TV do bytu (max. 15t kč)-žádnou pecku...USB/PC přehrávání

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod yamamoto 12. 9. 2017 20:34

Zdar, sháním do bytu novou televizi, nepotřebuji žádnou pecku, ale chtěl bych přes to přehrávat jen filmy a seriály z USB nebo přímo z PC (nevím, jestli to jde třeba přes Wi-fi).

Vesměs to je náhrada za Monitor k PC pro filmy do obývacího pokoje, nepotřebuji Smart TV, stačí zobrazovadlo.

Vůbec nevím, jaké jsou dnes možnosti a nejsem si zatím jsitý, zda tam půjde natáhnout např. kablík (proto by mě zajímala možnost sdílení přes Wi-Fi s PC). Navíc se chci vyhnout problémům s titulky a kompatibilitou formátu (např. LG od rodičů sice stála 60k+, ale něco na tom přehrát je nemožné a pokud se to náhodou spustí, tak to neumí titulky).

pokud to hraje roli, budu mít UPC internet (bez TV programů).

thx
Naposledy upravil MgX dne 13. 9. 2017 18:21, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název vlákna.
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 9. 2017 04:06

Z toho zadania tazko niekto vyjde. Chces prehravat po sieti, ale nechces Smart (to sa vylucuje). Zaroven mas dost nizky rozpocet, kde su vacsinou pri vyssich uhloprieckach zakladne modely TV, ktore Smart nemaju.
Nepises sledovaciu vzdialenost.

Co je to za LG ten u rodicov. Ak to nie je nejaka strasna starina, titulky by vediet mal.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 13. 9. 2017 14:24

no toho jsem se bál :) sledovačka cca metr, metr a půl max.

vesměs potřebuji nějak tv propojit s PC a zároveň tak, aby nemusely být hned vedle sebe.

ta LG... nevím model, ale něco nového s úhlopříčkou snad 180cm něbo nějak tak. Kromě toho, že je to pomaljší, než tablet za 500kč mi příjde, že to nic ani neumí... pro bě je TV taková věc až na posledním místě, ale stále lepší, než sledovat vše v pokoji ze židle, tak si to pustit na tv a sednou na sedačku :) proto do toho nechci cákat 30 000 kč, protože k tomu sednu fakt tak večer a pustím na tom film.

Smart TV je podle mě o nějakou tu tisícovku určitě dražší, proto pokud možno, nechci smartku. Raději lepší obraz a větší tv, než trapný internet v televizi.

zkus tedy dát nějaký navrh, případně kolik bych musel za tv zaplatit, aby to byla normální tv s USB portem, případně pokud to jde, přes UPS router to propojit s tv (což by mohlo snad fungovat jako nějaký streaming nebo sdílený disk).
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 9. 2017 15:14

Smart nemaju už len tie uplne najlacnejšie modely, takže tam sa lepšieho obrazu oproti TV so Smart nedočkaš.

Pri tom metr-metri a pol by asi mohol stačiť nejaky 40-43", a 15000,- ti vyda aj na nejaky ten lepši model.
Napr. Samsung UE43M5xx2, pripadne jeho predchodca UE40K5xx2.

Ak je ten LG novši, tak titulky určite prehrať vie. Dokonca sa da nastaviť ich veľkosť atd. Takže problem určite nie je v TV, ale medzi gaučom a TV. :-) Maš ich pomenovane presne rovnako ako subor filmu?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 13. 9. 2017 15:57

jo bohuzel ... nejlepsi rada co jsem na internetu našel je stahni si software a udelej si hardcoded titulky... sorry ale od smart tv sem cekal ze prehraje to co PC a pokud titulky nenajde tak se dají nastavit ručně a ono prd. pro mě absolutní trapas, a to nepočítám situace, kdy tam strčím HDD, otevřu ho v TV a z 12 seriálů jde spustit 11, odpojím připojím a už jde zase 12, pak 10 ... no nevim no

ty samsungy kolem 15k mají LAN vstup a WiFi, co se dá přes to dělat? je tam nějaká možnost sdílení s PC? v nejhorsim pripade na to pichnu notebook a neco pustim na tom...
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 9. 2017 16:09

Ak neprehra titulky ani keď maju rovnaky nazov (vratane medzier, interpunkčnych znamienok atd.), tak su v nejakom divnom formate či kodovani, ktore TV nepozna. TV od LG vedeli prehrať titulky už hadam pred 10-imi rokmi, takže v tomto fakt nemôže byť problem. Ani som sa s takym TV od LG nestretol čo by titulky neprehral, a ani sťažnosti na nete nikde nevidno (okrem tvojej) ak to fakt nie je nejaky neobvykly format/kodovanie.
Inak toto najdeš aj v manuali ako prehrať titulky.

To že TV neprehra nejaky format videa je normalne, to neprehra ani PC pokiaľ v ňom nemaš nainštalovane potrebne kodeky.

Cez lan a wifi vieš prehrať video, aj zdieľať subory s PC. Samozrejme wifi ma obmedzenejšiu priepustnosť, takže s nejakym naročnym videom môže byť problem. Ale bežne subory aj vo FHD zvlada. Lan je vždy väčšia istota.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2017 18:25

yamamoto některé modely LG nepatří zde na fóru k oblíbeným. Ať už z důvodu IPS panelu, tak využitého RGBW.

Nicméně - pro obyčejného smrtelníka, který nežádá super obraz a nevidí případné anomálie, které IPS/RGBW může s sebou přinášet, i LG je cestou. Zvláště pak, když zjistíš a ověříš si, jak moc formátů umí přehrát. Ne, všechny ne, ale dost. Navíc WebOS lze jednoduše zvládnout a nabízí toho celkem dost. Spojení s PC a interní přehrávač je samozřejmostí. U přehrávání přes DLNA je možno využít na PC program třetí strany, který nabídne pohodlnější a klidnější přístup k multimédiím. Navíc tyto programy sem-tam umí i vypálit titulky přímo do filmu... takže tam, kde by byl problém, lze řešit takto.

O titulcích Ti píše Ryan. Je třeba si to vyzkoušet, nebo nechat někde předvést.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 13. 9. 2017 18:56

thx za rady, našel jsem
Samsung UE43M5602
Samsung UE43M5572

vesměs v tom nevidím rozdíl, brali by jste jeden z nich? asi bych šel do Samsung UE43M5602,DVB-T tuner ani nevím, na co je a stojí to něco navíc a je těžší.

Případně co Samsung UE50KU6072? vypadá to, že má sice větší spotřebu energie, ale to se asi tak neřeší.

kdyby jste měli cca 15k, jakou tv by jste koupili vy? já fakt vím o tom nic.
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 13. 9. 2017 20:44

Na některých eshopech jde ještě sehnat Philips 43PUS6501, v kombinaci s cashbackem by byl za slušnou cenu a má Android, takže by sis mohl případně doinstalovat jiný přehrávač, kdyby ti ten výchozí nevyhovoval. Novější 43PUS6412 to umí taky, ale obrazem je horší a levnější není. (6482 už má aspoň lepší vestavěné repro, ale tady se dostáváme víc nad limit).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 9. 2017 21:25

yamamoto píše:thx za rady, našel jsem
Samsung UE43M5602
Samsung UE43M5572

vesměs v tom nevidím rozdíl, brali by jste jeden z nich? asi bych šel do Samsung UE43M5602,DVB-T tuner ani nevím, na co je a stojí to něco navíc a je těžší.

Případně co Samsung UE50KU6072? vypadá to, že má sice větší spotřebu energie, ale to se asi tak neřeší.

kdyby jste měli cca 15k, jakou tv by jste koupili vy? já fakt vím o tom nic.

5602 a 5572 je to iste, druhe cislo znamena inu farbu, tretie cislo iny tuner. 72 ma oproti 02 naviac sat tuner.

50" uz moze byt na ten meter vela. To uz ani nebudes mat v zornom uhle cely obraz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 14. 9. 2017 18:40

tak jsem se nakonec rozhodl pro levnější variantu a budu pouštět filmy přes notebook.
Samsung UE40J5100

co myslíte? dle recenzí dobrý kup, má to HDMI, takže by to mělo být vše v cajku. a pár tisíc v kapes.
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 14. 9. 2017 20:09

Já bych ten smart až tak nezatracoval,někdy na hbbtv jde najit i solidní věci!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yamamoto 14. 9. 2017 20:35

no jo spyko, ale kdo ma cas se tam nekde v tom kopat a za ty prachy to nebude zadna slava takova smart tv. navic kdyz mas doma PC, notebook, mobil, tablet ... na co by jsi mel jeste neco v televizi a to jeste za par tisicovy priplatek. pokud bych chtel na tv internet hodim to pres HDMI a jdu na notebook protoze to je jak rychlejsi, tak se to lepe ovlada.
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 9. 2017 21:54

Aj ten K5100 prehrava v pohode, akurat je to horsi obraz ako K55xx.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 15. 9. 2017 08:15

Na druhou stranu ale pouštět si programy přes hbbtv je docela v pohodě a pro mě pohodlnější, než si lézt na počítač, hledat to přes prohlížeč v archivu a pak to posílat na TV. Ale každý má jiné preference. Já bych si třeba už jinou, než "chytrou" TV nedokázal představit. Tu představu, že nepotřebuji TV s internetem jsem také měl, ale to připojení k síti se používá jinak, než je člověk zvyklý z počítače.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků