[První dojmy] OPUS #1 - další Hi-fi přehrávač z Koreje

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 8. 2017 07:38

Byl by některý z majitelů Opusu ochoten mi ho na pár dnů zapůjčit k poslechu? Výměnou nabízím nějaké to giga bezztrátové muziky. Ď
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 15. 8. 2017 13:38

Ak sa u vás nikto nenájde, môžem ti poslať na skúšku môj.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 8. 2017 13:44

To by bolo prima. Stačí mi tak týden i s cestou. Kdysi jsem ho slyšel jen krátce a chtěl bych si ho poslechnout důkladněji a porovnat s X10.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 15. 8. 2017 15:56

Ani já nemám problém :-)
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 8. 2017 17:33

Tak děkuju kluci. Jsem ještě na dovče, až se vrátím, napíšu Vám a snad to s někým dopadne. Dík.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 6. 9. 2017 22:52

Tyden se s tydnem sesel. Mrazikovo, chtelo by to zhodnoceni... :-)
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 7. 9. 2017 06:57

Vše podstatné už bylo popsáno. Já si chtěl jen vyzkoušet, jestli by pro mne k Andromedám mohl pasovat lépe, než má Xdesítka. Pozorným soustředěným poslechem jsem zjistil, že ne. Sám jsem z toho zaskočený, ale zatím se mi nepodařilo najít přehrávač, který by mne oslovil tak, jak se to podařilo xDuu. Ještě jsou možná jeden či dva kousky, které bych chtěl s X10 přímo porovnat, ale pomalu se blížím do bodu, že mi dochází inšpirace.
Opus je bez debat skvělý přehrávač, osobně se mi moc nelíbí ovládání, ale to nikterak nedevalvuje jeho zvukové kvality.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 8. 9. 2017 07:12

to: Mrazík - aké ešte DAPy by si chcel skúsiť? Opus1 vs Xduoo X10, ale nebol až tak priepastný rozdiel, však?
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 9. 2017 07:24

No jak se to vezme. xDuoo je neutrální, což mi Opus úplně nepřišel. Opus byl pro mne agresivnější. S Andromedami mi úplně zvuk neseděl. Není to špatný přehrávač, ale prostě není pro mne.

Už delší dobu špekuluju já sám co bych si chtěl zkusit a pomalu zjišťuju, že asi nic. Měl jsem možnost poslechnout iBasso DX200, neoslovilo mne. Hodně se mi líbí Shanling M1, M2s už tolik ne. Výbornej je Cayen N3, ale už celkem dost šumí. Sony přehrávače mi přijdou moc cihloidní a zatím jsem nedospěl do stádia, že bych si je musel nutně zkoušet. Výborný určitě budou Aune M2 ve vyšších verzích, ale životnost baterie je mizerná.

Prostě xDuoo pro mne představuje ideální mix zvuku, designu, ovládání , výdrže, ceny a hladiny šumu na pozadí. U ostatních přehrávačů co jsem měl nebo na ně koukám je to vždy nějaký kompromis v jednom z vyjmenovaných aspektů. Už to, že ho mám od vánoc, je samo o sobě v mém případě dostatečně vypovídající :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 9. 2017 13:03

Skoda, ze na X10 stale nie je rockbox, alebo som nieco nepostrehol ? Takto aj ja stale len hladam... :(
Aktualne mam Shanling M1, ale aj ked zvukovo mi vyhovuje viac ako XduooX3 a Fiio X3 2gen, celkovy dojem je taky vlazny... stale vaham, ci ho nevratim v ramci 14 dni...a to mam na ceste kozenny obal z kitaja.
Premyslal som prave Sony a vidim, ze tebe mrazik, moc neoslovil.
Existuje nieco s neutralnym zvukom, BT a vydrzou aspon 15hod do 200e ?

Alebo skoncim pri DYI rieseni :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 25. 9. 2018 19:02

A máme tu další update : Firmware 2.00.10
Případně alternativní reupload (zdroj Head-Fi) :
Google Drive
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků