Tannoy mercury M2 nehraje výška

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod misakq 6. 12. 2017 09:39

Jo no, jak jsem psal, těma drátama si hlavně neškrtni o sebe. Ideálně je připoj na tweetr, tak aby se nemohli zkratovat a to za vypnutého zesilovače, dej hlasitost na 0, pusť nějaký CD bo zdroj signálu. Zapni zes, a opatrně trochu zesil.. jestli bude výškáč hrát, je problém třeba hledat jinde (od terminálu bedny po konce kabelů pro výškáč z výhybky), ale pochybuji. Pravděpodobnost hraje pro přerušené vinutí :-p

Však jo Ekkare, nehájím své chyby.. ale stačilo napsat - vinutí, ne vynutí, dávej si na to bacha!
A nemusíš bejt hned kousavej a urážlivej. Jako moderátor by si být ani neměl, a není to poprpvé.
Teorii mi vysvětlovat nemusíš, jak jsem se snažil vysvětlit, teoreticky ČJ znám dobře :-p
Ale rozhodně souhlasím s: Fertig.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thomeeno 7. 12. 2017 09:39

EKKARE

ad 1) 100 % beru (i když mám zkušenosti ze silnoproudé elektriky takže nějaký to riziko odhadnout umím :))

Tak jsem výšku připojil natvrdo a hraje jak z praku bez sebemenších náznaků problému takže ještě z nouze sundám zadní desku s konektory a vyčistím lihem dostupné spoje. Jinak asi vyndám měniče kdyby někdo chtěl a půjde ta bedna do krbu protože víc se v tom vrtat pro mně asi nemá smysl.

Ještě mně napadá asi dost stupidní dotaz. Ale co kdybych bypassnul výhybku a připojil tu výšku na tvrdo na vstup? Předpokládám správně že parazitní basové signály by při vyšších hlasitostech zničili cívku? Ne že bych to měl na poslech ale mohly by aspoň hrát ve stodole k nějaké práci (což znamená nahlas..)
Editováno, vymazán offtopic. Jasně bylo řečeno KONEC.
Ekkar
Thomeeno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 12. 2017 14:46

Thomeeno píše:EKKARE

ad 1) 100 % beru (i když mám zkušenosti ze silnoproudé elektriky takže nějaký to riziko odhadnout umím :))
...
To z dotazu není poznat. Obecně není dobrý někomu radit jakejkoliv postup, kde hrozí nějaký poškození nebo úraz.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod standavfr 7. 12. 2017 16:13

Jestli budeš kupovat nové tak se podívej na Q Acoustic 2020i,jsou ve výprodeji od 5500,vyhráli kde co a hrajou parádně.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thomeeno 9. 12. 2017 12:53

ty Q acoustics vůbec za ty peníze nevypadají zle. Ale narazil jsem za dobré peníze na bedny Wharfedale Diamond 8.2. Co si o tom myslíte jako náhradu za Tannoye k zesilovači sony TA-F500 ES, popřípadě technix su-vx700 (mám tu oba - technix je jasný favorit)
Thomeeno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 9. 12. 2017 15:38

Ty wharfy jsou ale aktivní pokud se nemýlím.Řekl bych,že ty Q Acoustic jsou momentálně asi nejlepší nabídka do 6000.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 9. 12. 2017 17:11

Přesně Q Acoustic nejlepší poměr cena výkon do 6000.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků