Sluchátka pouze na filmy - cca 3.000 ?!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 13. 10. 2017 12:08

Ahoj,
přišel jsem požádat o radu co koupit.Do poslední doby jsem vždy filmy pouštěl přes repro, jenže to už ted moc nejde, takže potřebuju sluchátka.Jedinou zkušenost se sluchátky mám s těmi mými (bezdrátové Playstation Gold), takže jsem začal pokukovat po recenzích, ale stejně se nemůžu rozhodnout.

Pokukoval jsem po : ATH -AVC500, ATH-AD500X, Beyerdynamic DT 770 Pro, ale nebráním se dalším.
Zvuk mám rád hutný (Jurský park, Transformers atd.-filmy pouštím kvůli audio-vizuálu, ne kvůli příběhu) a chtěl bych se opravdu přiblížit co nejvíce tomu "kino zvuku", pokud je to možné.

Co se týče připojení, tak budou v pc (Integrovaná zvukovka v desce ASUS B150 PRO GAMING).
Od toho se odvíjí má druhá otázka.Jako další věc mám koupit co??? Xonar u5/7 či FiiO e10 ??

Díky moc za odpovědi.
Pan.Orel
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 13. 10. 2017 23:45

Pokud to má být jen na filmy, tak bych vzal ATH-AVC500 a víc neřešil.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 14. 10. 2017 18:04

Díky Wolve, sluchátka jsem po pár SZ s _daRK vybral DS6500.Takže filmy by jsme měli vyřešené.
Teď ještě druhý dotaz.Co na soundtracky/pěvecké sbory/metal ???
Pan.Orel
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 15. 10. 2017 12:38

Dělit finance mezi dvoje sluchátka je imho nesmysl. Lepší je pořídit jedny pořádné sluchátka a používat je jak na hudbu, tak na filmy. Kolik do toho můžeš celkově investovat (sluchátka i DAC/AMP)? Jaký preferuješ zvuk? Chceš sluchátka uzavřená nebo mohou být otevřená?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 10. 2017 14:42

Někdo nechce zbytečně "opotřebovávat" dražší sluchátka. Já mám taky sluchátka rozdělena na ty dražší (Elear, TH-X00) a levnější (DT770). DT770 používám denně na filmy/u PC a ty dražší pouze na poslech hudby.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 15. 10. 2017 14:55

Chápu a mám to podobně, ale správně píšeš dražší a levnější. On chce koupit dvoje levnější a to je blbost.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 15. 10. 2017 15:30

No dobře, levnější píšeš.... ale přece drátové sluchátka (třeba ATH AD500X), budou mít zcela jiný přednes u soundtracků či metalu než ty bezdráty, ne?Od těch bezdrátů zřejmě neuhnu(pokud se mi vyloženě nebude líbit zvuk a prostor).
A co máte na mysli pokud řeknete "drahé" sluchátka?
Pan.Orel
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 10. 2017 15:54

Tému "drahé" sluchatka by som neotvaral. Pred rokom a pol som kupoval AVC500 za 90e a uz vtedy som mal pochybnosti, ze také "drahé" sluchatka niekedy ocenim :)
Šialenci (v dobrom) su ochotní dat aj 1000eur za sluchatka.
Ak by si vyskúšal "drahe" sluchatka, asi by si na to inak pozeral ako dnes.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků