Novinky z Asie - přehrávače

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 7. 2017 06:00

Asie a hlavně Čína je dnes jedním z největších a nejčilejších zdrojů přenosného audia. Každý měsíc se vyrojí mraky nových přehrávačů, zesilovačů, sluchátek, atp. Dovolil jsem si založit toto vlákno, které by mohlo sloužit jakožto informační nástěnka těchto novinek v oblasti zdrojů hudby.

První novinkou je přehrávač s příznačným jménem svého původu:

Hot YinLvMei D200+

Zatím se o něm toho moc neví. Dělá se ve třech barevných variantách - zlatá, červená a černá. Každá varianta má údajně malinko jiné osazení. Jako DAC čip je použit AK4495SEQ. Přehrává většinu bezztrátových formátů a skoro to vypadá jako by měl přepínač na single a balanced output ( to se však jen dohaduji ). Designem se snaží drnkat na luxusnější notu. Snad se brzy vyskytou i podrobnější informace a dojmy, protože se svou cenovkou 290USD by se mělo skutečně jednat o něco mimořádného.

EDIT: Změněn název vlákna, ZDROJ poskytuje napájení, kdežto v popisu se jedná o přehrávač lossless formátů, dál změněná formulace "kolébka" na "velmoc" - výklad "kolébka" je "místo, odkud daná věc PŮVODNĚ pochází" - a to Čína u přenosnýho audia rozhodně není, to by nejstarší walkman nesměl nést značku SONY... = Made in Japan.
Přílohy
HTB1gd8lSpXXXXXEXXXXq6xXFXXXr.jpg
HTB1_40cSpXXXXXFXpXXq6xXFXXXZ.jpg
HTB1UikUSXXXXXXbXVXXq6xXFXXXO.jpg
HTB1TTSqRVXXXXXEapXXq6xXFXXXC.jpg
Naposledy upravil mrazíkovo dne 22. 7. 2017 15:28, celkově upraveno 1
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 22. 7. 2017 11:51

No, trochu silný nadpis, zvlášť s ohledem na první kousek, který nikdo ani neměl v ruce :lol:

Ale já taky přidám:


Kinera H3

Kinera vyrábí různé levné in-eary, ale teď se pustili do 3 měničového hybridního modelu s cenou 100$

Obrázek

Od té náhodné konkurence z Číny se liší výrazně lepší komunikací, přítomností jak na head-fi i facebooku. Díky tomu působí jako skutečná společnost, na kterou se dá případně obrátit a která trochu tuší o co jde. Což se u podobných produktů z Aliexpressu moc často nestává.

Já tu teď mám jeden pár na testování, později přidám nějaké detailnější dojmy, zatím za mě ale palec hore!
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 7. 2017 11:58

Bina, nezalozis radšej vlákno "Zazraky z Ciny - sluchatka" a nepresunies to tam? Teda ak som správne pochopil mrazikov zamer,...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 7. 2017 12:55

Ano mým záměrem bylo mít podobné vlákno i pro sluchátka. Svůj původní příspěvek jsem chtěl následně upravit a doplnit ( jelikož jsem vypátral další podrobnosti), nicméně celé dopoledne nebylo možný se k AVmanii připojit.

Založením tohoto vlákna jsem nechtěl bezmezně velebit cokoliv co kitajec vychrlí na trh, ale spíš vzájemně sdílet informace o nových kouscích. Už samotná podstata toho, že je něco nového znamená, že to mnoho lidí ještě neslyšelo. Upřímně nechápu co je na tom špatnýho.

Je fakt boží, že moderátor věnuje pozornost hnidopišskému termínu kolébka a s nadhledem trpí mrtě mimotématových nesmyslů ve vláknech o konkrétní technice. Myslím, že to bylo možné dořešit i formou SZ. Bylo by to kultivovanější.

Reakce některých přispěvatelů mne čím dál víc demotivují k jakýmkoliv dalším aktivitám tady. Osobně jsem měl vizi kultivovaného dialogu a vzájemného sdílení, bez zbytečných osobních útoků, ironie a nadřazenosti. Jak se zdá, tak v rámci některých komunit je toto očividně utopie. Jakkoliv máme stejnou vášeň pro společné hoby, tak nám dělá problémy spolu komunikovat. Fakt smutný.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 22. 7. 2017 13:45

_daRK píše:Bina, nezalozis radšej vlákno "Zazraky z Ciny - sluchatka" a nepresunies to tam? Teda ak som správne pochopil mrazikov zamer,...


No, já si nevšiml, že je to v přehrávačích :-[ A upřímně, jak i píše Mrazí, v Číně se takových kousků vyrojí několik každý týden. Raději budu mít topic pro konkrétní produkt, který už má někdo k poslechu a pozornost si skutečně zaslouží.

Sdílet obrázky a hrubé info náhodných in-earů/přehrávačů, co se vyskytnou na Aliexpressu, v dlouhodobém výhledu nikam nevede. Na Head-fi mají takovýto topic řešící random in-eary z Číny, tam se určitá skupina uživatelů prostě vyžívá v možnosti točit levné in-eary, jejichž popularita vydrží tak týden.

mrazíkovo píše:Založením tohoto vlákna jsem nechtěl bezmezně velebit cokoliv co kitajec vychrlí na trh, ale spíš vzájemně sdílet informace o nových kouscích. Už samotná podstata toho, že je něco nového znamená, že to mnoho lidí ještě neslyšelo. Upřímně nechápu co je na tom špatnýho.


Mě jen přišlo vtipný, to rovnou mít za "zázrak" :D
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 7. 2017 15:29

Zrevidoval jsem název vlákna a textu, který jsem rovněž doplnil.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 1. 2019 08:15

QNGEE X2 - tento přehrávač mne zaujal svou velikostí, schopností přehrát takřka většinu formátu ve vysokém rozlišení a ani designem mi nebyl odpudivý. Tělo je kovové, záda jsou plast. Tlačítka jsou rovněž kovová a nevykazují zásadní vůle. Přehrávač spolkne kartu až do kapacity 128GB, interní paměť nemá. Počáteční start je poměrně dlouhý, ale vlastní pohyb v menu je celkem plynulý. Menu je velmi základní, podobně jako to má Aune M1s. Pro pohyb v menu slouží tlačítka na boku nebo ovladač hlasitosti, pro potvrzení menu jen tlačítko.
Trošku je laborování dostat se k muzice. Na kartě musí být složka Music a v ní potom Vaše nahrávky, jinak to X2 nepřečte. Na displeji se zobrazují běžné informace jako je datový tok, formát, časy, název tracku, alba, interpreta a cover art. Nemá gapless, pamatuje si poslední pozici.
Na QNGEE X2 ( Bože kam na ty názvy choděj :-) ) je cenovka cca 58USD což je zaokrouhleno 1.300,- jednokorunových bankovek. Vzhedem k této ceně se vůbec nejedná o špatný počin a to ani zvukově. Podání má neutrální a dá se říci až referenční. Velmi mi připomíná HiSoundAudio Studio V 3rd. Žel trpí podobným neduhem a tím je šum na pozadí. Jinak se zvuku nedá absolutně nic vytknout. Scéna je široká a precizně rozlišená. Nástroje jsou podány přirozeně, bez zkreslení a zabarvení. Vokály zní jasně a rovněž přirozeně. Zvuk je křišťálově čistý a pokud by nebylo toho šumu na pozadí, tak bych řekl, že je to nákup roku. Možná někdy jsem na pochybách u vyšších tónů co je ještě součástí nahrávky a co je už ruch. To se však týká převážně komornějších skladeb, folku atp, kde je menší počet nástrojů či klidnější pasáž. U závaru typu ACDC šum rušit nebude. Je až s podivem co lze nakoupit za tak málo peněz.
Před časem jsem měl v ruce Ruizu A50, což je podobná kategorie. Co se týče zvuku, tak X2 je o řád lepší. Nebýt toho šumu, tak bych se nebál říct, že zvukově šlape na paty Aune M1s, ne-li je i lepší.
Přílohy
product-image-747236534_1200x1200.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 1. 2019 09:52

Ak vahas, ci zvukovo nie je lepsi ako Aune, tak to je parada za tu cenu, len skoda toho sumu. Doplnis neskor aj vydrz baterie, pls ?
Na Ali sa pise o podpore az 256GB pre SD, skusal si len 128GB ?
P.S. Inak mas krasny konicek, kde len na to beries cas ? :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 1. 2019 10:30

Baterku testuju, informace o výsledku přidám. Zatím to hraje asi 5 hodin a z indikátoru stavu bterie neubylo nic.
Ohledně tý karty se informace na ALI liší. Ve specifikacích je uváděna karta 256GB, ale v samotných prospektech výrobce je 128GB. Dle mých zkušeností bývá často limitem počet položek na kartě, ne její maximální kapacita.
Ten šum není příjemnej, ale dá se přehlédnou vzhledem ke zvuku. Studio mělo ještě nevýhodu totálně strašnýho systému a ovládání. X2 je přeci jen v této oblasti někde jinde.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 1. 2019 14:30

Po 9 hodinách ubylo cca 25% na ukazateli. To vypadá hodně zajímavě. Přehrává se směsice skladeb ve formátech MP3 ( 35% ), FLAC ( 50% ) a DSD ( 15% ). Ty poměry jsou pouze orientační, ale víceméně pravdivé.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 1. 2019 17:30

Ta věc už hraje skoro 12 hodin a ukazate stavu baterie ještě není ani na polovině. Neskutečný.
To co X2 neprospívá je horší kvalita nahrávek. Kvalitní a hlavně hires skladby přehrává vzhledem k ceně naprosto neuvěřitelně. Byl jsem venku se psem a začala mi tam hrát Vltava. Mám jí v DSD. Ještě nikdy jsem si jí tak nevychutnal jako dnes. Mohl jsem počítat každý úder do trianglu. Detailnost přednesu a rozvrstvenost scény jsou dokonalé. Takhle to Aune neumí. Aune triumfuje zvukem bez šumu, živostí přednesu a celkově je to propracovanější přístroj. X2 jej, ale poráží na hlavu v přirozenosti a neutrálnosti přednesu. Je taková uvěřitelnější.
Až se jí nabažím jsem ochoten jednomu až dvěma lidem jí půjčit na zkoušku, aby buď potvrdili, že se fakt zvukově povedla nebo ze mě udělají blázna a hluchoně. Já jsem z ní fakt úplně překvapenej. Jasně nechytá se na Hiby R3, není tak technicky způsobilá a systém není ani z dálky tak vymazlený a šumí. Nicméně jen a pouze z pohledu zvuku a jeho vyladění je pro mne osobně v top 5, ne-li top 3 co jsem kdy měl v ruce.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 1. 2019 18:09

Len aby to nebol presny opak ako je Shanling M0 - vypne ti to pri polovicke. Cinania mozno nevedia odhadnut vydrz baterie :)
Zvukovo je oproti Hiby R3 velky rozdiel ? Predpokladam, ze Hiby R3 neradis do tej TOP3 a tak je po zvukovej stranke horsi ako toto "sumitko". Teraz v poslednej dobe dost bojujem s myslienkou, ze budem uz len na DAPe (prip. + Magni3) a Hiby R3 bol moj kandidat, aj kvoli tomu online pristupu cez wifi.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 1. 2019 18:15

No hele včera jsem na něm hrál hodinu se zapnutým displejem. Dnes jsem ho pustil v 6:30. Aktuální stav viz foto. Kdyby tohle vydržela M0, možná bych si jí nechal. Nicméně na základě mých osobních zvukových preferencí je tuten maslostroj zvukově lepší, než cokoliv od Shanlingu, co jsem měl v ruce.

Ad Hiby - to je po technické stránce úplně někde jinde. Já ho pokládám za lepší po všech stránkách, než M0. Když bych však porovnal při slepém testu X2 a R3, tak po zvuku šáhnu po té X2 navzdory tomu šumu. Když bych si měl vybrat mezi R3 a R6, tak zase je mi bližší svou barvou zvuku R3.

Ta top 5 nebo top 3 to je jen tak jako symbolicky. Mezi přehrávače s nejlepším zvukem, co jsem kdy měl bude vždy patřit Studio, to bylo naprosto mimořádné a právě X2 se mu na vlas podobá. Obě Hiby se budou taky motat někde kolem vrcholu, ale pro mne osobně budou až za Studiem. Asi tak na úrovni Aune M1s. Před nima by byla ještě Aune M2.
Přílohy
IMG_8455.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 1. 2019 20:00

Pořád hrajeme a baterka je na cca 30%, tzn jsme na 14,5 hodinách. Sice se jednou chroustnul na nějaké skladbě, ale jinak jede furt pryč.

Takže finál je 16 hodin. No kdo to dneska má?
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 26. 1. 2019 08:07

No vypadá to zajímavě. Pokud bude možné ho později otestovat, budu moc rád. Předpokládám že podporu BT codeců jsi zatím nezkoumal?
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků