LG 49uj7507

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JirryHRB 28. 11. 2017 13:58

Ahoj všichni,

o víkendu jsem se nechal uchlácholit a koupil jsem v Datartu tento model, bylo mně tvrzeno, že má plnohodnotné RGB a obraz se mně celkově líbil, tak jsem ho vzal. Nyní po přečtení recenzí tady na AVmanii a celkově projítí pár diskuzí zjiśťuji, že jsem možna udělal chybu. Můžete mně v ceně do 20K +- doporučit alternativu? Dívám se na TV cca z 2,5-3m takže stačí 50 a myslím, že by stačilo i Full HD rozlišení. Radši bych 100Hz a kvalitní RGB panel s dobrou odezvou a HDR než si připlácet za 4k UHD s horším obrazem. Děkuji.
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 11. 2017 14:28

FHD modely HDR nemaju. Resp. modely od Sony podporu maju, ale ma to iste obmedzenia a efekt je skoro nulovy. A v ramci FHD nenajdes 100 Hz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djpiecka1 28. 11. 2017 14:29

A teraz psychologicka otazka: ak by ste nikdy necital toto forum a ziadnu recenziu vedel respektive zistil by ste, ze tento tv ma RGBW panel?? Uprimne poprosim.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod JirryHRB 28. 11. 2017 14:49

To je otázka na kterou nedokážu odpovědět ani sám sobě..:)) Já s tím obrazem nemám nějak extra velký problém, jsem možná citlivější na trhanost u LCD a tady tento jev nepozoruju, spíš jen vyjímečně, ale jestli si něco nevsugerovávám.

Rayne, tak co bys doporučil jako vhodnou alternativu? Šel bych ji zkouknout do obchodu a případně bych jí vyměnil, kdyby se mně obraz líbil více.
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 11. 2017 15:04

Pokiaľ si s tym TV spokojny, nejak nevidim dôvod ho meniť.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirryHRB 28. 11. 2017 15:13

Mám pocit, že se chvílemi obraz trhne a není tak ostrý. Jsem na to možná víc citlivý, možná hledám mouchy. Zajímám se z důvodu, jestli za ty samé peníze nemůžu dostat něco lepšího, případně za nějaký rozumný příplatek.
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod djpiecka1 28. 11. 2017 15:14

Suhlasim s Ryanom. Ono ziadna recenzia a nazor nenahradi realny pohlad na samotny tv. Ja osobne mam podobny LG 55uj6307 na ktory tiez niesu chvalihodne recenzie. No mal som moznost ho v predajni porovnat s ostatnymi tv a mne proste vyhovoval, tak som ho kupil.

-- 28. 11. 2017 15:16 --

JirryHRB tych 20 000 je taka cena, ze nech si vyberiete akykolvek tv v tejto cene tak vzdy tam budete riesit slovo ALE respektive kompromis.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod Yamer 28. 11. 2017 15:31

JirryHRB píše:Mám pocit, že se chvílemi obraz trhne a není tak ostrý. Jsem na to možná víc citlivý, možná hledám mouchy. Zajímám se z důvodu, jestli za ty samé peníze nemůžu dostat něco lepšího, případně za nějaký rozumný příplatek.


To muze ale souviset i se zdrojem obrazu, na tu vzdalenost bys mozna videl podobny problem i u jinych znacek TV ve stejne cenove kategorii...
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 11. 2017 15:40

Ono 49" je taka divna uhlopriečka, častokrat sa stava že 55" variant je drahši možno o tisicku, v niektorych pripadoch dokonca lacnejši.
Tak namatkovo napr. taky UE49MU7002 za cca 24000,- je lepši ako ten LG. To už je 100 Hz s lepšim HDR. Ale 55" verzia je za tisicku navrch.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirryHRB 28. 11. 2017 15:59

To je prave to co nevim, jestli v teto cenove kategorii nenajdu lepsi, tak se budu muset spokojit a nebo teda priplatit alespon 5tis. Ten 49mu7002 ma 50hz panel, ne? 100hz ma az 55mu7002 nebo to je jinak? Vyplati se priplatit si tech 5tis, je tam ten rozdil v kvalite obrazu tak znatelny? Za 27 uz je OLED..:D
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 11. 2017 16:05

Ano, MU7002 ma 100 Hz až v 55". Napisal som to tam hore trochu hlupo.
Neviem či sa ti oplati priplatiť, to za teba neviem rozhodnuť.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirryHRB 28. 11. 2017 16:58

jj to je jasne, pujdu se na nej podivat. No a mam to teda chapat tak, ze v relaci 20tis je ten muj LG jeden z lepsich a jinou variantu v teto kategorii nema cenu zase az tak resit?
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod djpiecka1 28. 11. 2017 17:09

JirryHRB ja to hlavne chapem tak, ze iba zbytocne spekulujete a sam neviete co chcete ..... bez urazky.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod JirryHRB 28. 11. 2017 17:23

To mate pravdu. Nicmene chci, co nejkvalitnejsi obraz v cenove kategorii 20K a nevim jestli se da nabidnout neco lepsiho nez LG, co uz mam doma. Je pravda, ze me pochybnosti zpusobily zdejsi diskuze na kvality panelu LG, ikdyz v recenzi na AVmania dopadl celkem dobre, a proto mozna zbytecne spekuluju. Chtel bych nejake alternativy k tomuto LG do 20K, na ktere bych se mohl jit podivat a pak se rozhodnout, jestli jej vymenim nebo zustanu u stavajiciho LG.
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod djpiecka1 28. 11. 2017 17:38

Zoberte tv do hrsti, zapnite ho v predajni a porovnavajte. Inaksie Vam uz poradit neviem naozaj. To co je dobre jednemu, nemusi vyhovovat druhemu. A este nieco: rozdiel medzi RGB a RGBW panelom je vela krat tak badatelny az pri dokladom makro priblizeni statickeho obrazu. Rozdiel medzi IPS a VA to clovek aspon kusok znaly zbada hned.
djpiecka1
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků