Shanling M1

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 9. 9. 2017 14:00

Kabel samozřejmě koupím. Ty rozdíly nejsou asi až tak velké. Ale s Dunu to slyším víc než dobře. Já jsem se domníval (možná naivně) že ten zvuk bude neutrální a prakticky stejný a bude jedno zda hraje PC, nebo M1. Ale tady je pořád slyšet takový ten charakter zvuku M1 jako když hraje přímo na sluchátka. Světlý zvuk, ostré výšky. Každopádně jsem se s tímto setkal i u Fiia X3. Ale i tam to mohlo být způsobeno kabelem. Zkusím ještě objednat kabel na propojení Fiia s Mojo a uvidíme.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 10. 9. 2017 10:22

Update ohledně M1 a problému s Bluetooth:

Aktuálně mám doma 12 kusů M1, sešel jsem se s pár majiteli, vyzkoušel různá bluetooth sluchátka, různé prostředí a další proměnné. Mám z toho následující závěry:

Za prvé, existuje určitá várka, u které je bluetooth opravdu hrozivě špatné. Aneb dejte si přehrávač na dlaň, natáhněte ruku a signál vypadne. Jasně se jedná o vadnou sérii, v tomto případě výměna za nový kus M1 přinese propastné zlepšení.

Dále tu tedy máme standardní nové kusy M1, kde to začíná být trochu složitější.

Velkou proměnnou jsou sluchátka. Kvalitnější bluetooth modely, především velkých sluchátek od Beats, Bose či Sony, fungují naprosto bez problému i v otevřeném prostředí a s přehrávačem v jakékoliv kapse.

Problematické jsou různé čínské bluetooth in-eary/adaptéry jako bluetooth adaptér od KZ, Mee X7 či mnou k testování užívané 1More iBFree. U těchto sluchátek slabý adaptér bohužel vyžaduje silnější bluetooth signál, než čeho je M1 schopno. V otevřeném prostoru to ještě slušně funguje při umístění přehrávače do přední i zadní kapsy na stejné straně tělo jako je bluetooth přijímač(navíc pomáhá mít přehrávač displejem směrem od těla), pokud ale přehrávač přesuneme do kapes na druhé straně těla, signál se vytrácí.

A aby to bylo ještě zamotanější, mí čínští kolegové nejsou schopni tyto problémy s totožnými sluchátky iBFree zopakovat...

Co dál?

Pokud máte M1 vykazující problémy, jaké jsem popsal v prvním bodu, určitě Vám ho vyměním za nový kus.

V ostatních problematických případech mi prosím napište, s jakými sluchátky a v jakých prostředích máte problémy s bluetooth. Ale aktuálně Vím asi nedokážu nijak pomoci.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 14. 9. 2017 07:12

Máte někdo tip na špunty k tomuto přehrávači?Poslouchám hlavně v posteli,tak bych uvítal menší rozměry a pokud možno ne za ucho,teplejší projev,klidně nějaké chi-fi.U nás tak kolem 2000,z číny max.40 USD.Díky.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 15. 9. 2017 12:28

Výborně si rozumí s KZ ZS5. Cenou budeš na polovině plánované částky a osobně nevím o lepších sluchátkách z Číny do 50 USD.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 9. 2017 13:37

standavfr: kúpiš si slušný DAP a chceš kúpiť k nemu sluchatka za polovicu ceny DAP? Nemalo by to byt opačne? ZS5 su neutrálne az svetle sluchatka, detto Shanling M1, tak hrať to nemusí zle v prípade, ze ti ta svetlost vadiť nebude. Mne s nim hrali lepšie trochu temnejsie sluchatka. Asi záleží od hudby, ktorú pocuvas a od nastavení tvojho zvukového organu.
Za mňa doporucim skor 1More triple driver prip.niečo je v bazáre aj od Trinity.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 15. 9. 2017 15:49

zase ZS5 jsou za ucho a celkem velký, i když pohodlný. do postele možná radši ZSE.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 15. 9. 2017 20:16

Neřekl bych,že u špuntů platí přímá úměra mezi cenou a výkonem,viz. třeba MH1 nebo čínské zázraky.Trinity mám Delty 2,pomalu se po roce rozpadají a zvukově nevím proč šli dost dolů,takže Trinity už ne.Nechci prostě už za špunty utratit víc než dva tisíce,na soustředěný analytický poslech mám DT 880,tohle je jen do postele a na procházky.Ty ZS5 jsou za ucho a velké,ale díky za tip.Objednal jsem na zkoušku Soundmagic E80,v polovině recenzí píšou,že jsou teplejší,v polovině o výrazných výškách,tak uvidíme.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 28. 9. 2017 17:28

Chtěl bych poděkovat Bínovi za bleskovou výměnu M1 kvůli problémům s bluetooth. Takový servis se u nás jen tak nevidí.A ty Soundmagic E80 můžu vřele doporučit,zvuk je bez připomínek,po nějakých agresivních výškách ani památky, mají parádní prostor a M1 s nimi nešumí.Nejlépe mi hrají s přiloženými Comply.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 10. 2017 12:15

HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 10. 11. 2017 02:50

I Shanling M1 se dockal noveho firmwaru, ktery prinasi predevsim podporu HiBy Linku na iOS zarizeni.

Google drive link: https://goo.gl/6Hi5vf

Obrázek

New functions:

1. HiBy Link app for iOS system released (beta test version), now any iOS device can be used to control the M3s. How to install guide is included in zip file.

2. Added the DSD native digital output mode.


Changes and fixes:

1.Fixed the problem of the M1s automatically connecting to Bluetooth headsets when Bluetooth is turned off.

2. Fixed the problem of the progress bar not moving during playback.

3. Clock Lock screen was removed to assure more convenient usage. Now current time is displayed only on top of the screen.

4. Fixed other small system bugs
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wawrik 10. 11. 2017 09:32

Je nejaká šanca, že sa namiesto standby módu (od tuším v4.0), ktorý pekne žerie baterku, vráti autoshutoff (do v3.0)?
Sennheiser IE800 + Shanling M1
Lyngdorf CD-1 + TDAI2200 RP + Audio Physic Virgo III
wawrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 10. 11. 2017 10:18

Uz na to nejake stiznosti mam, urcite to zkusim prosadit jako dalsi moznost.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wawrik 10. 11. 2017 10:33

Ďakujem.
Sennheiser IE800 + Shanling M1
Lyngdorf CD-1 + TDAI2200 RP + Audio Physic Virgo III
wawrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boster123 10. 11. 2017 12:50

Je nejaká možnosť pridávania záložiek? Počúvam cez M1 dosť často audio knihy a tam by sa mi zišla funkcia uložiť si počúvanú knihu pustiť si nejakú hudbu a potom sa zasa vrátiť ku knihe na posledné miesto.
boster123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Twen 16. 5. 2018 12:31

Chci se zeptat, jde použít M1 jako BT "anténa" pro počítač? Tj., mám k M1 připojená BT sluchátka, připojím ho počítač přes USB a chtěl bych slyšet zvuky z počítače ve sluchátkách.
PC nemá bluetooth, takže jsme to chtěl vyřešit takto. Ale M1 v módu připojení jako DAC posílá signál jen do fyzického jacku, i když má připojená BT sluchátka a nic jiného.
Twen
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků