75" 4K HDR tv na hraní ps4 PRO a xbox one x

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dewon86 13. 9. 2017 03:03

Hlavně klid. Nechám si přivést tv domů a vyzkouším přes den+noc filmy/satelit/ps4 pro (4K HDR hry). Takto zkusím všechny 3 původní varianty (i ten samsung) a prostě uvidím co bude nejvíc vyhovovat. Ten OLED je dobrá záležitost , ale ta velikost v 75" je cenově někde jinde a jak říkám koukám na to ze 4 metrů (4,2 přesně :-D) takže opravdu radši 75", holt už prd vidím.

V recenzích má ten samsung tragické stmivani, ale celkem ho na hraní doporučuji.

Více však doporučuji všeobecně OLEDY. Zobrazení oled je od ostatních panelů dost rozdílné. Kdyby tam byla větší svitivost ( 2018 modely - ale ta cena :-/ ) neváhal bych.

Panel od SONY je všeobecně TOP záležitost a je otázkou zda připlácet. To je jako i iphonem a samsungem u mobilu - chces TOP zaplat 30+ k.

Nejlepší volba bude bohužel to co mi bylo doporučeno již na začátku a to je :

Vyzkousej a uvidíš co ti bude vyhovovat, každý má jiné preference a univerzální řešení pro všechny není, takže tak.
dewon86
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 9. 2017 03:53

dewon86 píše:. Kdyby tam byla větší svitivost .

U oledu zas ta mensia svietivost az tak nevadi. Ono je to vykompenzovane tou ciernou a dokonalym "dimmingom".
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dewon86 13. 9. 2017 06:07

Ryan

Myšleno v HDR přes den.
dewon86
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 9. 2017 06:30

Klid. Já to nemyslel nějak zle.
Jak jsem psal, ty Sony modely jsou lepší, o tom žádná. Minimálně v těch disciplínách, o kterých je tu řeč.
Jen ten poměr výkon/velikost/cena.

Je lepší si koupit šunku s 90% masa za 25,- a nebo s 92% masa za 50,- ? Takto jsem to myslel.

-- 13. 9. 2017 07:45 --

Zrovna ten blooming je třeba u XE93 vidět taky. Je to patrné třeba v tom store demu, kde je ukázka filmu Passengers. Taky je to prostě vidět, že je to EDGE. ZD9 jsem do detailu nezkoumal, ale ta by v této disciplíně měla být bezproblémová. Stejně tak ten FALD Panasonic, jak píšeš. Neboj, nechci se hádat. Vlastně s tebou celkem i souhlasím, tak se nezlob. Nejlepší to bude pochopitelně u OLED. Nicméně to se tolik fullscreenových materiálů netýká, jde primárně o filmy, kde je ten letterbox,kdy do černých pruhů se cpe to prosvítání.

-- 13. 9. 2017 07:55 --

S rtings obecně máš taky recht. Je to výborná inspirace, ale musíš pochopit tu metodiku. Hodnocení 6.5 nebo vyšší tam dostane kdejaká srágorka už jen díky tomu, že je barevná, protože každá větší kategorie fixně zahrnuje dílčí složky, které mají určitou váhu při určování výsledného ratingu v dané kategorii. To také mimochodem zajistí, že žádná nemůže vlastně totálně pohořet. Třeba někomu vůbec nevadí judder a nevnímá ho, ale rtings mu tu onu telku, která nemá korektní 24p playback, naservíruje jako horší na filmy. Atd, atd...
Důvěřuj, ale prověřuj.

-- 13. 9. 2017 08:23 --

Navíc nezapomínejte, že EDGE LEDky se přeci dají naklepat :)))
Třeba s takovou službou přijde Electroworld, když už nabízejí kalibraci TV :)

https://youtu.be/_DBzfkP9w0s
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod trent 13. 9. 2017 08:08

Tuto službu již několik desetiletí nabízí Česká pošta. A zdarma. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucas_F 13. 9. 2017 09:09

DEW:pokud nemáš srovnání, tak ti to HDR hraní na OLEDU bude možná vyhovovat, já to viděl bohužel v porovnání s XE93 a přes den je to bez debaty tmavší a vypadá to "mdle" trochu, ale celkově je to skvělej zážitek, ale jak řikáš, tak v tý velikosti trochu jinde. Co píšes, je ideální, nechat si to doma chvíli a vyzkoušet - nejlepší, co můžeš udělat. Jasně, že se Samsung doporučuje, má nízkej lag, dobrej pohyb, sytý barvy - pro mě bylo jen nepřekonatelný, koukat v noci na ty pásy světla - třeba to nebude tvůj případ, každej vnímá věci po svym.

Indeshit: pohoda, mě jen vytáčej vykřičníky :)) Bez debaty - blooming XE93 má, v životě bych se nehádal, že ne - ale říkám, je to pro mě milejší, než celý pruhy světla, co měl Samsung v HDR, v žádnym případě to neni dokonalý ale, tím pádem chápu zase lidi, který nesnesou i ten blooming a cílej na OLED, kde to je čistý naprosto.

Ano, přesně - Rtings je dobrý jako jedna z informací, nikdy ne jako berná mince.
Ty metodiky jsou různý, například zase Teoh z hdtvtest označil XE93 jako jednu z nejlepších TV pro hdr a zase Rasmussen z flatpanels ji nechal docela propadnout pro HDR, protože nemá až takový pokrytí DCI-P3. Je dobrý koukat všude a úplně nejlepší je to vidět fakt sám doma a testnout, co vyhovuje.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 9. 2017 12:41

dewon86 píše:Ryan

Myšleno v HDR přes den.

Cez den je obecne HDR uplne k nicomu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucas_F 13. 9. 2017 13:55

jak co, asi první season Marco Polo přes den nic moc, ale co se her týká, tak neni pravda, že to je k ničemu.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 9. 2017 14:03

Tak dle Vincka Teoha z Hdtvtestu je XE90 best value letošního roku z high-endů. Vloni to dal ks7000. Dle klasických retailových cen. S tím se takřka nedá nesouhlasit. Flatpanels jsou docela přísní :)
Na rtings je taky třeba ta ks7000 (tam jako ks8000) lepší než qled q7 nebo q9. Holt hoši ze samsung dali na papír do specs 2x vyšší jas než bylo realitou. Kdo chce jas, musí si ho vyklepat :)
Akorát se nesežene už rovná, natožpak v 75". XE90 je super, o tom žádná. Letos to vytáhli dobře a samsung po loňském úspěchu zase trochu usnul na vavřínech.

-- 13. 9. 2017 15:06 --

Letos se zase asi jde hodně na ruku LGčku. OLED všude hodnotí vysokými známkami (po právu), ale nikde moc kromě rtings nerecenzují NanoCell nebo klasické RGBW. Asi dostali držhubné :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rastino7 13. 9. 2017 15:04

a co tak Hisense 9700 ? Zaruka 3 roky :-)
rastino7
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2017 18:35

Nástupce KS7000 MU.... se moc nevyvedla. Obrazově nezaujala a navíc tam byl problém. Ani netuším, zda se jim ho již podařilo dořešit.

Sony XE90 má obraz bez výrazných kompromisů a určitě patří k favoritům letošního roku.

Jestli mám dobré informace - jedno „obyčejnější“ LG s RGBW/IPS by mohlo během pár týdnů vyjít v testu na avmania.cz.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dewon86 20. 10. 2017 08:49

Díky všem! Nakonec jsem pořizoval TV pouze na satelit a Netflix , takže vyhrál oled b7 a jsme spokojeni. Hraní šlo stranou do gameroomu k sedačce , takže teď schanim něco na co se dá koukat z metru bude 4K HDR a asi mezi 48-55”. Má někdo radu, nebo nápad? Díky vsem
dewon86
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků