Náhradní kabely pro in-eary - Podělte se o zkušenosti

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 9. 2017 12:01

No já neříkám, že nemůžeš mít částečně pravdu, ale zas tak jednoduchý to nebude. Shopů co nabízí surovou kabeláž za suchý z nosu je mrtě.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 13. 9. 2017 19:03

Na Westone W60 se mi nezdál v dobré kondici origo kabel, prodřená izolace, tak jsem se podíval po náhradě. Zakoupil jsem Fiio RC WT2 za poloviční peníz, co originál. (800,-)
Četl jsem o něm tady chválu, tak jsem se koupě naslepo, za tenhle peníz, ani moc neobával. Posun zvuku asi i díky malé, menší impedanci, výšky posílené, basy více zkrocené. Lepší separace nástrojů. Asi vhodné k tmavším sluchátkům.Třeba s Mojem jsem W60 ani moc neposlouchal, tmavé, tady najednou úplně v pohodě. Ono asi ten origo, asi nebyla žádná hitparáda. Takže jenom přidávám svojí trošku do mlýna, trochu s levnějším železem.. ;-)
IMG_0515.JPG
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 14. 9. 2017 00:10

mrazíkovo píše:No já neříkám, že nemůžeš mít částečně pravdu, ale zas tak jednoduchý to nebude. Shopů co nabízí surovou kabeláž za suchý z nosu je mrtě.


Souhlasim s Mrazikem, kvalitnich prvovyrobcu je, ze bys je na prstech jedne ruky napocital. Spousta dalsich mensich spolecnosti nakupuje u techto prvovyrobcu a to kabely nejvyssi tridy. Nemluve o tom, ze mnoho z nich si necha delat zakazkovou vyrobu a to v maloserii stoji tezky prachy. Vstupni naklad se pochopitelne musi projevit v prodejni cene. Tak je to se se vsim...
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod deewy 14. 9. 2017 19:08

Podle čísla balíku, by u tu Lionheart měl být už zítra.

Necháváte kabely zahořovat?
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 9. 2017 19:10

Není co
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 14. 9. 2017 19:52

Diky Mraziku,

Prave o tomhle nevim co si myslet. Nekde se dopurucuje zahorovat 100+ hodin, ze se tak udajne po vyrobnim procesu uvolni nashromazdene plyny, nebo tak nejak? Hlava mi to nebere.

Rikas teda, ze se dal zvukovy projev nemeni, at je kabel nove vyndany z krabice a nebo je na nem uz neco odehrano?
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod deewy 15. 9. 2017 12:38

Lionheart je doma, jedím slovem WOW. Tak citelný posun jsem ani zdaleka nečekal. Zkusím toho sepsat víc, jakmile projedu písničky pro test.

IMG_0354.jpg
Přílohy
IMG_0355.jpg
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 14. 11. 2017 13:03

tak ted to uz más jiste i zahorené,tak to do nás pust :)
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weefaa 27. 1. 2018 21:09

Prosím, potřebuji pořídit BT kabel s konektorem MMCX pro Fiio F9 PRO. Jsem si vědom, že tím zvukově ztratím, ale pro sportovní aktivity je praktičtější. Je jedno co koupím, nebo jsou přeci jen rozdíly? Děkuji za doporučení.
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 27. 1. 2018 21:49

Koukal bych po BT4.1 a AptX.No a potom po výdrzi na baterku.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 27. 1. 2018 22:06

Ja som kupoval BT66 odtialto https://www.aliexpress.com/store/group/ ... 21122.html
Ale nie MMCX a zatial neprisiel, takže neviem porovnať zvuk, či šumí a aký je dosah.

Alebo si môžeš kúpiť takýto receiver BTI-031 s AptxHD
https://www.aliexpress.com/item/Bluetoo ... 89558.html?
https://www.aliexpress.com/item/Levn-ap ... 13961.html
Predáva sa pod rôznymi značkami na Aliexpresse, eBay a Amazone.
Ak by si použil na Fiio F9 krátky kábel, dal by sa použiť namiesto BT kábla a ešte by si získal univerálnejšie zariadenie, keďže má vstup na 3,5mm jack a môže fungovať aj ako vysielač aj ako prijímač.
Krátke káble sú napr. tu https://www.aliexpress.com/premium/mmcx ... cable.html
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 1. 2018 10:45

Má někdo zkušenosti s kabelem FiiO RC-78B?
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 3. 2018 00:14

Tak jsem si nakonec koupil a nějaký čas již používám(s EarSonics Velvet)kabel Vermilion od Beat Audio Lab.
Každopádně musím uznat,že mrazíkovo měl pravdu.
Kabel je výborně zpracovaný.Čekal jsem sice,že bude dobrý,nicméně předčil moje očekávání a je ještě lepší.
Netrpí na změny počasí(zejm. v mínus pod nulou,kdy běžné kabely tuhnou a mají tendenci praskat),nemotá se(je pružný),část za uchem se nemusí vždy tvarovat(drží stále tvar)a dokonce i vylepšil zvuk(větší zvukový objem).
Zkoušel jsem i kabel Signal(též od Beat Audio Lab),který se mi díky černé barvě líbil více,ale zvukově k Velvetům moc nesedl,neboť projasňoval nejvyšší pásmo a výšek bylo už příliš(hodil by spíše k in-earů,které potřebují "nakopnout" výšky).
Škoda,že se takové podobné kabely neprodávají i u nás v ČR!
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 3. 3. 2018 07:11

akburt píše:tak ted to uz más jiste i zahorené,tak to do nás pust :)

Jedním slovem WAU
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 16. 3. 2018 20:02

Koupil jsem kabel FiiO RC-SE1 (postříbřený měděný kabel s impedancí 0,16 Ω) k 32Ω špuntům Acoustune HS1551CU a oproti stock kabelu (čistá měď) výsledkem je čistší zvuk s výrazně menším množstvým nižších frekvencí a výrazně větším množstvým vyšších frekvencí, mnohem neutrálnější - méně teplé podání středů. Asi jsem nechtěl kabel, který tak výrazně posouvá zvukové podání do neutrality a silně mění množství basů, ale určitou míru potlačení basů a zneutrálnění a pročištění projevu jsem chtěl, takže jsem vlastně s výsledkem spokojený :). Zatím čekám na Toxic Black Widow 2 (čistá měď), což by měl být k těmto sluchátkám opírajícím se o teplé konzistentní podání s převládající basovou složkou ideální kabel. Jsem zvědavý. Za 4 měsíce je doma.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků