Koupě staršího,ale kvalitního cd přehrávače

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomashewk 30. 3. 2017 14:49

Moc děkuji za Vaše názory. Já jsem si říkal, že to vyhození bylo ukvapené rozhodnutí, ale což. Díky i za Vaše doporučení. Ten NAD je ale příliš drahý. Uvažuji skutečně o tom DENONu (DCD 620), který se zde dá sehnat i pod 2000,- Kč. Předpokládám, že by to mohlo hrát dobře.
Např. zde: https://www.sbazar.cz/vintages/detail/2 ... borny-stav
Nebo podobně zde: http://aukro.cz/denon-dcd-660-i6769176714.html

Co myslíte? Je i DENON dobrou volbou? Hledám nějakou zlatou střední cestu...
tomashewk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 30. 3. 2017 16:03

Je to chcípáček, za ty peníze můžeš směle sehnat vyšší řadu. známý koupil za 1000 kč DCD-1000 myslím..

-- 30. 3. 2017 17:05 --

tady máš něco,
http://www.ebay.de/itm/Denon-Spitzen-CD ... SwuxFYyu2g

je tam i tlačítko Preisvorschlag senden

takže mu můžeš nabídnout třebas 40 EURo a třeba to vezme. ALE JE TO BEZ DÁLKY, POZOR NA TO U TĚHLE STARÝCH PAŠTIK Z BAZARU.

-- 30. 3. 2017 17:08 --

tady si můžeš něco vydražit, kolem 500 kč
http://aukro.cz/hi-fi-komponenty-cd-prehravace-101029

-- 30. 3. 2017 17:09 --

tohle by moho ukojit tvoje potřeby
http://aukro.cz/cd-prehravac-yamaha-cdx ... 87956.html
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 30. 3. 2017 16:48

Šel bych cestou starší levný cdp s kvalitní mechanikou a kvalitní externí D/A převodník adekvátní k sestavě,starý cdp mají převodníky naprd,teda ty levný.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashewk 31. 3. 2017 10:19

platprd píše:Je to chcípáček, za ty peníze můžeš směle sehnat vyšší řadu. známý koupil za 1000 kč DCD-1000 myslím..


Moc Ti díky za doporučení.

Leony5 píše:Šel bych cestou starší levný cdp s kvalitní mechanikou a kvalitní externí D/A převodník adekvátní k sestavě,starý cdp mají převodníky naprd,teda ty levný.


Bude tomu vyhovovat ta Yamaha CDX-493? Dá se u toho pak jednoduše měnit optika, až to přestane postupně číst CD? Dá se k tomu ta optika sehnat?

Díky!
tomashewk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 31. 3. 2017 11:52

Ze starejch cdp jsou na tom dobře Pioneer PD-S, mají dost bytelný mechaniky, ale že to po těch letech přestane načítat to je velmi pravděpodobně. Raději kup novej a máš klid
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashewk 31. 3. 2017 13:59

Leony5 píše:Ze starejch cdp jsou na tom dobře Pioneer PD-S, mají dost bytelný mechaniky, ale že to po těch letech přestane načítat to je velmi pravděpodobně. Raději kup novej a máš klid


Ale to načítání jde spravit právě výměnou té optiky, ne? To je pro mne velmi důležitá informace samozřejmě :-).

Edit 15:42
Našel jsem Denon DCD 755 za 1000 Kč. Šel by dle Vás doporučit?
tomashewk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kotrcka 5. 4. 2017 23:59

je realne ze u 1000 korunoveho prehravaca sa budes trapit s hladanim nejakej suciastky, ktora to mozno (!!!) spravi? alebo je realnejsie za 2-3 (5?) roky, ak sa aktualny kus pokazi, ze si sadnes na ebay/aukro/hifibazar a za 1000 kupis dalsi?

vymena sucasti u prehravaca za 10000 - OK. u prehravaca za odvoz, no neviem.
kotrcka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 4. 2017 08:38

CD přehrávač rozhodně není komponent, který bych doporučil kupovat naslepo, tedy bez možnosti využití, tedy různě z Ebaye, z Německa atd. To je cesta k problémům.

Faktem také je, že na poli převodníků (DAC) došlo za posledních cca 10 let k překotnému vývoji ve zvukové kvalitě. Tzn. taky bych radši pár kaček přišetřil a koupil klidně základní přehrávač ale novější konstrukce, viz třeba ten NAD C516 z hifibazaru.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bobzbrna 29. 4. 2017 06:31

Taky jsem to před časem řešil - ojetý CD-přehrávač do 2000,- Kč, aby měl variabilní výstup, protože hraju rovnou do koncáku.
Začal jsen u SONY CDP-970 a postupně ji porovnával s těmito přehrávači : DENON DCD-1015, PHILIPS CD-753,
SONY CDP-950, DENON DCD-1420 a nic ji nepřehrálo. Samozřejmě pro mé uši.
Jinak souhlas s tím, že kupovat starší CD-player je velké riziko.
Pro co si ses nakonec rozhodl ty?
SONY CDP-970, YAMAHA M-4, CANTON Quinto 540, KIMBER KC-1, MONSTER Powerline 2+
nebo jako zdroj NTB + FOOBAR 2000 + IFI NANO iDSD BL USB DAC , SMSL sApII, HIFIMAN RE0 nebo AKG K270 Playback
bobzbrna
Junior

Odeslat příspěvekod mdeejay 11. 6. 2017 22:37

Petulda píše:Faktem také je, že na poli převodníků (DAC) došlo za posledních cca 10 let k překotnému vývoji ve zvukové kvalitě. Tzn. taky bych radši pár kaček přišetřil a koupil klidně základní přehrávač ale novější konstrukce, viz třeba ten NAD C516 z hifibazaru.


Máte vyzkoušeno, že např. nový cd přehrávač z roku 2016-2017 za cenu 6-10tis je zvukově lepší, než např. stará espritová řada od Sony, či jiné staré vysoké řady jiných výrobců?
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 6. 2017 08:50

Je třeba porovnávat rovného s rovným, tzn. pokud dnešní low-end, tak s dřívějším low-endem a pokud Sony ES, tak s úměrně pozicovanými CD přehrávači dneška.

Jinak zdaleka ne všechny Sony ES byly zvukově excelentní.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bazi 36 29. 10. 2017 18:14

Rozhodně souhlasím s názorem,že zvukový rozdíl dnešních základních cd přehrávačů je minimální,skoro nerozeznatelny,cenová hladina 5000-10000kc tomu odpovídá,ale neznamená to,že hraji zle,naopak,tiché mechaniky,slušně lasery a navíc třeba Pioneer pd-10 i sacd vrstva. Zkrátka platí pravidlo,že pokud máš slušný zesík,který umí hrát přímo,čistě a k věci + čistě hrající regalovky,nemusíš se bát ani přehrávače z řady entry level,ani bazarovky od Sony. Jeden příklad za všechny: Yamaha dcd 300 + zesík as301 + dali zensor3,heco victa,xavian- vše takové to základní a přednes skutečného hifi systému!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leony5 29. 10. 2017 23:14

U mě se osvědčil Sony CDP 227 ESD za 3,5k.V porovnání s Pioneer 9J (SACD-CD) a bazarovou cenou 10k.Sony se mi zvukově zdá o kus lepší,ale neumí SACD což pro mě není podstatné.Také jsem se domníval že čím modernější D/A převodník tím lepší zvuk CD nahrávek,ale není tomu vždy tak.Některé staré CD přehrávače dokáží přehrát ve stejné cenové kategorii ty nové,ale je tomu i naopak.Potom je tu riziko že odejde mechanika která už se nedá snadno sehnat a přehrávač končí.Tak že starý CDP za mě ano,ale jen ty co ve své době byli na vyšší technické úrovni a které mají vzhledem ke stáří a riziku adekvátní cenu.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobikamissny 4. 2. 2018 15:52

Zdravím vás všechny, prosím pěkně, nevíte někdo o spolehlivém a šikovném opraváři, který se rád "hrabe" v elektronice typu zesilovače, cd přehrávače, kazetové magnetofony atd. Nejlépe na Praze 3, 6, 8. Budu vděčný za každou radu. Mám asi 5 komponentů k opravě. Vřelé díky za odpovědi. Robert G :hm
bobikamissny
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků