Problém s Bluetooth sluchátky (MID BT)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marquesb51 20. 5. 2017 17:18

Zdravím,

mám bezdrátová sluchátka Marshall MID (stále je můžu vrátit) připojená přes bluetooth k telefonu Samsung A5 2016. Při rychlejší chůzi s rukou v kapse byl zvuk hodně přerušovaný, když jsem ruku vyndal z kapsy bylo to lepší, ale občasné výpadky zvuku neustály.

Zajímají mě Vaše postřehy a zkušenosti, zda je u BT sluchátek takový provoz normální nebo může být závada na sluchátkách, popř. telefonu ?? Děkuji.

(BTW: někde jsem četl, že voda v těle BT vlny silně tlumí.., sluchátka podporují kodek apt-X, telefon ne)
marquesb51
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 5. 2017 17:25

Zkus je s jiným telefonem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 5. 2017 17:55

Určitě zkusit jinej zdroj signálu, jinak to, jestli sluchátka podporujou kodek, kterej telefon nepodporuje, neurčuje funkčnost - určujícím "orgánem" je telefon, ten vysílá data, sluchátka jsou přijímající strana a ta se buď přizpůsobí k tomu, co vysílač vysílá, nebo ne - a pak nefunguje nic, ne že to jednou jde a podruhý ne. A jestli to za stejný situace s jiným founem půjde (ideální by bylo na zkoušku mít jinej kus stejnýho typu founa), nejsou na vině sluchátka, ale tvůj telefon.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marquesb51 20. 5. 2017 18:31

Ok, díky oběma za radu, vyzkouším :)
EKKARe, nemáš osobní zkušenost z BT sluchátky v podobný situaci? Rád bych potvrdil/vyvrátil možnost, že je takové chování BT sluchátek NORMÁLNÍ z důvodu možného rušení BT vln tělem během chůze. :)
marquesb51
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 5. 2017 18:54

Podle mě to normální není. Ale podobné vypadávání zvuku jsem viděl při provozování levného BT repráku i když nikdo mezi telefonem a reproduktorem nebyl.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 5. 2017 19:10

Protože to je přenos v pásmu mikrovln 2,4GHz (vlnová dýlka řádově 12cm), má poloha obou zařízení vzájemně i případná přítomnost těla v blízkým okolí vliv na přenos určitě - ale celej BT standart je vytvořenej tak, aby podobný výkyvy dokázal kompenzovat. Takže i když signál může kolísat až v rozdílu 5 řádů (rozdíl mezi nejsilnějším a nejslabším signálem 100 000x), na spolehlivost spojení by to nemělo mít vliv. Obzvlášť ne v případě spojení z kapsy na hlavu = cca 1 - 1,2 metru. Daleko pravděpodobnější je buď závada na některým zařízení, nebo i přítomnost rušení v daným pásmu a zeměpisný poloze, protože tohle pásmo je "sdílenka" a pracuje v něm například i běžná WiFi - takže poruchy příjmu vinou zahlcení přijímače může způsobovat 88 dalších BT nebo WiFi zařízení v okolí - a ty proti tomu nebudeš moct nic dělat.

Stručně řečeno - KABEL JE KABEL, dokud se nepřetrhne. Ale s bezdrátem jsou problémy daleko častější a hůř vyřešitelný.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marquesb51 20. 5. 2017 19:18

Teď jsem vyzkoušel.
Samsung A5 2016 - cca. 5 min jízda na kole, 1 - 2 s výpadky zvuku a lehčí zapraskání, cca. 10 takových výpadků.
Huawei P9 Lite 2017 - stejná jízda, asi jen 2 lehčí výpadky zvuku tak na 1 s.
Jako další postup bych tedy viděl reklamaci telefonu. Nebo je možné, že je to vlastnost Samsungu? Např. slabý BT vysílač, či něco podobného?
marquesb51
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 5. 2017 19:25

Máme tady paralelní fórum Mobilmánia - optej se tam, jakou mají lidi zkušenost s tímhle typem. Registrace tady platí i tam, není potřeba se registrovat znovu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod akburt 20. 5. 2017 19:41

Mám dvoje BT sluchátka,jedny dobrý,druhý spís lowend,ale ani jedny takový výpadek nemají.Kdy vysazují,lkdyz jsem na druhé strane bytu za 2mi betonovými zdmi.Ale také obe stejne,oboje podporují aptX kodek,jedny BT 3.0 a druhé 4,1.Jako zdroje byly pouzity tlf.Samsung Note2,LG2 a Xiaomi Redmi Note 4a dále AK300.Stejne se chovají i venku,to znamená bez výpadků.Je otázkou,na cí strane je vina,zda na sluchátkách,nebo na zdroji.Píses,ze výpadky mely oba zdrojové prístroje,cili to můze být i nekvalitou sluchátek...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 20. 5. 2017 20:12

Riesil som podobny problem, vyjadroval som sa uz aj v inej teme. :-) Moze to sposobovat rusenie, ci uz WiFi, alebo mam skusenost aj s LTE. Na tento problem je nachylna verzia BT 4.0, avsak po kratkom patrani som nenasiel, aku verziu spominane Marshally podporuju. 4.1 by tento problem uz mala riesit. Problem som zaznamenal so sluchadlami MEE Matrix 2, aj Meizu EP51 (obe verzia 4.0), najhorsie to bolo doma, alebo vonku v meste (uz pri vzdialenosti zariadeni okolo metra to nebolo 100%). Ale samozrejme moznosti mozu byt rozne. :-)
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 5. 2017 20:58

Já bych se právě taky přikláněl k tomu rušení, jenže s tím se nic nenadělá - toho smogu od WiFin a dalších BT zařízení je den ode dne víc a nikdo nechce ustupovat. LTE sice jede v jiným pásmu (zatím těsně nad 850MHz, po přechodu na DVB-T2 dostanou kmitočty už od 700MHz vejš), ale má daleko vyšší výkony a může tak zahlcovat přijímače bez filtru příslušnýho pásma na vstupu už teď. Lidi, musíte si vybrat - holt buď budete mít rychlý data, nebo budete moct poslouchat přes sluchátka s BT ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marquesb51 21. 5. 2017 00:40

JoxY - u mě je problém při pohybu. Doma při připojení sluchátek k tel. přes BT a telefonu na domácí Wi-Fi nebo v autobuse s Wi-Fi je vše v pořádku.
Díky všem za rady, zítra ještě vyzkouším Samsung S6 Edge a zkusím dohledat, zda např. není slabý BT vysílač obecně problém u Samsungu střední třídy (nebo konkrétně A510F).
marquesb51
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jindrinda 8. 6. 2018 07:15

Tak koukám, že nejsem jediný kdo řeší tento problém. Tak přidám svoji zkušenost, právě jsem pořídil nová BT sluchátka ERATO RIO 3 používám s galaxy s8 a občas časté výpadky, v klidu žádné, při chůzi s tel. v zadní kapse celekem extrém. Takže jsem začal mít podezření na tel. Předchozí kombo jsem měl S7edge a Lamax beat blaze, výpadek občasný, tak jsem vyzkoušel S8 s lamaxem a výpadky jsou menší ve srovnání s Eratama, ale taky jsou takže podle mě za to může jak telefon tak sluchátka. Samozřejmě jsou místa kde je to horší, což by se tedy vysvětlovalo tou wifi nebo LTE.
jindrinda
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron