LG TV, jak změnit kanál aby byl HD?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod postcd 2. 5. 2017 23:40

Dobrý den, prosím Vás jak změnit na LG televizi (42LN570S-ZA)kanál ČT24 aby místo toho byla ČT24 HD ?
Signál je dobrý z Prahy přes anténu, žádný setopbox a ČT1 a další programy jsou v HD. Nechci komplet přeladění, jen změnit ten kanál aby byl v HD.
děkuji
FIO e-broker uživatel: Google, National grid, NextEra energy, Munich RE AG, BMW, AT&T, META, Bank Nova Scotia, Allianz, Walgreens Boots
postcd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 5. 2017 03:57

Musíš v menu najít seznam nalezenejch kanálů a změnit číslo u místa předvolby, kam automatika při prvním naladění umístila to "hádéčko" - z čísla přiřazenýho automatikou na číslo, kde chceš ten program skutečně mít ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod postcd 3. 5. 2017 09:02

V seznamu kanálů (tlačítko "list") a aktivní je zobrazení "vše", to HDčko není. Každý kanál tam je jen jednou buď HD nebo ne-HD.
Vídím ho (CT24HD) když se přepnu z anténa na satelit, ale to zase nefungují ostatní programy.
Jak můžu tedy v režimu anténa změnit ten kanál dvacetčtyřky na HDčko?

VÝSLEDEK:
"Jediná možnosť je naladiť program manuálne, alebo spustiť na novo automatické ladenie."
"Ak ste však pri automatickom ladení satelitu zvolili možnosť Skylink poradie nebude možné editovať."

Stačí tedy buď automatické ladění a nebo najet na kanál CT24, tlačítko "Settings"/Nastavení"/"Manuální ladění" a zde to nabídne možnost upravit kanál.

UHF CH. 53
Frekvence (kHz) 730 000
Šíř. pásma (MHz) 8 MHz

Teď ale co tam zadat, jaké hodnoty pro Prahu..?

Z tabulky http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/te ... ogramy-ct/ to vypadá, jako kdyby CT24HD nebylo pozemní, ale "družicové" (družice Astra 3B). Znamená to tedy že musím přepnout na satelit a dát automatické ladění? Nezruší se mi tím kanály v režimu "anténa"? Možná by pomohlo v nastavení vypnout "Akt. seznamu kanálů".
FIO e-broker uživatel: Google, National grid, NextEra energy, Munich RE AG, BMW, AT&T, META, Bank Nova Scotia, Allianz, Walgreens Boots
postcd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 3. 5. 2017 10:03

Pokud vím,tak v pozemním vysílání ČT24 HD nevysílá.
Zbývá tedy pouze satelitní příjem,a v TV přepínat mezi tunery.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 5. 2017 11:36

Jo, pokud máš individuální příjem satelitu, tak to jinak nejde. Já vycházel ze svý situace, kdy mám káblofku a tam jsou v DVB-C kanály v obojím rozlišení - jak SD, tak HD ....
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků