Panasonic TX-58EX780E vs Sony Bravia KD-55XE8596

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aloisss 6. 12. 2017 20:30

Spíše se ve mě tluče jestli tv s androidem ,nebo s nejakým obyč sytémem
Sony vs Panasonic . To je včem se nemohu rozhodnout.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 12. 2017 22:22

Zober ten XE8596 a nespekuluj. U toho Panaka mas za tie prachy len 50".
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 6. 12. 2017 23:30

Děkuji za odpovědi a definitivně jdeme do Sony Bravia KD-55XE8596 .
Kouknul jsem na youtube a je tam taková nastavba v ovládání a docela ujde tak proto.

Az bude doma napíši ,ale asi až někdy po vánocích. Třeba ježíšek přinese Sony Bravia KD-55XE9005.
Ale tomu moc nevěřím.

Mějte se pěkně a příjemný svátky a zdravý přeji.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod staja 7. 12. 2017 12:49

Ahoj, mám Sony XE8596 ale řeším zrovna problém s tím, že mi z NASu nepřehraje žádný film s tím vestavěným přehrávačem "Video", všechny filmy vidí, ale u všech mi to napíše, že soubor nelze přehrát. Všechno musím přehrávat přes Kodi.

Jinak našel jste někdo pro tento model nějaké ideální nastavení pro kalibraci obrazu?
staja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 7. 12. 2017 13:26

aloisss píše:Děkuji za odpovědi a definitivně jdeme do Sony Bravia KD-55XE8596 .
Kouknul jsem na youtube a je tam taková nastavba v ovládání a docela ujde tak proto.

Az bude doma napíši ,ale asi až někdy po vánocích. Třeba ježíšek přinese Sony Bravia KD-55XE9005.
Ale tomu moc nevěřím.

Mějte se pěkně a příjemný svátky a zdravý přeji.

https://m.alza.cz/sonytyden

Vezmeš Sony v 55", ale XE9005... a na lepší cenu se dostaneš prodejem Playstationu s hrou a sluchátky.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod staja 7. 12. 2017 13:44

Sluchátka k této TV nejsou, navíc Alza - Playstation 4 jako dárek už nemá, tak to na webu už ani není a řeší se to pak prý případně přímo na prodejně. Jinak jsou to teda slušné dárky, i ty sluchátka v hodnotě 8tis k XE8596 ;-)

edit:
Se skoro vyplatí jít koupit ještě jednu TV. Prodat ji třeba o 2 tis levněji nerozbalenou a sluchátka si nechat.
staja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yamer 7. 12. 2017 14:34

To je zajimava myslenka. Ale jak je to u reklamaci? Cetl jsem nejen v dTestu, ale i jinde, ze kupni smlouva a tedy i pravo na reseni vad v ramci zaruky vznika mezi konkretnim kupujicim a prodejcem a vse ostatni je tim padem uz nad ramec zakona... tedy striktne vzato neni pravne vymahatelne. V takove situaci prece nemusi lidi byt ochotni si tu TV koupit se slevou napr. pouhe 2t, vzhl. k tomu, ze elektronika se bezne kazi...
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod staja 7. 12. 2017 15:01

To já nevím jak to je a rozhodně to neplánuji ani udělat, ale když je možný prodej bez registrace na eshopu (jména), tak v tom problém nevidím, navíc nikdy se mi ani nestalo, že by po mě někdo měl chtít ověřit totožnost, jestli to jsem já kdo si tu TV kupoval, jak je napsáno na faktuře, ale to bych tu asi neřešil vím o tom prd ;)
staja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mushka 7. 12. 2017 15:46

Mě by tohle třeba zajímalo, jak se pak uplatňuje reklamace třeba na ten Playstation, když byl zdarma k televizi? Je na něj ze zákona vůbec nějaká záruka, když to byl dárek?
mushka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 12. 2017 15:55

Yamer píše:To je zajimava myslenka. Ale jak je to u reklamaci? Cetl jsem nejen v dTestu, ale i jinde, ze kupni smlouva a tedy i pravo na reseni vad v ramci zaruky vznika mezi konkretnim kupujicim a prodejcem a vse ostatni je tim padem uz nad ramec zakona... tedy striktne vzato neni pravne vymahatelne...
To teraz neviem o com je rec. Zaruka je dana zakonom a teda aj pravne vymahatelna.

Na darcek sa zo zakona zaruka nevztahuje, ale predajca z vlastej vole ju poskytovat moze. Takze sa treba spytat priamo predajcu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 7. 12. 2017 23:23

Psal jsem o tom, kdyz budu chtit reklamovat TV, kterou jsem koupil z druhe ruky na inzerat. Zakon podle me nerika, ze prodejce nebo vyrobce musi v takovem pripade prijmout moji reklamaci.

Tim nechci rict, ze se to realne nepodari, mozna jo, protoze to zarucni servisy mozna ani nebudou resit, kdo konkretne jim tam tu TV donesl... Zda originalni kupec, nebo nekdo jiny, s kym kupni smlouvu vubec neuzavreli.

Ovsem problem by pry bylo vraceni penez, pokud by se jednalo o ucet/fakturu na jmeno, anzto by logicky asi sotva chteli vratit penize nekomu jinemu - s kym neuzavreli kupni smlouvu. Takhle jsem to vycetl a pochopil z clanku od pravnika...
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 12. 2017 05:24

Zakonna zaruka sa vztahuje na vyrobok, nie na majitela. Jasne ze plati stale aj ked by si bol 330-ty majitel. Navyse pri reklamacii nikto-nikde nechce tvoje meno. Ani nemaju pravo nieco take ziadat.

Vratenie penazi je samozrejme uz vec ina. Zalezi ale samozrejme kde to bolo kupovane. V kamennej predajni nakupujes anonymne, tak tam nemaju ako zistit komu vracaju peniaze.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 18. 12. 2017 19:47

Zdravím,

byl jsem se osobně podívat na oba televizory a musím říci ,že obraz Sony je opravdu
o dost hezčí. Hlavně ta 55XE9005 fakt pěkný obraz sice jen o maličko než moje
favoritka XE8596 ,ale musím uznat ,že se jim povedla.
Pokud v lednu nepude XE9005 pod 30 tis. kupujeme XE8596 obě dvě jsou supr.
Zatím a po vánocích.
Příjemné svátky.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod vigy 23. 12. 2017 19:15

Ahojte,
som tu novy, no co sa tyka XE5896, kupil som ju vcera a mam s nou problem.

spisal som to tu:
viewtopic.php?f=1703&t=1277244
vigy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aloisss 31. 12. 2017 17:31

Zdravým všechny ,poslední dotas a nasledně pročtení tematu ,jsme se rozhodli přehodnotit
názor na Sony a po uvodním strachu s androidu,který se mi zase potvrdil.
Hraji si s Kodi už tak 2roky ,a celý android at jde do kytek.
A abych pokaždý zapínal domací kino když budu chtít přehrát film 2.0 bez cukání,tak to ne.
A s tím cukání je to vlastne pravda jednou to pustím necuká,pustím znova film cuká jako kráva, na časový ose něco najít krytický. Pořád se v Kodi hrabu a vísledek 0.
Toho sem se vážně bál a proto dam Samsungu ještě jednu šanci ,jsem normální konzument. Moje UE46D7000 na 99% schropne vše ,kromě H265 a totéž očekávám od nové Tv.
Jdeme do Samsungu UE55MU7002 .
Nebo máte jiný typ na jiný Samsung 55"?
aloisss
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků