DAC k NTB na Mackie CR4

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tipekk3 3. 7. 2017 19:44

Už len čakať :D 8-)
Přílohy
Order.png
tipekk3
Junior

Odeslat příspěvekod tipekk3 19. 7. 2017 14:22

Tak Dac došlo, zajtra idem po neho na poštu :D .
Potom napíšem recenziu a pocity po prvom týždni používania, mám ale ešete jednu otázku.
Ak si pustím hudbu cez BT do Konig Audio Bluetooth Receiver a s toho zapojím do 3.5mm Jack takýto kábel, ktorý pôjde do môjho dacka do Coax vstupu, pôjde to ? A ak áno tak aj stereo ? Je to možno hlúpa otázka, ale chcem si byť istý :hm .
tipekk3
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 7. 2017 14:43

Ma ten DAC aj opticky vstup ? Za tuto cenu by som ovela viac zvazoval ChromeCast Audio, teda ak mas doma wifi. Sice ma ten Konig aj aptX, ale BT sa s Wifi rovnat nemoze v kvalite spojenia.

Aha, tak tuto som chcel presne kupit aj ja prave k tomu ChromCastu a novym reprakom.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tipekk3 20. 7. 2017 05:59

Ja som reklamoval slúchadlá mojej ženskej a v tej cene si mám vybrať niečo, takže toto ma napadlo keďže DAC, 3x slúchadlá, repro, BT repro už mám a TV má Android, takže nepotrebujem chromecast :D (to nieže sa chválim, len vysvetľujem :oops: )

A FX audioX-6 nemá optický výstup, ale aj tak by som ho nemal do čoho zapojiť :D .
tipekk3
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 7. 2017 08:00

tipekk3: Ja neriesim klasicky ChromeCast, ale ChromeCast "Audio" (CCA), to je nahrada za Bluetooth receiver riesenie. Tvoja DAC ma aj opticky vstup a analogovy vystup - som reagpval na "s toho zapojím do 3.5mm Jack takýto kábel, ktorý pôjde do môjho dacka do Coax vstupu" - a teda namiesto Konig BT som navrhol CCA kvoli stabilnejsiemu spojeniu. Mozno som len zle pochopil...
Tu vetu o chvaleni nechapem :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 7. 2017 07:08

tipekk3 píše:Ak si pustím hudbu cez BT do Konig Audio Bluetooth Receiver a s toho zapojím do 3.5mm Jack takýto kábel, ktorý pôjde do môjho dacka do Coax vstupu, pôjde to ? A ak áno tak aj stereo ? Je to možno hlúpa otázka, ale chcem si byť istý :hm .

Nie nepojde. DAC meni digitalne data na analogovy signal. A z toho receivera (z 3,5 vystupu) uz analogovy signal lezie (ten prevod signalu uz prebehol v DACi toho receivera).
Dalo by sa to jedine pripojit na sluchadlovy zosilovac, ale ten X6 sa ako samostatny sluchatkac pouzit neda, nema analogovy vstup.

Drahsi Konig Pro uz ma aj opticky vystup a ten sa uz k X6 pripojit da. Resp. najst iny receiver s digi vystupom.

_daRK píše: Mozno som len zle pochopil...
Ano, zle si pochopil. On chce na analogovy vystup toho BT receivera pripojit ten dac.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tipekk3 1. 8. 2017 11:34

Už som to pochopil, ďakujem Ryan :-). Tak som nakoniec neriešil ten BT receiver, fungujem bez neho a nechýba mi.
Tak po cca týždni používania môžem povedať v podstate to čo som čakal. Nieje to taký veľký skok ako z môjho predchádzajúceho repra na Mackie CR4, ale posun tam je. Jednoznačne to je vidno pri kvalitnejších pesničkách.
Plusy : :-)
+ basy sú hutnejšie,
+ vyšky presnejšie,
+ celková hlasitosť stúpla
+ kvalita zvuku sa nestráca asi do 95% spektra,
+ DAC vyzerá úžasne a celkové spracovanie je na vysokej úrovni
Mínusi : :/
- potenciometer ktorý je v predu je len pre predný výstup na slúchadlá. Mohlo by sa ním ovládať aj zadný výstup 2x RCA.
- trafo v balení bolo s americkou koncovkou, redukcia stojí necelé euro, ale zamrzí to následné hľadanie


Dole pridávam foto už po aplikácii Cable organizérov. Celkovo som spokojný a ďakujem za rady :mrgreen: :tleskani
Přílohy
20170731_1907361.jpg
tipekk3
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 8. 2017 18:14

tipekk3 píše:- potenciometer ktorý je v predu je len pre predný výstup na slúchadlá. Mohlo by sa ním ovládať aj zadný výstup 2x RCA.
- trafo v balení bolo s americkou koncovkou, redukcia stojí necelé euro, ale zamrzí to následné hľadanie

- X6 nema funkciu predzosilovaca. To si mohol spomenut skor, vybralo by sa nieco ine co ako predzosil fungovat vie.
- to si mohol napisat predajcovi, bol by ti urcite poslal eu koncovku.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tipekk3 2. 8. 2017 08:46

To s tým potenciometrom som myslel že bude automaticky fungovať, ale keďže repráky majú svoj vlastný nevadí to a k tej redukcii, tiež to nevidím ako veľké mínus. :-)
tipekk3
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 8. 2017 13:48

Automaticky to je v pripade ze je taka krabicka aj predzosilovac. Taketo uplne lacne vacsinou nebyvaju (nejake samozrejme su). Tak okolo 100 € uz mas ovela vacsi vyber.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron