DVB-T2 - Spása nebo zbytečnost?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Když si půjdete koupit novou TV, bude pro vás DVB-T2 tuner důležitou součástí?
Ano, jednoznačně musí být uvnitř mého televizoru. 9 %  19%  [ 9 ]
Ano, ale pokud mě přesvědčí jiné parametry, vyžadovat ho za každou cenu nebudu. 10 %  21%  [ 10 ]
Nevím, je mně to celkem jedno. 9 %  19%  [ 9 ]
Ne, nevyžaduji DVB-T2 tuner. 10 %  21%  [ 10 ]
Ne, jednoznačně ho nepotřebuji. DVB-T2 mě absolutně nezajímá. 9 %  19%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 47

Odeslat příspěvekod sergej.781 28. 10. 2014 16:41

Jo,jo, kdyby tak na startu diskuze tušili, že naše vláda dá zelenou hd vysílání až kolem roku 2021 :-/
http://www.tvfreak.cz/ministerstvo-prum ... -2021/5365
sergej.781
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Quido56 29. 10. 2014 14:34

alespon tedy muzeme jeste nejakou dobu diskutovat :-))
Quido56
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0803 9. 12. 2015 07:33

ja mam len DVB-T, ti co ste mali T a teraz mate T2, vidite nejaku zmenu kvality signalu a obrazu ?
0803
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 9. 12. 2015 10:33

0803 kto tu má "T2" ? Ty vieš o nejakom vysielaní v DVB-T2, ktoré by sa dalo u nás sledovať?

DVB-T2 nie je o kvalite signálu. elektromagnetické vlnenie je len jedno, či šíri analogovú moduláciu, DVB-T, DVB-T2, DVB-S2 je mu to jedno.
A kvalita obrazu závisí od toho, čo tam prevádzkovateľ pustí - SD, HD, UHD, orezané SD, dátové toky...
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 0803 9. 12. 2015 11:46

skor som myslel ze ten T2 ma nejaku novsiu technologiu, tak ci ta nedokaze signal vycistit, upscalovat alebo co aby bol signal a obraz lepsi ako na T tunery.
0803
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 12. 2015 22:10

To písmeno T neříká nic o kvalitě signálu - je to jen zkratka slova TERRESTRIAN jako "pozemní". DVB znamená "digital video broadcasting" - a T2 je jen varianta způsobu rozdělení kmitočtů, modulace a využití spektra pro šíření signálu. Bohužel není plně slučitelná se starší DVB-T, což znamená další náklady na nový přijímače, set-top-boxy atd. Hlavní co umožňuje je vyšší kvalita signálu, NEBO víc různejch programů s horší kvalitou. A každýmu je jasný, co si provozovatelé sítí zvolí ....
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod harrym 22. 12. 2015 20:40

Podle mýho skromnýho názoru bude DVB-T2 podstatně náchylnější na zkreslení signálu jdoucího z antény. 1,4x větší datový tok nebude zadarmo. Podobná situace jako CD vs DVD. Obojí je stejně velké, ale když škrábnu hřebíkem, tak u CD mám oproti DVD podstatně vyšší šance i s tím škrábancem něco přečíst.
Core i3-10100F 4.3Ghz/1020mV (undervolting - CPU Lite Load mode1 + offset -20mV); MSI B460M Pro; ADATA XPG Gammix D10 2x8GB; Zotac GTX 1050 Ti Mini; Kingston A2000 1TB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=30W, OCCT burn=151W
harrym
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.eight.a 16. 12. 2017 13:46

EKKAR píše:To písmeno T neříká nic o kvalitě signálu - je to jen zkratka slova TERRESTRIAN jako "pozemní". DVB znamená "digital video broadcasting" - a T2 je jen varianta způsobu rozdělení kmitočtů, modulace a využití spektra pro šíření signálu. Bohužel není plně slučitelná se starší DVB-T, což znamená další náklady na nový přijímače, set-top-boxy atd. Hlavní co umožňuje je vyšší kvalita signálu, NEBO víc různejch programů s horší kvalitou. A každýmu je jasný, co si provozovatelé sítí zvolí ....

Jak jde s tímto tvrzením dohromady ten údajný (nemůžu porovnat) kvalitativní rozdíl mezi příjmem DVB-T a DVB-C nebo DVB-S ? Nejednou jsem četl, že kvalita příjmu ze satelitu je lepší než obyčejné pozemní vysílání. Jestliže je to digitál, pak by v případě stabilního signálu měl být výstup na televizi naprosto stejný. Může mi toto někdo vysvětlit?
The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist.
k.eight.a
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 12. 2017 17:46

Je to úplně stejný, jako rozdíl mezi SACD, CD, VAW, FLAC a mp3 - všecko jsou digitální signály, ale kvalitou je každej někde jinde....
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod k.eight.a 16. 12. 2017 18:20

S rozdíly mezi SACD, CD, WAV, FLAC a mp3 máš víceméně pravdu, ačkoliv CD a FLAC jsou naprosto identické, pokud je FLAC z toho CD - snad tu nebudu muset vyvracet mýty audiofilských netopýrů ... a to je přesně to nač jsem narážel. Předpokládám, že signál, který je vysílaný pozemně, ze satelitu a nebo kabelu je stejný - takže není?
The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist.
k.eight.a
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 16. 12. 2017 18:23

Vše je o datovém toku a jaký je použitý kodek videa-a je jedno,jestli to je vysílané v DVB-T/2,C,nebo S.
Stejně jako u MP3 s kvalitou 64kb nebo 320kb.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.eight.a 16. 12. 2017 18:57

To by mě opravdu zajímalo. Je někde veřejně dostupné srovnání s parametry jednotlivých druhů přijmu vysílání?
The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist.
k.eight.a
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 12. 2017 19:30

CD a FLAC jsou identický jedině ve výsledným poslechu - v digitální formě teda rozhodně shodný nejsou.
A u parametrů vysílání si najeď na web "parabola.cz" - a hledej "parametry vysílání", ty věci co se tady na ně ptáš tam najdeš - dá se to dohledat konkrétně u každýho transpondéru a u každýho satelitu. A můžeš si bejt jistej, že ani HD program vysílanej terestricky není identickej s HD signálem ze satelitu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jito 16. 12. 2017 20:10

Srovnávací tabulku najdeš těžko.
Pro porovnání by jsi musel hledat podle konkrétního programu,jak je v dané specifikaci vysílán.
Jde ti o nějaký konkrétní problém,nebo se ptáš jen tak....?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.eight.a 21. 12. 2017 20:11

Ptal jsem se jen tak. Mám zato, že z mých příspěvků výše je zřejmé, že jsem si oněch rozdílů, které jste tu neuvedli, ale přesto se na ně odkazovali, v žádném ohledu nejsem vědom. Ostatně ani nemám možnost srovnání.

Mívali jsme do konce roku 2014 kabelovku od UPC, potom v jiném místě bydliště DVB-T a od od začátku letošního roku IPTV a DVB-T. Rozdíly v podstatě nepozoruju, proto mě to zaujalo a chtěl jsme se o tom něco dozvědět. :-)
Bohužel odkaz výše pro mě, zdá se, vysokou informační hodnotu nemá ... Mě zajímá, i byť jen přibližné, srovnání. :idea:

EKKAR píše:CD a FLAC jsou identický jedině ve výsledným poslechu - v digitální formě teda rozhodně shodný nejsou.
Je to off-topic, ale rozdíl je pouze v nosiči. Jestliže nagrabuju CD do PC v (nekompromovaném) PCM Wav a dekóduju FLAC pořízený z toho CD tak budou bitově identické, tedy naprosto stejné.
The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist.
k.eight.a
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků