Samsung řady 6 vs konkurence a jejich + a -

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod svobik006 14. 11. 2017 12:42

Ahoj,

řeším nákup nové TV a dle recenzí a ceny jsem se rozhodl pro Samsung UE43MU6172. Velikost 40-43" je nutná kvůli rozměrům stěny, na které bude TV pověšena. Dívat se na ni budu z cca 3,5m. Protože od Samsungu mám TV a mobil, bylo to +. Šel jsem tedy do prodejny datart (musím jedině v datartu, mám dárkovou kartu) a řekl prodejci že si jdu pro Samsung. Prodejce mne ale začal zrazovat, že tato TV je oproti konkurenci v podobě LG a hlavně Sony velmi špatná a začal mi to dokazovat. Pozorovací úhly byly oproti konkurenci opravdu špatné a dále poukázal, že se obraz na promo videu škube a na ostatních značkách ne a barvy jsou oproti Sony nic moc. Prý před dvěma lety začal Samsung osazovat levnější tv horšími panely.. Odešel jsem tedy, ale poděkoval jsem. Včera jsem byl ještě v Electroworldu a ptal jsem se na zančky Sony, Samsung a LG. Zde by si prodejce Samsung klidně vybral. Pak jiný datart v témže městě a zase mi prodejce k samsungu a jeho škubání se nedokázal nic negativního říci. Dozvěděl jsem se, že Samsung má tyto neduhy, LG nemá dobrou černou (mám tmavý obývák) a Sony má nejlepší obraz ale hrůznou konektivitu a krkolomné ovládání smart tv. Stojím tedy před otázkou, jakou TV z datartu vybrat v rozmezí 12tis - 15tis (kdyby to stálo za to, ještě 18tis úplně max). Přicházejí v úvahu tedy tyto:
https://www.datart.cz/televize.html#PRI ... r_570513=1
V případě že by link nešel, jsou to cca tyto modely:
43" LG 43UJ635V
43" Sony Bravia KD-43XE7005
43" LG 43LJ624V
43" LG 43UJ6307
43" LG 43UJ7507
43" JVC LT-43VU72J
43" Sony Bravia KD-43XE7077
43" Samsung UE43MU6172
43" Samsung UE43M5572
43" Samsung UE43M5602

Prosím o radu který z těchto a proč.

Díky MOC
svobik006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 14. 11. 2017 13:14

Cokoliv z toho seznamu bude lepší než LG s jejich RGBW = UJ6, UJ7, SJ80, SJ81.

Prodavač ti vzdy bude cpát to, na co má incentivu - tam, kde je motivace. Je mu jedno, jestli bude zákoš spokojenej nebo ne, jde mu o to, aby prodal vybranou televizi ze seznamu preferovaných produktů.

-- 14. 11. 2017 13:18 --

Předělej stěnu. UHD ve 43" je stejně k ničemu a navíc máš rozpočet i na větší/lepší. Nezapomeň na to, že staré filmy budou ořízlé z boku, nové filmy budou ořízlé nahoře a dole. Na 43" ze 3,5m tak ve finále uvidíš úplný prd.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djpiecka1 14. 11. 2017 13:29

svobik006 pokial mate priestor, kupte vacsiu tv. aspon 50 - 55. A kusok Vam pomozem, JVC a LG mozete rovno vynechat. skuste pokial moznosti stenu prerobit resp. rozmiestnit inaksie. raz vas to bude mrziet, ze ste nekupili nieco vacsie.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod svobik006 14. 11. 2017 14:31

Děkuji zatím za odpovědi, ale rozměry stěny jsou dané. Byt je teď v rekonstrukci a víc už toho nevymyslím, navíc v současném bytě mám 40" TV Samsung a dívám se na ní ze 3,2 metru a zdá se mi to dobré. Držme se prosím rozměru TV 43". Ocenil bych, pokud by jste své názory podložili něčím konkrétním. Proč třeba ne LG a JVC.. Je to jen Vaše osobní prefence, nebo to má svůj podstatný důvod. Jinak třeba RGBW beru jako papírové negativum, ale v prodejně jsem to na TV od LG nepoznal. A to stála vedle RGB TV..
svobik006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djpiecka1 14. 11. 2017 14:46

svobik006 pozrite sa sem: od jvc necakajte absolutne ziadne buduce aktualizacie systemu samotneho, nakolko jvc uz daavno nie je to, co byvalo a vyraba ho slovensko - polska firma UMC, tak ako aj sharp. No a k tomu LG: mam mesiac tv LG 55UJ6307 a co sa tyka obrazu, tak nemenil by som ho v tejto cenovej kategorie v akej tento tv je, za nic. Bol som osobne v predajni, mal som moznost vidiet rozdiel medzi VA a RGBW od lg a nerozoznal som ziadny rozdiel naozaj. Prave na tv od LG sa mi zdal ten obraz kvalitnejsi a lepsi. Nakolko mam pomerne velku obyvacku a sedacku v tvare U mi prisiel LG vhod aj co sa tyka pozorovacich uhlov. A preco som Vam potom napisal ze LG nie, ked som s nim spokojni??? No preto, lebo by ma tu ukrizovali, ze ako si vobec mozem dovolit tvrdit ze tv od LG su dobre nedajboze som s nim spokojni. A odpovede ze som slepec ked nevidim rozdiel v zobrazovani sa na mna nehodia, nakolko mam 30r., chodim pravidelne na prehliadky ku ocnej a okuliare nenosim. HOWK
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 14. 11. 2017 15:07

https://www.covybrat.cz/recenze-lg-49uj6307/
http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uj6300
https://www.tvfreak.cz/rgb-vs-rgbw-lze- ... ne-4k/5639

Je to to nejhorší, ale nikdo ti nebrání to koupit. Jen to chápej tak, že si kupuješ šunku, která má jen 60% masa a vedle se za stejné peníze válejí šunku s 90% masa.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djpiecka1 14. 11. 2017 15:35

svobik006 rgbw panel od LG je fakticky 3k a nie 4k. Rozdiel medzi 3k a 4k nerozoznas volnym okom ani keby si sa postavil na hlavu.....nerozoznam to ani ja, ani ty a ani indeshit. A uhlopriecka 43 palcov.....tak tam pri dobrom podotykam dobrom zdroji ako napr. film nerozoznas niekedy rozdiel ani medzi hd a full hd. V tvojom pripade to bude viac-menej len o tom ze budes mat 4k tv (ak od lg tak 3k), budes moct povedat ze to mas, v skutocnosti to momentalne nevyuzijes.....no mas to. V tomto pripade si nechces radsej polozit otazku ci pre teba nebude vhodny full hd tv??? A nechcem zbytocne ripat, no indeshit sa ti tu bude ohaniat tymito 3 ci 4 odkazmi pomerne dlho. Indeshit, prijmy moje pozvanie sem na slovensko medzi nas sedlakov, prines aj ku mne osobne tv RGB s 55 palcom s VA penalom v cenovej kategorii do 700 eur, postav ho vedla mojho a potom sa mozeme bavit dalej a ak budes mat pravdu, tak sa ti vdacne uklonim a boskam zem po ktorej chodis. Len tu uz prosim ta ntrapos s tymi 4 testami neakych skorumpovanych recenzentov ktorych evidente neplati nikto iny nez SAMSUNG a SONY.
Naposledy upravil djpiecka1 dne 14. 11. 2017 15:45, celkově upraveno 1
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 11. 2017 15:44

djpiecka1 píše:svobik006 pozrite sa sem: od jvc necakajte absolutne ziadne buduce aktualizacie systemu samotneho, nakolko jvc uz daavno nie je to, co byvalo a vyraba ho slovensko - polska firma UMC, tak ako aj sharp.
UMC je vyhradne slovenska firma (v Poľsku len prevzali tovareň od Sharpu) a JVC televizory nevyraba. Licenciu na značku JVC ma turecky Vestel, a tie televizory sa daju najsť pod rôznymi značkami, mimo inymi aj pod značkou Panasonic.
svobik006 píše: Je to jen Vaše osobní prefence, nebo to má svůj podstatný důvod. Jinak třeba RGBW beru jako papírové negativum, ale v prodejně jsem to na TV od LG nepoznal. A to stála vedle RGB TV..
V predajni toho ani veľmi nenaporovnavaš, tam na to nie su najidealnejšie podmienky. Plus je treba to patrične ponastavovať. Doma, večer to je o niečom inom ako v predajni.
Je sice pravda, že to falošne rozlišenie na tej uhlopriečke pri tvojej vzdialenosti neroznaš, len ono to ma aj ine negativa, ktore vidieť je (nie uplne najpresnejšie farby, vyššie riziko cloudingu, zla čierna a kontrast...). Tie panely v tych TV proste nie su dobre. Oproti normalnym panelov tam je priliš veľa "ale".
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djpiecka1 14. 11. 2017 15:49

ryan sorry sekol som sa v statoch. no pofiderne to je aj tak, nakolko to uz so samotnou znackou JVC a Sharp (ktore mimochodom v minulosti mali dobru povest aj kvalitu) nema nic spolocne. Hold europski trh ma ine poziadavky a tieto znacky v azii nadalej vyrabaju tv, len v europe sa doslova zapredali.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 14. 11. 2017 16:53

Sharp má v UMC Slovakia většinový podíl (od letošního února).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod svobik006 15. 11. 2017 17:03

Tak jsem myslel, že se tu dozvím něco, co mi k rozhodnutí pomůže, ale vidím, že se debata stáčí úplně jinam.. ŠKODA.
svobik006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 11. 2017 17:18

Veď to podstatne tu už odznelo, takže chyba je vo vašom prijmači. UHD je v tejto veľkosti zbytočnosť, LG sa z vyššie uvedenych dôvodov kupovať neoplati, rovnako JVC. Čiže z toho vychadza niektory z tych FHD Samsungov. Nejak už neviem čo by take malo odznieť aby si sa "niečo dozvedel".
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djpiecka1 15. 11. 2017 18:17

Svobik ved nikam sa to nezvrtlo, proste suhlasim s Ryanom. Zoberte fullhd od samsungu a budete spokojni urcite. To uhd nema zmysel naozaj.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod svobik006 16. 11. 2017 16:56

Dobře, ještě tedy jeden dotaz k Samsungu. Je lepší koupit pětkovou řadu s dalším vyšším číslem, příkladně 5572, nebo za podobnou cenu vyšší řadu 6 s nižším číslem, příkladně 6172. Jedná se tedy o to, zda li je prostě lepší šestková řada bez ohledu na další číslice označení, nebo "572" je víc než "172".

Děkuji.
svobik006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 11. 2017 17:00

Nie, 6-kovy rad nie je lepši.
Len je to už ina kategoria (UHD), preto ma ine čislo. V tvojom pripade to UHD ale nema žiaden zmysel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků