KD-55XE9005 vs 55 QE55Q7F

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mike.007 14. 11. 2017 19:34

Dobrý den pánové,

řeším dilema mezi ( použití, satelit, PS4, provoz cca 8 hod denně )
55" Sony Bravia KD-55XE9005
cena 38 000,- (plus dostanu bonus 3 800 na libovolnou útratu v obchodě)
doporučili mě nechat udělat kalibraci za 990-,Kč, je to nutné ?

a nebo

55" Samsung QE55Q7F
cena 41 900,-

poprosím o rady, zkušenosti
Naposledy upravil mike.007 dne 14. 11. 2017 21:38, celkově upraveno 1
mike.007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djpiecka1 14. 11. 2017 19:52

Zobral by som Sony a kalibracia je podvod.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 11. 2017 20:44

Mám osobní zkušenost se Sony z výběru. Nejen z obchodu, ale osobní. Televizor, přestože nejsem příznivce Androidu, mě velice překvapil a považuji ho za hit letošního roku. Druhý neznám, nicméně některé modely Samsung, mě letos moc nepřesvědčily.

Pokud někdo potřebuje kalibraci, protože ví, že pozná rozdíl a ten rozdíl po kalibraci mu bude vyhovovat, pak jediná cesta je skutečná kalibrace se sondou a člověkem, který jednoznačně ví, co dělá. Zde si nejsem zcela jist, do jaké míry se skutečně jedná o přesné a dokonalé nastavení televizoru, které z něj vymáčkne maximum.

Ono někdy stačí si vzít hodnoty, které jiní doporučují, odzkoušet je a spokojenost přijde. A když ne, následuje drahá, ale profesionální kalibrace.

Jak jsem psal jinde. Jestli někdo netuší, jak vypadá barevně dokonale kalibrovaný obraz, zkuste někde najít OLED Panasonic TX 65EZ1000E a přepnout si jednotlivé obrazové profily. Ne, z každého televizoru toto skutečně nedostanete. Nicméně budete mít alespoň ponětí o barevně přirozeném, kalibrovaném - přesném obrazu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djpiecka1 14. 11. 2017 20:56

mike.007 ak sa predsa rozhodnete ze zoberiete Sony, tak naozaj nic nepokazi. Tento tv je produkt r.2017 a nema fakt okrem obcas haprujuceho Androidu (za to tv nemoze, ale system) ziadny minus. Fakt sa nedajte na ziadnu kalibraciu nahovorit a berte to len ako nieco, co vyuzijete vtedy, ked Vas kalibracne meradlo vase oko sklame. Pripajam Vam link na youtube, kde najdete komplet cele kalibracne nastavenie konkretne tohto tv (tam je ale velkost 65 palcov, no model je uplne ten isty).
LINK: https://www.youtube.com/watch?v=FFsRJ3EU8Dg
djpiecka1
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků