Český výrobce

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod elukok 6. 12. 2017 01:03

Ahoj,
existuje vůbec ještě nějaký opravdu český výrobce sluchátek. Tzn. návrh a výroba v Čechách? Snažil jsem se něco najít, ale je to samá Čína.
elukok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 6. 12. 2017 02:58

A on nekdy nejaky takovy vubec existoval? A ceho by to jako byla vubec zaruka?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod racecar 6. 12. 2017 07:45

Ako coho? Ze budu Made in Czechia. :D
racecar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod japkoslav 6. 12. 2017 09:23

V čechách se snad nikdy žádná sluchátka nevyráběla, teda asi vyjma Tesly :-D
http://img20.rajce.idnes.cz/d2003/9/984 ... ek_028.jpg
Jinak v oblasti levných modelů nebo specifických značek je to vždy čína - jen ty "většinou lepší" modely se vyrábí (skládají) např. v německu, rakousku, NA apod.
Headphone enthusiast
japkoslav
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 12. 2017 10:26

Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Odeslat příspěvekod elukok 6. 12. 2017 22:15

Díky za odpovědi. Já osobně vím akorát o Tesle x let zpátky. No říkal jsem si jistli nějaký menší výrobce přece jen není. Pokud nechce člověk čínu, tak co já vím tak Beyerdynamic dělá všechny DT 770 až 990 v Německu, stejně tak Sennheiser řadu 600 v Irsku a 700 a výš v Německu (i když podle toho co psali tak staví novou továrnu v Evropě a chtěj tu dělat v budoucnu všechno), pak ještě Ultrasone a to je ze známějších výrobců asi všechno. Pak je jich ještě pár v USA, ale ty už nejsou tak zajímavé z pohledu EU.
Je celkem škoda, že tu žádný není. Talent tu na návrh i výrobu je. Myslím že by hodně lidí něco takového nejen v ČR ocenilo.
elukok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 6. 12. 2017 22:25

Ještě AKG s jejich K712, K812 a K872 "Made in Slovakia" a nebo třeba Focal Elear, Clear a Utopia "Fabriqué en France".
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 7. 12. 2017 09:55

Radšej vyberaj podľa zvuku a nie podľa miesta pôvodu. Inak vieš o tom, že napríklad tie najkvalitnejšie a najdrahšie mobily, tablety a výpočtová technika je v drtivej väčšine vyrobená v Číne, nie? Tieto predsudky ja asi nikdy nepochopím...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elukok 7. 12. 2017 18:21

To že je něco vyrobený v Číně, nutně neznamená že je to krám. To že je něco vyrobené v Evropě ale víceméně zaručuje kvalitu, protože drtivá většina firem produkující odpad a nekvalitní krámy už dávno všechno vyrábí v Číně.
Takhle se snažím nakupovat vždycky když to jde, a vždycky se mi to potvrdilo a je to super způsob jak se vyhnout nekvalitním krámům.
Mobily jsou něco jinýho. Jelikož jsou všechny továrny na chipy, displeje a podobně v Číně nebo její blízkosti, nemá cenu to vyrábět tady i kdyby cena práce byla tam i tady stejná.
Jinak kdyby existoval mobil vyráběný v Evropě evropskou firmou a byl přibližně na úrovni ostatních, rozhodně do něj půjdu. Jediný, který vím že se tu vyrábí je Fairphone, ale to je hodně cílená věc která jde mimo mě.
elukok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 12. 2017 18:33

elukok píše:To že je něco vyrobené v Evropě ale víceméně zaručuje kvalitu,
To je nezmysel. Bejvavalo.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 8. 12. 2017 11:07

Ryan má bohužel pravdu :-|
Fór s výrobou sluchátek je vlastně jen v tom, že:
- pokud by to mělo bejt hi-fi, koupí si to v ČR relativně málo lidí a asi by mě to neuživilo nehledě na to, že je tu podle mě docela tvrdá konkurence.
- pokud by to měl bejt nějakej mainstream (špunty k mobilu) tak bych nemoh cenou konkurovat levný konkurenci z dovozu. A samozřejmě abych zaplatil lidem co mi to budou ve fabrice vyrábět rozumnou mzdu, tak by cena produktu byla nekonkurenceschopná. A pochybuju o tom, že by se našlo dost lidí, kteří si uvědomněle půjdou kopit pčunty k mobilu za 3 tisíce jen proto, aby měli dobrý pocit z podpory domácího výrobku. Bohužel dneska jde drtivá většina konzumentů jen po ceně, šmitec.
Samozřejmě pokud zdědím několik ropných polí v arábii, tak se s nadšením vrhnu do výroby sluchátek made in Čekia, protože budu tak k zblití bohatej, že mi bude ziskovost u zadku. :D :mrgreen:
Jo a samozřejmě taky DAP přesně takovej jak si ho představuju, ale to už sem nepatří. :-D
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků