Výběr soundbaru k TV

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pixl 29. 3. 2017 11:25

Zdravím,

prosím o rady, typy, názory a zkušenosti se soundbary.
Chci vybrat soundbar bez externího subu, což je poměrně důležitý parametr. Skříňka pod TV totiž bude zavěšená na stěně, tak bych nerad aby vedle dřepěla na zemi bedna. Dávat sub dovnitř té skříňky asi také nebude nejlepší řešení. TV je zavěšená na zdi nad skříňkou. Soundbar tedy bude sedět na vrchu té skříňky, nebo ještě lépe bude v první poličce. (Skříňka bude řešená na míru, tak bych to rád naplánoval už s vyřešeným soundbarem)

pro představu: (omluva za malý obrázek, jen random z googlu)
Obrázek

Nevím co by udělalo se zvukem, když soundbar "zavřu" do poličky. Prosím tedy i nějaké rady a názory k umístění. Nečekám od toho zázraky, nepotřebuji ozvučení co bude trhat uši. Nechci hlavně žádné stojany, ani 5 repráčků vešet na zdi. Líbí se mi možnost z telefonu pustit hudbu přes BT a že nebude potřeba žádný zesilovač apod. Využití tedy občas na muziku, jinak TV, filmy a seriály.
Připojení předpokládám přes optický výstup z TV.

Případně jestli někoho napadá jiné řešení, klidně pište.

Cenově bych se rád vešel do 10k, strop to není ale už tahle částka mi přijde dost.

Děkuju mockrát za odpovědi. :)

EDIT: Soundbase je možný taky, ten už by ale asi bylo blbé umístit do poličky.
Soundbar jsem našel s dobrou recenzí model Q Acoustics M4, i když už je dražší. Zajímalo by mě, jestli za ty peníze stojí.
pixl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shamp1x 29. 3. 2017 12:57

Nejsem tedy žádný hifi odborník, ale přijde mi jako hloupost dávat soundbar do nějaké skříňky. Jednak sám soundbar není žádné terno a ještě když to člověk zavře do skříňky... Pokud nestačí zvuk z TV, tak bych šel cestou stereozesilovače, případně nějakého avr + repro. Nevíme jak je veliká místnost. Co je za stěnou, kde bude zavěšená TV. Pokud by byla místnost menší a za zdí kde je TV nebyli sousedi, nebo žádná důležitá místnost, dá se sehnat 2x regálové repro a dát ho na držáky (navrtat do zdi), případně koupit a nebo vzít klasické sloupy. Pokud by z nějakého důvodu nevyhovovala ani jedna z výše uvedených možností a na koupi soundbaru se trvá, určitě bych ho nikam nezavíral.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pixl 29. 3. 2017 20:03

Díky za reakci.
Taky si myslím, že asi není nejlepší nápad to zavírat. Když už tak na povrch té skříňky.
V příloze posílám fotku, jak to vypadá. Je to místnost spojená s kuchyní, z pozice odkud byla fotka pořízena je doleva ještě kuchyň, od oka to může být dohromady 30m čtverečních. Sloupek je ze sádrokartonu, na něm visí TV a pod ní bude viset skříňka. Za zdí jsou sousedi, tak bych je nerad moc dráždil, i když žádné velké párty ani řvoucí metal nemám ve zvyku. :D
Takže repro na zeď bych vyloučil, navíc co s kabeláží..
Sloupy postavit vedle, to už je možnost, kdyby to vyšlo finančně a kvalitativně lépe.
Na soundbaru/sounbasu se mi líbí možnost přes BT připojit telefon, žádné kabely mimo, nic na zemi.
Pokud je lepší samostatné repro, tak to by šlo taky položit na bok na tu skříňku nebo ne? Pokud by to zvukově bylo lepší než soundbar.
Přílohy
IMG_3407.JPG
Naposledy upravil pixl dne 30. 3. 2017 09:14, celkově upraveno 1
pixl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shamp1x 30. 3. 2017 06:53

Pokud má člověk chytrou televizi, může pouštět tyto věci do televize a nebo si koupit takový zesilovač / AVR, který funkci podporuje. Myslím že jich je aktuálně na trhu plno. Pokud nevadí bazar, dá se dost ušetřit. Klidně bych vzal nový AVR/zesilovač + 2x sloupy. Na udávaný prostor 30m2 to bude asi nejlepší řešení. Ten soundbar je takové to,, hmm lepší jak TV a po chvíli to člověk omrzí. Snažil jsem se to takto vysvětlit rodinnému známému, nakonec pořídil celkem dost slušný soundbar od LG, hraje na SB sice hodně slušně, ale vždy když přijde ke mě tak rozdíly vnímá.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 30. 3. 2017 11:03

Ak máš miesto na stĺpy a ani ich nevylučuješ, potom nemá cenu vôbec rozmýšľať nad niečím ako soundbar/soundbase.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pixl 31. 3. 2017 12:42

Místo by se dalo vyřešit. Problém pak je spíš ta cena, když se podívám kolik stojí samostatné sloupy a samostatný AVR, který umí BT, tak se mi protáčejí panenky :D 15k už mi přijde dost.
Nebo se podívat po nějakých bazarech no..
Kdyby měl někdo nějaký ekonomický tip na takovouhle sestavu, sem s ní prosím :D
pixl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod longie 31. 3. 2017 22:20

..co treba tohle?
http://www.hifionline.cz/akcni-sestavy/ ... magic-6ex/

..a bluetooth vyresis pripojenim timto adapterem
https://prenasece-signalu.heureka.cz/lo ... 01000/#o=2

Ja sam mam doma takhle propojenou Yamahu R-N301 timto adapterem a vse ok.
Myslim, ze bys mohl byt spokojen a nejedna se tady o nejake nezaplatitelne penize a rozhodne budes na tom mnohem lip, nez s nejakym soundbarem.
longie
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků