sestava 5.1 do 30000kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 6. 11. 2017 19:09

check píše:

Jde o to,že avr ještě nemám a budu mít pravděpodobně až někdy začátkem prosince. Radši přišetřím nějakou tisícovku a vezmu krapet něco lepšího. A i kdybych avr už měl,tak by poslech nebyl asi možný. Jsou to výstavní kusy z prodejny Pánský dvůr a leží zabalené někde ve skladu. A co se týká sterea,tak to asi neklapne (možná časem do jiného pokoje),protože mě jde teď převážně o filmy. Manželka je filmovej maniak :).

-- 6. 11. 2017 19:29 --

johanx píše:Já nevím, třeba tato nová Yamaha RX-V483 https://www.l-e.cz/receivery/5-1-kanalu ... gKRHfD_BwE která se může pochlubit cenou EISA a zbyde ti i na káble. :-) Vlastně jsi chtěl spíš bazar... Zvukově Cambridge Audio je dobrý ale nemá ty fičurky.

U té yamahy mě trochu zaráží toto "Dynamická síla na kanál (8/6/4/2 ohm): - / 110 / 130 / 160 W
". Já tomu teda moc nerozumím,ale neznamená to 6/4/2 ohm krátkodobé zatížení. Jako že repro je 8ohm,ale muže u něj dojít k poklesu třeba i na 3 ohm. Četl jsem něco podobného v jiném vlákně a třeba jsem to nenapsal dobře,ale tak nějak jsem to pochopil. Jinak jsem u ní nenašel podporu internerových radií (nebo kdyžto má wifi,tak to už podporuje?) a arc. Nebo to arc už podporují všechny aktualně prodávané avr? Nějak v tom všem trochu plavu.
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 6. 11. 2017 19:57

Já tomu rozumím tak, že když udávají výkon při 2 Ohmech. tak 4 Ohmové repro lze bez problému připojit.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 7. 11. 2017 12:17

Pokud to je tak jak píšeš,tak ten výběr bude o dost větší.
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod check 8. 11. 2017 23:44

Jediné směroplatné údaje jsou v PDF technickém listu od výrobce. IHF je krátkodobý výkon, což je údaj k ničemu, něco jako údaj o výkonu PMPO z 90. let. K ničemu.
Jediný údaj, který rozhoduje rozhoduje je udaj o trvalém výkonu při definovaném zkreslení (výkon udaný při 0,1% zkreslení už je o třeba 10 W menší než při 1 %) v technickém listu od výrobce respektive návodu - na konci bývá tabulka. Co píše výrobce nebo nedejbože prodejce na webu nemusí být pravdivé, protože do toho už kecají markeťáci a ti samozřejmě napíšou co nejvíc watůch, aby prodali.
Rovněž je potřeba najít údaj o nastavení impedance, buď je přepínač v zádu na panelu a je to vidět z fotky a nebo se impedance nastavuje v menu.
U Yamahy RX-V483 píšou 6 nebo 8 Ohm, takže reprobedny by měly mít minimálně 6 Ohm. Nicméně pokud by se jednalo o jeden pár repro 4 Ohm s minimem impedance alespoň 3 Ohm a zbytek párů beden by byl 6 Ohm, tak bych se toho nebál.
check
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 9. 11. 2017 07:17

Díky za vysvětlení. Přední repro jsou 4ohm včetně středu a zadní satelity 8ohm. A hudbu bych chtěl pouštět ve stereu,tak bych chtěl mít fakt jistotu,že něco nepo*eru. Pro repro si jedu v pátek 17.listopadu a už se nemůžu dočkat :). Jinak z avr se mě zalíbil Marantz SR5010 nebo 5011 (nevím jakej je mezi nimi rozdíl). Ten zvládá 4ohm (podle toho co jsem vyčetl) bez problémů a má vše co bych chtěl. Stojí sice o něco víc než je můj rozpočet,ale v Německu by se dal sehnat trochu levněji. Má s tímto avr někdo zkušenosti a nevíte jak je to se zárukou třeba z německého amazonu? Jestli se dá případná reklamace řešit u nás?
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 9. 11. 2017 07:44

musel by jsi poslat do DE amazonu, tady ti to nikdo nevyreklamuje. Když by jsi to šel dát někam do servisu tady v čechách, tak by ti podle sériového čísla řekli, že jsi to koupil v Německu a ať si to vyreklamuješ kde jsi to koupil. ;-)
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 12. 11. 2017 19:17

A co říkáte na toto ONKYO TX-NR717. Na hifibazaru ho mají za 9000kč a má vše co jsem po avr chtěl. Utratil jsem 3500kč za kabely,tak by se mě ta bazarová cena dost líbila. Teď ještě něco mimo téma,ale s mím výběrem to souvisí. Manželka by chtěla kvůli filmům 5.1,ale já bych chtěl zase stereo. Vím,že se dá poslouchat i stereo z avr,ale asi to nebude žádná sláva. Proto mě napadlo,že pořídím avr a časem sobě stereo. Dá se to spolu nějak propojit,bez toho abych pořád přepojoval kabely na repro? Nebo dá se pořídit neco co bude hrát slušně ve stereu a přitom i nějak v 5.1? Myslím tím něco v mé cenové..
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 12. 11. 2017 19:48

Klidně zůstaň u Onkya, umožňuje vyvést-propojit v budoucnu přední kanály ( Pre out ) do zesilovače, který ale bude muset mít vstup Main in. Pak spustíš AVR současně se zesilovačem, na zesilovači zvolíš vstup Main in a hlasitost si budeš regulovat AVR-kem. V budoucnu si připojíš k zesilovači třeba CD, tape, gramec, k AVR třeba jen Bluray. Přední bedny budeš mít zapojené k zesilovači, centr a zadní k AVR, takže kvalitní poslech budeš mít zaručený a pokud si pustíš film přes AVR, zapneš i zesilovač a tradá.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 13. 11. 2017 12:33

Tak Onkyo už je prodané. No nic budu hledat dál. Jinak kde v popisu najdu,který avr podporuje Pre out nebo z čeho to můžu poznat?
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 13. 11. 2017 14:19

Screenshot-2017-11-13 Zesilovače Creek Evolution 50A.png
NAD T-748 v2-zadek.jpg
Dívat se do specifikací a na zadní část jako u AVR NAD T 748v2.
Zesilovač pak může mít vstup pojmenován třeba AV Direct jako Creek Evolution 50A
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 13. 11. 2017 16:12

Díky. Zase su o něco chytřejší :)
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 14. 11. 2017 18:19

Tak jsem si vybral nakonec Onkyo TX-SR876. Není to nic novýho a nemá to ani ARC,ale při své váze to snad na ty filmy bude dobrý. Navíc je na to rok záruka. Má i Pre out,tak do budoucna nebude problém propijit zesilovač. Náhodou je taky z Ostravy,tak to vezmu v pátek jedním vrzem i s repro. Nebo si někdo myslíte,že je to špatná volba? A mohl bych propojit 4 ohm bedny jako bi-amp? Podle zadního panelu mě to moc nepřipadá. Chtěl jsem sem dát obrázek zadního panelu,ale byl moc velkej (zmenšit ho neumím) a ty co by sem vlezly,tak zase nebyly k prěčtení :(.

Edit: Tak pokud jsem to teda správně pochopil,tak jde propojit do předního repra dva zesilovače. A u toho by to mělo být omezený na 8 ohm. Ale bi-amp by snad na 4 ohm repro jít měl nebo se pletu?
Tady je obrázek v horší kvalitě.
Přílohy
Onkyo_TX-SR876_back.jpg
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 14. 11. 2017 21:28

Screenshot-2017-11-14 Onkyo TX-SR 876 specifikace z www.onkyo.com.png
Jsou stejné modely určené pro různé regiony ( EU,Kanada...) takže stejný model může být vybaven jinak. Na tom obrázku je impedance 8-16Ohm ale díval jsem se na stránky Onkya a tam je 4-16 Ohm http://www.intl.onkyo.com/downloads/man ... nual_e.pdf
Ideální by bylo, kdyby ti prodávající vyfotil zadek, ne svůj, samozřejmně. A pokud ho kupoval v ČR, pak by měl mít i český tištěný manuál. Bi-amp půjde taky. Nastavíš si v menu impedanci na 4 Ohmy. Podrobnosti v manuálu.
Tady ještě nějaké čtení https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... o-tx-sr876
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 18. 11. 2017 22:47

Tak kamaráde, jak jsi dopadl v Ostravě. Máš to už doma a instaluješ? :-)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 19. 11. 2017 09:24

Pár let zpátky jsem řešil podobnou sestavu, nakonec jsem skončil u Marantz nr1403 a Tannoy v4i a vri, je to sice sestava 4.0 místo 5.1, ale v4i dokážou jít až na 32Hz bez většího poklesu, takže sub do teď nemám. Řešil jsem ale převážně hudbu, filmy až sekundárně.

Na filmy nejsou špatné KEF E305, hlavně zaberou minimum místa.
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků