Infinity Reference 61 Mk.II - první dojmy a testování

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod misakq 1. 8. 2017 07:27

Koupil jsem (za 7000,-) použité reprosoustavy americké značky Infinity - Rreference 61 mk II - přechod z Tannoy Mercury V4i.
Testováno na sestavě: DAC - Cambridge audio DAC magic 100, ZES - Harman/Kardon HK 675, KABELY: RCA Audioques Tower, REPRO - nejprve 2x2,5mm dvoulinka, později 4x2,5 křížovka.

První dojem z infinity mě docela dobře usadil do gauče. Co se týče basové části, tak mnohem lepší než u V4i. Basy jsou více prokreslené, mají samozřejmě mnohem větší rezervu v rozsahu a hrají tak jakoby nenuceně a přirozeně, přitom dokážou pěkně kopnout. Ostatně tyhle bedny ze sebe něco vyluzují ještě kolem 25Hz (od 30 dolů už to dost rychle ubývá - u V4i to bylo ovšem od 42Hz dolů). Ale testování uchem, takže ono otázkou co je horší, jestli nástroj nebo měření :)
Na vážné hudbě jsou úplně někde jinde. Jednak zní všechno přirozeněji a jakoby příjemněji, ale také v neposlední řadě neztrácejí přehled (nebo ne tolik jako V4i) a transparentnost v náročnějších scénách, kde se to u Tannoy M4i většinou mázlo v né úplně příjemný zmatek, skoro až rámus.
Ale zase jim musím přiznat, že více syčí v sykavkách a celkově ono pásmo středů a výšek působí utlumenějším dojmem. Díky tomu zní celkový přednes sice vyrovnaněji a jakoby dospěleji než u V4i ale někde je znát, že nemají tolik detailů v této oblasti.
Takže třeba Jazz (na příklad ty metličky z bicí soupravy u infinity znějí jen náznakem) a ženské vokály nemají tolik detailů. Třeba Hoff Ensemble - Quite Winter Night od 2L http://www.2l.no/pages/album/087.html
Zní s V4i mnohem vykresleněji a vyloženě hřejivě až vrníte.... tak tady cítím, že to není úplně ono. Možná ale právě to, že tannoy jsou tak muzikálně laděné s důrazem na detail tohoto pásma možná způsobuje jejich ukřičenost a rozmazanost ve složitějších scénách.
Ale co je zvláštní, tak třeba basy (jako nástroje) v hudbě od Pink Elephants znějí s Tannoy mnohem prokresleněji, ale smyčce v orchestrech znějí lépe u Infinity.
Včera jsem celý den trápil Infinity a na Tannoy se nevrátil ani na chvíli. Ještě bych chtěl dostat někoho ke mě jako neovlivněnou osobu citovými vazbami a udělat pár přehození soustav. Pak doplním další info.

Tak ještě doplnění - 2 linku s přepínačem repro jsem vyhodil a dal jsem 4x 2,5mm2 křížovou čtyřku. Detailnost se zlepšila, řekl bych že i sykavky se trochu uklidnily, celkově to začíná být velmi dobré (nebo už se přizpůsobil mozek :-) ) I ty basy v Pink Elephants ožily...
Jen teda poznatek - chce to trochu vokouřit, aby to začalo pořádně hrát- ale pak je docela nášup - ale parádně prokreslený a pod kontrolou. Otázka jak dlouho to vydržej ty starý závěsy membrán...byť se ani při hlasitosti za kterou mě nenávidí celé sídliště nějako výrazně nerozhýbávají.(vypadaj už trochu zkřehlý, ale ještě držej) až se podělaj, nevíte - je ještě někdo schopný v ČR mimo p. Kříže v Havlbrodu, kdo by to dokázal kvalitně vyměnit?

Na cestě jsou ještě reprobanánky na dodělání křížáckýho kabelu, pak ještě zkusím vrátit V4i a trochu si s tím pohrát v přímém souboji. Přehazovat dráty, na to nemám sílu :)

První posazení na zem vedle Tannoy - patrný rozdíl v robustnosti, infinity je vedle nich jako skutečný kus nábytku.
DSC_0046.JPG


A už konečně na svém místě :)
DSC_0047u.jpg
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 1. 8. 2017 14:35

:-D Pěkné,hodil bych před ně nějakou dečku a uvidíš ten rozdíl v basech
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 1. 8. 2017 15:18

Hezký první dojmy. Asi před půlrokem jsem poslouchal u jednoho hifisty podobně staré Infinity, jen nějaký jiný model s páskovým výškáčem. Opravdu to bylo hodně dobré. Takže věřím ti nadšení.

Nevím jestli máš pod repro nějaké nožičky nebo sedí přímo na podlaze, z fotky nejde poznat. Ale pokud ne, zkus nějaké libovolné i laciné a uslyšíš, že i to bude určitě přínos.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 1. 8. 2017 22:12

Jo jo, koberec nebo něco by se určitě hodil... ale to až do nového bydlení, tedy domu na samotě, který si tak jako tak budu muset pořídit, abych si mohl poslouchat jak chci :-D
Bedny mají gumové nožičky, jen tak na podlahu bych je nedal. Chtěl bych pod ně koupit žulový pomníky... již brzy :) A pak jen otázka, jestli je postavit na kámen na těch nožkách, nebo s hrotama...
Kocmeistr:
Každopádně dojmy a nadšení.. no částečně ano, ale výšky měly V4i lepší... nebo - ještě udělám to přímé srovnání a navíc jsem ted na zahraniční služebce, tak se mi to rozleží v hlavě.... A také mrknu dovnitř, na výhybky a tak, jestli nenajdu nějaký problém. Občas totiž z výškáče vyleze něco co by podle mě nemělo...
Tož zatím :)
Infinity s páskovým výškáčem? Nebyly to nějaký z řady Kappa?
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 2. 8. 2017 08:22

Jo byly to z řady Kappa (podle fotek co jsem našel na googlu). Nejsem znalec značky, tak že netušim co bylo jak vysoko v jejich nabídce. Kombinace žuly a vysokých nožiček nemusí být úplně přínos, protože výškáč se pak dostane dost vysoko nad úroveň uší. Následná změna, ale může být hodnocena subjektivně jak pozitivně tak i negativně. Těžko radit od klávesnice, chce to zkoušet.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 2. 8. 2017 13:33

Jo, tohle musim prave jeste dobre zvazit. Uz takhke je vyskac moc vysoko. Ale bedna nestoji moc stabilne. Nabizi se varianta kamene s filcem dole a gumovy nozicky co tam jsou nabedne, nebo vyskove stavitelne hroty... podlaha neni uplne rovna..
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 3. 8. 2017 15:12

Tak kabely jsou připravený, jen času se teď nenachází....
DSC_0069.JPG

Další foto zde...
https://drive.google.com/open?id=0ByiEh ... jVpamVPYjA
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 5. 8. 2017 16:25

Tak už došlo na přímé srovnání obou adeptů. A musim říct, že TANNOYe to projeli skoro na celý čáře. Infinity jsou prostě mnohem dospělejší, jak vzhledově tak zvukově. Nevím zda zase o kousek pomohl dokončený kabel nebo si zvykám na jejich jiný zvuk, ale detailnost je nyní srovnatelná, byť má každá bedna jiný přednes. TANNOY má jakoby hlasitější středové pásmo, slabší a méně prokreslené basové. Výšky má TANNOY jakoby přirozenější. U infinity jsou trochu vyumlěkovaný, ale celkově po těch pár dnech musim říct že se mi zamlouvá víc. Jen u některé hudby znějí moc ostře. ALE, to je jen u 1 songu z 20 a ten zbytek je skvělej. No Tannoy už jsou v inzerci :)
Ještě jsem vytáhl výhybku dneska a zjistil jsem, že tam jsou jen elity :-/ Takže možná cesta ke zklidnění výškové části povede přes jejich náhradu.
Tady foto:
https://drive.google.com/open?id=0ByiEh ... khCMFFGWVk
Jaký by jste doporučili kondenzátory? Asi nějaký svitky, že...
Čte tu nějaký expert jako třeba ThalesX nebo EKKAR? :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 5. 8. 2017 17:41

Kdybych vzal kondy z reproobchodu tak to výjde takhle:
kondy.png

Ale někde elit může zůstat že? Jen teď nevím ve která částí výhybky....
Jsou tam celkem 4, ten největší, 100uF tam jako svitek ani nemají, tak doufám, že ten může být jiného typu :)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 6. 8. 2017 19:54

Tak pokračování mého monologu :roll:
Překreslil jsem zapojení výhybky abych se ujistil jak to je... Ten 100uF je samozřejmě v basové části, tak ten zkusím sehnat pouze nový, ale zase bipolár. Výšky měním na 100% a ještě trochu váhám jestli má cenu měnit za svitek i tu středovou sekci. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Jestli to teda někdo ještě čte :-P
crossover.png


-- 6. 8. 2017 21:47 --

No tak jsem objednal svitky i na středy a ještě jsme vzal tlumící rouno, který doplním do prostoru s basákama....
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bošu 8. 8. 2017 06:44

Já myslím, že jsi udělal dobře, že jsi vzal svitky i na středy, proč už to neudělat pořádně, když se do toho pouštíš :-)
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 8. 8. 2017 09:27

Taky si říkám :)
Tak snad bude posun slyšitelný. Pásma by se měli frekvenčně posadit tam kam patří, a počítám, že i úbytek hlasitosti v různých spektrech se srovná, jak se srovnají parazitní odpory, které se různili v různě vyschlých kondech.
A ani nevím, co mohl páchat holý fakt elektrolitu ve středech a výškách, i kdyby nevyschlého.
Jen doufám, že to není tak, že to byla sestava vyladěná s těmito kondy a s pořádnejma se rozhodí :)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vintage321 13. 9. 2017 08:14

Tak jak to dopadlo? Zlepšil se přednes výšek?

edit: Pokud reaguješ na poslední příspěvek, není přeci nutné jej citovat. trent
vintage321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misakq 14. 9. 2017 12:59

Ahoj,
pokračování je tady...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rendabo 10. 2. 2023 07:14

Ahoj. Narazil jsem na tvoje příspěvky ohledně těch beden INFINITY. Jak to nakonec všechno dopadlo po výměně součástek ve výhybce? Dost by mě to zajímalo, protože jsem si pořídil také INFINITY Reference 61 mkII.
rendabo
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků