Výběr bezdrátového protokolu pro sluchátka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod japkoslav 8. 11. 2017 14:34

Zdravím,
protože se mi nedaří nikde najít nějaké relevantní informace, rád bych se poptal zdejšího osazenstva o radu při výběru bezdrátových sluchátek / mobilního telefonu.

Problém se má tak, že plánuji nákup telefonu (možná LG V30, možná iPhone 8 Plus) a nákup sluchátek (asi Bowers & Wilkins PX) a můj dotaz zní, která platforma mi poskytne lepší zvuk.

Apple podporuje AAC, Androidové telefony podporují od verze 8.0 - aptX, aptX HD a LDAC od Sony.
Ale co je lepší?
Sám předpokládám, že bude aptX HD / LDAC lepší volbou, ale raději se poptám než udělat nějakou botu nebo jen jednoduše nevyužít plný potenciál.

Vím, že na fóru o audiu to asi nehrozí, ale prosím zdržte se narážek na jednu či druhou mobilní platformu, jde mi čistě o zvuk.
Díky ;)
Headphone enthusiast
japkoslav
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 11. 2017 14:58

Ak sa rozhodujes medzi V30 a iPhone, tak LDAC z hry asi vypadava, nie ? LDAC od Sony je na tom zvukovo najlepsie, otazne je, ci to dokazes pocut, aptX je dostatocne kvalitny protokol na prenos zvuku. Pri LDAC by si musel mat myslim aj telefon, aj sluchatka Sony, aspon myslim, ze to je len pre Sony zariadenia - na rozdiel od aptX a AAC.
Pri aptX u androidu mas viac moznosti vyberu a podpory zariadeni ako pri Apple, aj ked su sluchatka (ako tie BW), ktore podporuju oba protokoly.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod japkoslav 8. 11. 2017 15:13

Klíčové slovo možná bylo v původním příspěvku - zatím jsem ve fázi výběru.
Pokud se nepletu, tak s Androidem 8.0 bude každé zařízení podporovat LDAC.
https://www.androidauthority.com/sony-ldac-codec-790690/

Jde mi čistě o to, který protokol by byl lepší a eventuálně proč je jiný protokol naopak horší.

Rozdíl snad budu slyšet, vlastním podstatně lepší kousky než prdítka od Bowers & Wilkins ;) (Sennheiser HD 650, 800, Fostex TH900 apod.) jen jsou drátová a ne tak šikovně přenosná.
Headphone enthusiast
japkoslav
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 11. 2017 15:44

Dobra sprava a dovod cim skor presedlat na susienky Oreo aj pre mna. :) Fakt je, ze tym, ze Sony svoj LDAC nechcelo dat tak lahko, si samy pilili konar pod sebou, ak ho spristupnia do androidu, kodec ma sancu.

Ak sa pytas, ktory je lepsi, tak asi LDAC, ved je aj novsi. Podporuje 96kHz (aptX aj aptX HD 48kHz), cca dvojnasobny datovy prenos, vyssie frekvencne rozsahy.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků