TCL U55X9006

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 12. 2017 07:19

Co znamena "lepsi nez na qled"? Lebo qled ma kazdy vyrobca. Len to kazdy inak nazyva.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 4. 12. 2017 22:07

Myslel jsem QLED od Samsungu - Q7F, Q7C, Q8C.
Pokud vím, tak QLED označení je chráněná známka Samsungu a ostatní musí používat název Nano Cell, ULED atd.. Proto jsem předpokládal, že když se řekne QLED, je jasný, že jde o Samsung :)
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 4. 12. 2017 22:31

kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 4. 12. 2017 23:21

Tuhle alianci jsem zmiňoval v předchozím příspěvku... Myslím, že se tady o takové věci hádat nemusíme. Troufám si říct, že 98% lidí v ČR má s pojemem QLED spojenej Samsung a nic jiného. Sám to vidím, když se mi ptají co je to vlastně TCL a Hisense.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 12. 2017 06:51

patejrik píše:Myslel jsem QLED od Samsungu - Q7F, Q7C, Q8C.
Pokud vím, tak QLED označení je chráněná známka Samsungu a ostatní musí používat název Nano Cell, ULED atd.. Proto jsem předpokládal, že když se řekne QLED, je jasný, že jde o Samsung :)

Tak jasny ako jasny. Clovek nevie ako to myslis, ludia maju rozne vedomosti. Jeden si mysli ze je to nieco specialne, nejaka nova technologia Samsungu. Druhy vie ze je to obycajny QD, ako maju vsetci a ten nazov moze pouzivat plosne. Tak to velmi jasne nie je do ktorej skupiny patris.
Uz ked si to dovysvetlil, tak uz to jasne je.

Osobne ale pochybujem ze by to bol lepsi TV ako Q-ckove Samsungy, ani tie recenzie tomu nenasvedcuju. Akurat to vyzera kvoli cene na vyhodnejsiu kupu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 6. 12. 2017 15:50

Máme na prodejně vedle sebe Q8, Q7 a TCL a přijde mi, že to TCL má obraz o něco lepší než Qčkové řady. Možná to je jenom okem. Každopádně za ty peníze mi to přijde jako moc pěkná TV s parádním obrazem.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 6. 12. 2017 18:31

Mám tuto TCL https://televize.heureka.cz/tcl-u58s7806s/ již dva roky a nemohu si stěžovat,obraz je za ty peníze velice dobrý.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Newman81 6. 12. 2017 22:26

patejrik píše:Máme na prodejně vedle sebe Q8, Q7 a TCL a přijde mi, že to TCL má obraz o něco lepší než Qčkové řady. Možná to je jenom okem. Každopádně za ty peníze mi to přijde jako moc pěkná TV s parádním obrazem.


Kde mají tu TCL skladem (pokud je teda řeč o modelu v názvu topicu)?
Newman81
Junior

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 7. 12. 2017 08:10

TCL jsem viděl v Electroworldu na obchodě, ale tada tu loňskou X1 (TCL U65S9906)
https://www.electroworld.cz/tcl-u65s990 ... gKlc_D_BwE
BOSSHUGO
Junior

Odeslat příspěvekod Newman81 8. 12. 2017 13:35

Zdá se, že sehnat televizi je aktuálně zhola nemožné, natož pak doufat, že bude někde vystavená. Do Alzy mělo přijít za týden 5 ks a teď už ji pro jistotu ani nemají v nabídce.
Newman81
Junior

Odeslat příspěvekod Jamall205 8. 12. 2017 21:15

No tak dlouho jsem přemýšlel až ji vyprodali takže do vánoc už asi nebude
Jamall205
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 8. 12. 2017 21:23

Newman81 píše:Zdá se, že sehnat televizi je aktuálně zhola nemožné, natož pak doufat, že bude někde vystavená. Do Alzy mělo přijít za týden 5 ks a teď už ji pro jistotu ani nemají v nabídce.


Nemyslím si, že by bylo extra vhodné dva týdny před Vánoci narychlo shánět televizor. Jasně - když se starý porouchá, OK. Ale brát něco „na sílu“, to asi ne. Stejně tak spoléhat, že všude budou podobné zboží mít až do 24. 12.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Newman81 8. 12. 2017 23:28

Já nespěchám, stěhuju se do nového až za dva měsíce. Spíš se stále rozhlížím a hledám, nelámu to přes koleno.
Newman81
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2017 18:14

Ano, o tom to je. Získávat informace a dívat se v obchodech, co nějak zaujme. Pak vyhodnotit, případně konzultovat zde na fóru... a koupit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 12. 2017 18:16

Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků