Stereo reciever a sloupy jaké?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod drejkys 6. 9. 2017 19:36

Budu si pořizovat stereo reciever např. Yamaha r-n602 nebo nějaký ekvivalent a nevím jaké menší sloupy. Potřebuji výšku max 92cm. Zatim jsem dohledal že by měli být slušné s cenou do 20k třeba:
Dali zensor 5 nebo Monitor audio bronze 5, nebo znáte někdo lepší?
Původně jsem chtěl regály ale i ty menší sloupy by měli snad lépe podat i basy?
Poslouchám od všeho něco, ale nikdy jsem neměl nic kvalitnějšího než rádoby hifi věž za 12k od Panasonicu. Doufám že když pořídím něco takového co jsem navrhnul tak uslyším i to co dříve ne a začnu poslouchat i jiné žánry.
Predem díky za radu.
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 8. 9. 2017 10:33

Pokial mas miesto na stlpy, potm uprednostni stlpy pred regalmi.
Repro si najlepsie chod vypocut do studia pred kupou. Ak napises do akehokolvek studia svoje poziadavky a rozpocet, urcite ti prichystaju na posluch mozne alternativy. Porovnas si a vyberies.
Alebo este je aj bazarova cesta dobra volba. Tam sa tiez da vacsinou dohodnut aj posluch priamo u predajcu.

Avsak rataj s tym, ze kazdy zosilnovac hra inak. Ja som toho sice doma nemal vela. Mal som za cely zivot doma 4 druhy zosilnovacov, ale kazdy z nich hral uplne inak.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 9. 2017 12:29

Dost zalezi od velkosti miestnosti, to kde budes repro mat a na akej hlasitosti pocuvat. Ja som prave naopak vymenil stlpy za regaly Zensor Dali 3 a nelutujem. Je to tak, ze za rovnaku cenu budu regalovky hrat vacsinou lepsie, zalezi vsak od viac faktorov. Jasne, ak to chces na hlasitu reprodukciu a velku miestnost (>20m2), tam uz skor stlpy.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 9. 9. 2017 11:15

mrkni do mýho vlákna, mám sloupky riha nano s a jsou přesně 92 bez nožiček, navíc cenově by ses taky asi vešel a zvukově z toho co jsem slyšel byly nejlepší viewtopic.php?f=1709&t=1259379&st=0&sk=t&sd=a&start=120
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drejkys 11. 9. 2017 16:38

Tak po přečtení rad zase spíš zvažuji ty regály protože místnost je opravdu malá cca 12m2. Samozrejme budu muset něco poslechnout a porovnat. Dostávám i návrhy na poslech nekomercnich u nás vyráběných např. RIHA nebo VM-A, porovnával jste je někdo taky? Jako zdroj bude zřejmě nová yamaha r-n803d. Je to sice stereo receiver, ale vzhledem k ceně a vnitřku věřím že zesilovač bude aspoň podobné kvality jako treba yamaha a-s501?
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod check 14. 9. 2017 10:27

Lepší než spekulovat na internetech, zvažovat coby kdyby a za kolik a číst si názory lidí, kteří doporučují, co jim hraje doma, tak vyjet si poslechnout reprobedny na vlastní uši.

Málokdy na poslech vybere člověk to, co si původně myslel, že bude pro něj vhodné.
check
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků