DAC ke stereu - optika

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 27. 4. 2017 21:44

lo-fi: nevím, je to možné. Jako transport jsem zkoušel ještě Hiface 2 a ten byl zdaleka nejhorší. Každopádně jsem myslel, že při transportu z asynch USB na digi coax to basy a podobně nijak neupravuje.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 28. 4. 2017 00:42

u těhle přehrávátek se veškerý provoz na digitální straně, včetně vstupů/ výstupů, řeší signálovým procesorem, protože je to nejjednodušší a nejlevnější. Důkazem jsou třeba strojky, které USB support původně neměly, pak nový firmware a hele, už to jede....takže když kamkoli do řetězce zapojíš nějakou věc s DSP a zjistíš, že to hraje výrazně jinak, můžeš si být jist, že to nemá na svědomí supertechnika ale "superdata"....Jitter je obecně dost přeceňovaná komodita, stačí malé srovnání - zkreslení: jitter cca 0,00000000xx % vs repro cca 1 - 10%, není co řešit...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 28. 4. 2017 01:44

Mně nepřipadá že by to hrálo jinak. Jen se málinko projasnil zvuk, hlavně výšky. Jsou slyšet detaily, které jsem před tím nepostřehl. Je to asi takový rozdíl, jako když se Hiface 2 provozuje s napájením z USB a nebo z powerbanky (mám na to zbastlenej kabel).
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 28. 4. 2017 03:43

A ved o to to "prečistenie" tu ide. To je to o com tu veľa ľudí vraví ako o zmene.
Nemôžem počuť iné zostavy no na tej svojej je práve tá čistota a detail to co sledujem. A ak to chyba, tak potom ten DAC pre mňa nemá význam ďalej vlastniť.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 4. 2017 04:50

Vidím to úplně stejně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 28. 4. 2017 06:46

lo-fi píše:Jitter je obecně dost přeceňovaná komodita, stačí malé srovnání - zkreslení: jitter cca 0,00000000xx % vs repro cca 1 - 10%, není co řešit...


Takhle to brát nemůžeš. Pokud by to platilo, nebyl by na takových repro slyšet rozdíl třeba mezi zesilovači, které mají zkreslení o několik řádů menší. Ale je, a velmi zřetelně. Jak to :-)?
Nejde totiž jen o absolutní velikost zkreslení, ale i (především) o jeho podobu. Na silně nelineární zkreslení typu jitter je ucho velmi citlivé.
Kdyby jitter nebyl problém, nevěnovali by výrobci top DACů tolik pozornosti na jeho potlačení, protože by si tím jen zbytečně zvyšovali náklady = cenu výrobku.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 5. 2017 16:52

Na Massdropu se objevil smsl M7, co na něj říkáte? Vypadá zajímavě za ty peníze.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 19. 5. 2017 18:51

Ještě mě napadlo hifimediy, tam je pár zajímavých jednoduchých dacanu, co třeba tenhle? Tam bych připojil v pohode optiku i pripadne přehrávač přes USB, vyplatí se za ty peníze
http://hifimediy.com/DACs/ready-made-da ... t_id=176ze?
Nebo by stačil možná i tenhle
https://hifimediy.com/DACs/ready-made-d ... F-9018-DAC
, ale jestli dobře koukám tak nemá toslink, je na to nějakej kabel jako redukce nebo bych musel přes nějakej jinej převodník z toslinku?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 5. 2017 05:48

Ten prvy nie je dac a druhy nema usb vstup.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 5. 2017 06:22

Ajoo už vidím, já to pořádně nečetl, jen jsem koukal na fotky v mobilu. To fakt nikdo nedělá jednoduchej DAC s optikou, USB a dvěma cinchema s něčím rozumným uvnitř?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 5. 2017 05:52

Ved Hifimediy ma aj take krabicky.
Alebo na AE su toho kvanta.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 5. 2017 06:10

No hele já nic takovýho nenašel, většinou je tam i sluchatkac a hifimediy má výstup na jack 3,5 většinou a to se mi moc nelíbí. S cinchema jenom nějakej starší kousek a ten snad už ani nevyrábí.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 21. 5. 2017 08:32

S klidným srdcem doporučím čínský SMSL M8, výborný kousek založený na ESS9018mk2. Kdyby jsi nepotřeboval optiku tak bych určitě zvážil Dragon Fly Red. Má ho kamarád v daleko dražší sestavě a hraje výborně za ty prachy. Měl půjčený DAC Audiolab za 30k a vracel ho a nechal si Dragona. Zmíněný SMSL jsme něj testovali také a hrál de facto stejně jako Dragon.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 5. 2017 17:39

vencaxxx píše:No hele já nic takovýho nenašel, většinou je tam i sluchatkac a hifimediy má výstup na jack 3,5 většinou a to se mi moc nelíbí.
A aky je problem vziať nejaky so sluchatkačom, alebo s 3,5 vystupom? Veď to ničomu nevadi. Hlavne keď si uvažoval aj o M7, ktory ma tiež sluchatkač.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 26. 5. 2017 18:57

Neni to problem, spis me to zarazilo ze se nedelaj nejaky levnejsi stolni DACy urceny ke stereu, kde je sluchatkac zbytecnej vetsinou.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků