce se pozna tak, ze pres piny presahuje plastove telo a piny tak koukaji jen kousicek.

Obrázek

Standardni 2pin, jako maji Earsonic, stare Westony, Noble a asi dalsich 100 vyrobcu. Z konektoru vychazeji 2 piny, nic je neprekryva, jejich prumer je 0.78 mm. Tohle je jediny typ co ty potrebujes, co chces.

Obrázek

Nove vystouply dvoupin, pouziva Ultimate Ears na customech, Unqiue Melody, qdc. Konektor ma 2 piny schovane uvnitr plastoveho tela, snad vsechny verze na trhu maji takovy konektor zahnuty.

Obrázek

Poslednim jsou konektory pouzivane firmou KZ. 2 piny 0.75, tak na pul prekryte telem konektoru.

Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 12. 2017 09:04

Perfektní!
To jsou informace,které jsem potřeboval vědět.
Dost špatně se podobné info hledá.
Děkuji.

-- 28. 12. 2017 09:34 --

"Takze PayPal je fuj?"

Četl jsem o tom,ale zdá se mi to celkem komplikované.Nemám a nechci účet v bance.
Např. zanedlouho budu kupovat trek.boty za 360,-EUR ze SRN a budu to řešit jednorázově bleskpeněženou. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 12. 2017 09:58

Nic na tom komplikovanyho neni. Jedinou komplikaci je v dnesni dobe iracionalni fakt, ze nemas ucet v bance a tudiz ani platebni kartu.

-- 28. 12. 2017 10:13 --

https://www.head-fi.org/threads/litz-ca ... io.832659/
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 12. 2017 07:40

Zřejmě nepotřebuji,aby se o mé finance starali cizí lidé(banka)a ještě mi navíc strhávali poplatky za mnou projevenou důvěru. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 12. 1. 2018 11:54

Zajímavej pohled na věc, ale proč né. Pokud překousneš překážky s tím spojený, budiž.
Osobně si to bez bank dneska představit nedovedu, ale to odbíhám od tématu....

Aj ta krajta, v bazaru sou Velvety... 8-S
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 12. 1. 2018 18:05

Ale s naprasklým telem....cena dobrá,ale v tomhle stavu,no nevím.Osobne bych do toho nesel.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 1. 2018 20:13

No...Velvety možná ani naprasklé být nemusejí.Taky mám něco podobného...
Podrobněji jsem to zkoumal(vypadalo to jako prasklina na obou skořepinách),ale nakonec jsem zjistil,že je to cosi jako ohyb a že to takto má být. :D
Možná to má ale Michal vážně naprasklé... :roll:
Nicméně i přesto je cena dost lákavá. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 12. 1. 2018 21:36

No popravdě, ta praskline mě právě odrazuje, i když cena je lákavá. Člověk nerad kupuje něco co musí hned odeslat na reklamaci. :-(
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků