Pomoc s výběrem sluchátek do 3000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LukanaXT 6. 11. 2017 10:10

Dobrý den,

jako laik, bych Vás chtěl poprosit o rady, názory, tipy k výběru sluchátek.

- Sluchátka budu používat na cestách (do práce v městské hromadné dopravě, dovolená letadlo, v přírodě)
- Uvažuji o konstrukci s hlavovým mostem (otevřená, uzavřená) - nevím zda to píšu správně
- Cena by neměla přesáhnout 3000,- kolem 2500,- by bylo fajn :-)
- Jako přehrávač budu používat FiiO X1.
- Hudba, kterou přes ně budu poslouchat: Mike Olfield, Jean Michell Jare, Hanz Zimmer, Pink Floyd, Kraftwerk ... občas klasiku a z opačného pólu nějakou elektronickou taneční hudbu (techhouse, techno apod.)
- Doteď jsem používal Koss Porta Pro, respektive Koss KSC35, které měly stejné měniče. Zvukově byly pro mě ucházející (s ohledem na cenu a stáří), ale špatně tlumily okolní hluk a špatně se nasazovaly.

- Od nových sluchátek bych potřeboval, kromě toho aby co nejlépe hrála za těch podmínek a s hudbou, co jsem zmínil výše Dále aby to nebyla žádná těžká monstra, a aby se daly případně složit a nezabíraly v batohu moc místa. V závěru budu asi zohledňovat i designovou stránku, aby se mi i trochu líbily.

- Zatím jsem si našel tyto dvoje:
https://www.alza.cz/marshall-monitor-bl ... tm#recenze
https://www.alza.cz/sony-mdr-xb950apb-d ... tm#recenze

Asi by bylo pro mě nejlepší si je vyzkoušet, ale ani nevím jestli třeba v Praze taková možnost někde je.

Proto budu rád za Vaše postřehy a rady a případné tipy.

Předem moc děkuji

Lukáš
LukanaXT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 6. 11. 2017 15:48

Ano je. Audigo.cz
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 11. 2017 16:53

Vypočuj si tam ak bude možnosť aj Beyerdynamic Custom Street, a aj keď trochu drahšie tak aj u-jays a Audio-Technica ATH-SR5.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukanaXT 7. 11. 2017 08:42

Ryan Giggs píše:Vypočuj si tam ak bude možnosť aj Beyerdynamic Custom Street, a aj keď trochu drahšie tak aj u-jays a Audio-Technica ATH-SR5.


Díky moc za tipy, všechny tři vypadjí velmi zajímavě jak parametry tak vzhledově a úplně upozadily ten můj předchozí výběr. Už se těším, až je vyzkouším.
LukanaXT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick123456789 23. 2. 2018 10:43

Zdravím,
ať nezakládám nové vlákno, vecpu se sem. Sháním uzavřené sluchátka (kolem uší / na uši - to je jedno) na chodby ve škole, venek, cestování, popř. k počítači v klidném prostředí k práci - když nechám youtubu volný průchod jeho fantazii - takže klidně 1 h + (ale naní to není majoritní). Byly by používány hlavně na metal, rock, ale i na nějaké ty akustické záležitosti a všelicos, co mi příjde do cesty (country, house,..). V součesnosti používám Senny HD 201, u kterých mi chyběly basy. Vyzkoušel jsem Marshally Majory 1 a zklamaly mě středy, výšky hrající jakoby přes hadru, basová složka velmi potěšila. Jako lepší alternativu jsem zvažoval Monitory (můj zájem si vysloužily hlavně ty čarovné vyměnitelné vložky). Dále mi byli doporučeny AKG Y50. Můžu za ně obětovat cca 2500 Kč. Audigo je pro mě nedostupné, a nevím, kde jinde je porovnat na vlastní uši. Pokud má někdo možnost porovnat AKG a Monitory (s vložkama i bez nich), popř. i víše uvedené Beyerdynamic Custom Street, nebo jiné alternativy, za radu bych byl rád.
Předem díky.
Nick123456789
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků