Xtreamer (asi) zemřel - čím ho nahradit?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MistrCzech 3. 10. 2017 12:16

na displeji AVR se musí objevit např. DTS HD - toto ti těžko ověřím, když AVR nemám,
jedu na normálních stereo reprákách za 12k.
T95Z Plus - neznám. (ale když jede taky na Androidu s Kodi pravděpodobně bude umět to samé)
Víc asi neporadím.
Pro mé potřeby filmy, seriály z usb disku + YouTube + Stream.cz z netu po kabelu ideál
(filmy kopíruji přes usb kabel od PC)
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 10. 2017 15:09

MacPhenom píše:A ty bys mu uměl pomoct? Samozřejmě to zaplatím.. V praze/praze východ ho můžu přivézt a kamkoliv jinam poslat poštou. Zkoušel jsem na něj připojit trafo ze starší verze Xtreameru a vyměnit baterie v dálkovém ovladči O:-) kupodivu ani to nepomohlo.
Musel bych to nejdřív vidět otevřený na aspoň trochu podrobnejch fotkách (klidně do mailu), abych dokázal říct, jestli ty potřebný elektrolyty jsou u nás k sehnání. Dobrý by bylo otevřít a nafotit i napájecí "trafo". Samotná fyzická výměna pak už bejvá menší trabl, než sháňka konkrétních typů a specifikací, protože "soudruzi z Číny" většinou používají jinak nedostupný rozměry součástek - nejobvyklejší jejich šprajcy jsou radiální elektrolyty (váleček s oběma vývodama na jednom čele) s nestandartním poměrem průměr vs. dýlka - buď to jsou těsně k sobě našlapaný tenoučký válečky s dýlkou klidně i dvojnásobnou proti běžným elytům podobnýho průměru - pak je obrovskej problém nový kondíky natlačit vedle sebe, anebo (a to je někdy ještě horší pro případnou opravu) osazujou kondíky ve tvaru nízkejch válečků až kotoučků většího průměru - a hned nad ně plechovej kryt. Dostat do takovýho prostoru standartně dostupný součástky je pak vražda - anebo člověk vyplázne raketu za atypický provedení jinak naprosto běžnejch součástek nakoupený odkudsi zpoza Veľkej Mľáky ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod leroj 3. 10. 2017 17:31

je to zlé, je to zlé, je to zlé... a nejen proto, že ta oprava není jednoduchá (pokud je vůbec možná), ale i proto, že jsem trochu gůglil ohledně T95Z Plus a zde jsou výsledky:
https://avmania.e15.cz/android-prehravac-sunvell-t95u-pro-prehraje-vse-i-neco-navic
https://www.cnx-software.com/2016/08/15 ... 2n-tv-box/
z toho vyplývá, že vzhledem k absenci DTS HD a True HD je to dobré tak pro někoho, kdo toto nepotřebuje a potřebovat nebude. jedině že by od té doby vylepšili firmware, ale tomu moc nevěřím.
taky je fakt, že dnes už tam je Android 7.1, ale zázraky bych od něj nečekal...

no a taky nepředpokládám, že to Evolveo bude funkčně jiné - jsou to všechno stejné vnitřky, akorát s jinou krabkou
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 3. 10. 2017 22:33

to Ekkar
Zítra to nafotím!

to Všichni
Kurýr mi přivezl EVOLVEO MultiMedia Box M4, už pár hodin se tu s ním trápím a za tu dobu jsem zjistil že je to typický android, tedy šmejd který má umět vše ale pořádně na něm nejde nic. V balení nejsou baterie do ovládání.. achjo. Po spuštění aplikace Kodi jsem se bez problémů připojil na NAS odkud sdílám videosoubory, hned první video které jsem zkusil přehrát na sabě mělo značné artefakty (viz foto 1), po tom co jsem v menu vypnul hardwarovou akceleraci tak se to samé video přehrávalo správně a na jiné s artefakty jsem zatím nenarazil. Poté jsem se dal do nastavování titulků, výchozí nastavení je veliký tučný text na dolním okraji videa, naštěstí se mi to po dlouhém klikání podařilo dostat do stavu kdy je to přijatelné. Ovladač zařízení je naprosto k ničemu protože neobsahuje téměř žádné ovládací prvky. (viz foto 2) Tlačítko "play/pause" je schované mezi dalších 7 zbytečných a tlačítka "stop" a "další/předchozí" tu nejsou vůbec! Pokud během přehrávání zmáčknete "ok" tak se tlatíčko "stop" zobrazí a vy na něj musíte najet šipkou doprava a potvrdit "ok" (viz obrázek 3)... JAK POHODLNÉ >:-( ale tlačítko "další soubor" jsem prostě ještě neobjevil... Během těch pár hodin už mi zařízení taky 2x zamrzlo, jednou z toho s hláškou "Aplikace systém android nereáguje". (viz obrázek 4) Mrazí mě z toho co jsem koupil a s láskou vzpomínám na ten prý dávno překonaný Xtreamer.
Přílohy
evolveo1.jpg
evolveo2.jpg
evolveo3.jpg
evolveo4.jpg
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 4. 10. 2017 06:37

Pěkné postřehy, díky za ně! Ty HD formáty zvuku asi neotestuješ jak je to baští / nebaští, viď? :-( Na druhou stranu co by člověk mohl čekat od krabičky z číny za 2500,- - viz můj předešlý příspěvek. Pokud by jsi ještě na něco přišel, budu rád za každý poznatek.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ligo 4. 10. 2017 08:23

MacPhenom...Ahoj tiež som majitelom Xtreameru Pro zatial šlape ako hodinky ale už ho skoro vobec nepoužívam. Od kedy som narazil na Kodi v podstate všetky filmy a serialy streamujem. Práve čakám každým dňom mi má doraziť nová android krabička https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607555.html brat už nejaký ten čas používa predošlu verziu s 2Gb RAM a spokojný bez problemov to šlape. Tu je recenzia https://avmania.e15.cz/beelink-gt-1-and ... -cenu-test je na to aj slušná podpora http://www.bee-link.com/forum.php

No ale ak by si chcel absolutnu špičku MMC tak jedine Nvidia Shield https://avmania.e15.cz/nvidia-shield-an ... -prehravac
Ligo
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 4. 10. 2017 10:55

Ligo: ano, pro ty, kteří to mají na streamování, nebo přehrávání stažených souborů bez větších nároků, tak je to supr. Ovšem pro nás náročnější :) je to zřejmě, bohužel, opět k nepotřebě

Schválně:
mohl bys, až to dorazí, vyzkoušet jak si poradí s kopií DVD a BD? zvládne to i DVD a BD menu a pošle to přes HDMI do receiveru i DTS HD? pokud toto přehrávač neumí, tak je pro mě (a nejen pro mě) bezcenný.
O té Nvidii jsem také uvažoval, ovšem dočetl jsem se, že toto také neumí!
Bohužel je dnes ve všem nacpaný nějaký systém (nejčastěji Android) a tím je hotovo.
Smutné je, že se tyto nedostatky nedočteš ani v recenzích - každý je ohromen konektivitou a množstvím nepodstatných ptákovin, ale na takovou základní věc, jakou je přehrávání kvalitnějších audio formátů se nepodívá
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MistrCzech 4. 10. 2017 12:28

Máš tam Kodi 17.4?
Mě tlačítko play-pause funguje úplně normálně, mám to na univerzálním ovladači, kterým ovládám další 4 zařízení.
Kodi má i doplněk, kde si můžeš nastavit, co jaké tlačítko má dělat - keymap editor.
Jde i nastavit tlačítkem zpět, aby prostě vypl video a jel zpátky na výber videí. Je to jen o cviku a zvyku na Kodi. Já na tom jedu 2,5 roku asi je to trochu o zvyku a nějakých znalostech a googlování v tom začátku...
Ale, že by se mi stávalo často, že přestal pracovat to ne, v průměru 1x měsíčně.
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shamp1x 4. 10. 2017 12:53

leroj - ten shield by to měl umět bez problémů, co jsem četl, tak od nějakého kodi 17.3 tam je podpora HD kodeků. https://forums.geforce.com/default/topi ... -shield/1/

http://www.trustedreviews.com/news/nvid ... dr-2938847

https://www.youtube.com/watch?v=cBRQZihugFg

někde jsem to ale viděl v novějším topicu, líbí se mi, že to umí i nějaký USB DVB-T/C sticky, takže když má člověk projektor, prdne to do AV receiveru a vybere se výstupní zařízení projektor a frčí třeba i hokej z ČT HD.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivocky 4. 10. 2017 13:12

Tak něco pododného jsem řešil taky,ale z duvodu že muj starší Egreat R-200s neumí Kodi jinak

plná spokojenost a je to stále muj hlavní přehrávač na stažené filmy.
Na stream přes Kodi jsem pořídil Minix Neo U9-H Android 6.0 a plná spokojenost zvuk HD (DTS-HD Master,Dolby True HD 7.1,dokonce i PCM 7.1) vše pefektně funguje. Nvidia Shield to umí taky ale je o neco dražší a nelíbí jse mi ovladač.
No a když máte dostatečně rychlý internet 50mb a víc jste shopni streamovat i 25gb filmy
ivocky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 4. 10. 2017 14:30

ivocky:
zajímavé... opravdu to umí ty zvukové formáty? že je přehraje to je jasné, ale AVR ti je musí ukázat na displeji - pokud ne, tak jsou downgradované do DTS, nebo DD
a co menu u stažených DVD a BD? funguje? pokud ano, tak v čem to pouštíš? v KODI, nebo je tam nějaký player?
mně se to na první pohled jeví stejně, jako ty zástupy androidích krabiček...
ten stream mě netrápí, mám tady ještě sat s linuxem, no ale hodí se. net mám zhruba těch 50 Mb, takže žádný problém
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ovad 4. 10. 2017 15:01

Chlapci vy ste asi ešte nepočuli o LibreELEC. Stačí si kúpiť prehrávač s procesorom Amlogic S905, nabootovať ho z karty a ide vám všetko. Je to taktiež KODI.
Viac si prečítajte tu:
https://forum.libreelec.tv/thread/9319- ... 905-s905x/
Ovad
Junior

Odeslat příspěvekod MistrCzech 4. 10. 2017 15:35

Ano, pravda, nenapadlo mě, je tu možnost i alternativně nainstalovat Libreelec případně SPMC, obojí lze nainstalovat i na ono Evolveo - běží na s905x pokud se nepletu. Nicméně, v mém případě na Libreelecu nejelo pak dálkové ovládání - nedá se tedy říci, že pak každému půjde vše, ale může na tom něco být.

Možná by stálo za to, více zkoušet, než něco zavrhnout na základě prvních dojmů, věřím tomu, že při hlubším bádání vyřešíte 90 procent Vašich problémů s tím Evolveem a třeba i změníte názor.
Určitě by stálo za to okoštovat nejnovější verzi 17.4 + onen doplněk keymap editor a pak třeba psát nějaké dojmy a recenze na ono Evolveo...

Každopádně by mě samotného zajímalo, zda to tedy dá ten 5.1 zvuk skrze nastavení DTS audio passthrough
Obrázek
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivocky 4. 10. 2017 18:24

leroj:
No jasně že umí.Domácím kinem jse zabývám už hodně let tak už něco málo o zvuku vím.
Co jse týče menu (DVD nevím nepoužívám nedívatelný,ale to snad umí každý player,BD nemám odskoušeno ,ani nevím jestli mám něco z menu staženo).
HD zvuky fungují pouze v KODI u playeru např.MX player pouze core.
ivocky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 4. 10. 2017 19:23

díky za info, začíná se mi to líbit. už jsem koukal na
https://www.youtube.com/watch?v=kO_BSWIPmmY
kde je v čase 3.50 tabulka, která potvrzuje co píšeš. tak to snad bude pravda :)
jo a je ke stažení soft pro ovládání přes mobil? nebo aspoň nějaký univerzální - to by se hodilo

některá DVD ujdou - navíc mám ve sbírce dost koncertů, které v HD nevyšly, tak s tím musím holt vyjít.

no uvidím, až se Xtreamer zhorší, tak objednám
leroj
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků