DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pixxel 1. 11. 2017 12:47

Díky za tip, zkusím se prvně trochu seznámit s Volumiem a pak to porovnám s MoOdem. Snad tam rychle dodělají tu podporu spotify:). Aź na tento systém budu mít nějaký názor, tak ho sem dám. Jinak to svítí jako vánoční stromeček:D
Přílohy
23004756_1480176485351089_8440575188556042554_o.jpg
Vánoční stromeček:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 2. 11. 2017 12:55

Ahoj,

včera jsem trochu poslouchal a na bednách Tesla ARS821 lepší zvuk asi moc neslyším. FacetoFace porovnání s Xduem jsem zatím neprováděl pač jsem někde ztratil microSD kartu při tom laborování s malinou.
Nicméně při poslechu přes sluchátka Samson SR850 jsem lepší zvuk slyšel. Je to takové detailnější a nyní slyším i zvuky, které jsem předtím neslyšel. Nevím jestli to nebylo zelenou ale zdálo se mi, že slyším více než předtím.
Příjde mi však, že se zvuk stále zlepšuje. Jakoby se musela malina zahořovat jako sluchátka. Včera večer a celý dnešek mi to doma hraje tak dneska večer uvidím jak to bude vypadat.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 11. 2017 14:10

Pixxel: inspiroval si ma k A/B porovnavaniu dvoch setupov: SGS7+DragonFly Black a RPi3+IQaudIO PiDAC+ a to na sluchatkach Hifiman HE400i. Mal som to moznost prepinat tak, ze kazda skladba bezala paralelne na oboch setupoch a len som prepinal sluchatka medzi nimi. Musim povedat, ze zvuk oboch bol velmi podobny ak nie az totozny. Dragon Fly Black mozno nie je najlepsia DAC pod slnkom, no odozvy na nu su velmi dobre, cize ta PiDAC+ nebude marne riesenie :) Porovnat s tvojim setupom to vsak nemam ako, tazko teda posudit, ci sa investicia do toho Kali oplatila, ale to asi ani nie je dolezite :) Hlavne, aby sme boli spokojni obaja.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 2. 11. 2017 14:48

Až budu mít někdy chvíli čas tak zkusím pomocí sluchátek vyzkoušet Xduoo X3 vs Kali+Piano vs Piano. Vše skrz onkyo zesíček. Kdybys chtěl, tak bych ti svojí malinu mohl poslat na vyzkoušení jestli zjistím něco zajímavého. Zatím podle letmých pozorování bych řekl, že KALI+Piano je trochu lepší než Xduoo ale musím to porovat facetoface.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 13. 11. 2017 09:11

Ahoj,

zatím jsem to moc netestoval ale příjdemi to, že Piano+Kali vede nad xDuoo X3. Není to až takový skok ale rozdíl tam jde slyšet v detailu a hloubce.
Čisté Piano vs xDuoo X3 nemůžu rozsoudit jelikož na to nebyl ještě čas. Řekl bych však, že tam se síly vyrovnají.
Četl jsem si o tom, že napájení přes baterku také velmi pomůže zvuku, tak jsem to zkusil. Fungovat to funguje, na 4x 18650 to hraje 6-7h a ještě by to hrálo dále. Ze 4,22V (paralelně zapojené) to postupně klesalo na 3,65V a pak už jsem to dal nabíjet a šel spát
Rozdíl mezi adapterem 5V/2.5A a baterkama neslyším. Na vstupu před audio a video bebechy mám odrušovací filtr Schaffner FN2090-10-06, který trochu asi pomůže té elektřině, takže možná proto rozdíl baterky vs Adapter+filtr neslyším.
Až někdy budu mít čas tak to zkusím otestovat více ale podle pár písniček jsem rozdíl neslyšel.
Přílohy
IMG_20171112_182733_HDR.jpg
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 11. 2017 10:07

Nice... za chvilu to mozes pouzit ako sviecky na vianocne osvetlenie :tleskani
Je super, ze ta to tolko bavi, ja som sa rozhodol dat si pauzu a jednoducho sa oddavat len pocuvaniu.
Tu bateriu si skusal len kvoli posudeniu kvality reprodukcie alebo kvoli prenositelnosti ? Co som cital, ludia si pochvaluju linerany zdroj, ale priznam sa, netusim, co to je, kde sa to da kupit a ci je to fakt pocutelny rozdiel.
Zariadenie mam pichnute 90% casu na jednom mieste a ked nahodou chcem pozerat film v spalni, mam v tejto RPI sdcard switcher a pustim na tom Kodi, staci mi len odpojit napajatie a pichnut to v tej spalni do inej nabijacky. Na prenosne audio som si kupil radsej Benjie S5, hlavne na to polhodinove pocuvanie pred spanim. S tymto setupom som happy.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 13. 11. 2017 13:56

jj svítí mi to v obýváku jako o vánocích:). Proto mám v plánu pak to dát celé do nějaké přenosnější krabičky, třeba dřevěné. Líbilo by se mi třeba taková ale je moc velká:D.
Taky bych jen počúval ale mám nemoc audioúchyla, kdy pořád myslím na to, jak by to šlo vylepšit:). Tu baterku jsem dělal kvůli tomu abych mohl to mít přenosné a připojit k tomu sluchátka (nemám ještě vyzkoušené) ale taky i tu kvalitu.
Budu to mít navíc i jako nabíječku na 18650 baterky pro čelovku, svítilnu, vapík a další bebechy na tyto baterky.
Spínaný (nejčastější) zdroj generuje rušení tím, že impulzivně napájí ty naše zařízení v určitých časových usecích. Tím že se stále zapíná a vypíná vzniká to rušení, které je nevhodné pro audio.
Lineární zdroj se nespíná a dodáva energii konstantní. Ber mě s rezervou v tomto, už si toho ze školy moc nepamatuju:)
Ten switcher karet je fajn, já furt doufám, že moode player rychle příjde s verzí 4 a potom tam zaimplementují spotify. Na nošení povenku budu mít stále xduoo ale na domácí či pracovní poslech bych mohl si přenášet raspberry. Třeba si sednou na balkón zapnout tam raspberry s baterkou a poslouchat při stavu zelené:D
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 11. 2017 14:09

Tak ta krabicka ti kludne schova aj dake stredne velke over-eary :)
Na Moode 4 cakam aj ja, ma byt zaciatkom decembra, zmenil sa vyvoj na OpenSource, tak by to mohlo mat daleko rychlejsi posun.
Napis, ci si casom dako pokrocil. Ludom sa toto riesenie paci, ale vzdy je reakcia taka, ze by sa im do toho nechcelo ist kvoli zlozitosti, a pritom je to take jednoduche.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 11. 2017 17:18

Dnes som skusil rozbehať Spotify streaming do Moode Audio na android telefóne. Stačí v Moode zapnúť AirPlay a na telefóne nainštalovať soft, ktorý ten AirPlay sprístupní v zariadeniach pre stream v Spotify. Ten soft som zatiaľ skusil len AirSpot (trial), funguje... snáď ich je viac podobných. Divné, že Spotify to nemá priamo v sebe, ked napr. DS Audio (od Synology) to ma.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 26. 11. 2017 18:00

Bez dalších přidaných ovládacích softů, Airplayů..

http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?p=3014#p3014

O použití librespot pro Moode se ví, ale Tim ho nechce implementovat dokud se nevyřeší "chyba" s hlasitostí
http://www.diyaudio.com/forums/pc-based ... ost5157733
https://github.com/plietar/librespot/issues/150

Mě tohle netrápí, hlasitost reguluju na preampu, Moode hlasitost mám vypnutou a ve Spotify na 100%.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 11. 2017 18:08

Diky, vyskúšam... pre amp nemám, ja mám výstup z IQaudIO priamo na sluchatka, ale snad to nejako pôjde vyriešiť.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 26. 11. 2017 18:36

V tom případě určitě nejdřív vyzkoušet jak se chová regulace hlasitosti bez připojených sluchátek!
Ten zmíněný glitch se chová takto
-zapnu RPi, potažmo librespot
-ve Spotify appce se objeví RPi jako Připojitelné zařízení.
-připojím se, nastavím hlasitost ve Spotify appce na 50%, hraju.
-vypnu přehrávání, vypnu Rpi
-zapnu RPi, ...
-připojím se ve Spotify, hlasitost je z mých předešlých 50% nastavena na 100%!
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 11. 2017 22:15

Vyskúšané... správa sa to ako popisujes... no jo, budem musieť na to dávať pozor, lebo uz som par sálv do uší dostal a príjemné to nie je. Myslíš, že je šanca, že to opravia? Otázne je, či je to vôbec chyba na strane librespot a nie skôr Spotify.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 27. 11. 2017 04:44

Pro mě to chyba není, jelikož chci vždy výstup hlasitosti ze Spotify nastavený na max. U tvého řešení je to problém, chtělo by to zařadit nějaký sluchátkový zesilovač a regulovat volume tam.
"Problém" je popsaný na Githubu skoro rok a nic se neděje. Na blížící se opravu tedy nelze spoléhat
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 27. 11. 2017 08:48

Ahoj hoši, to spotify na moode playeru funguje normálně? Na volumiu se to chová celkem zvláštně občas. Máte to rozchozené na beta verzích moode 4 nebo na starších verzích?
Pixxel
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků